Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Többgyermekes anyukák! Melyik...

Kriszti83 kérdése:

Többgyermekes anyukák! Melyik szülés volt a könnyebb/nehezebb: az első, a második esetleg a harmadik? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Második gyermekemet várom, az első szülésnél több mint egy napig vajúdtam. Igaz, hogy a második gyorsabban zajlik?
2010. dec. 15. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkinél más.Nekem az első fájt a legjobban,3 órát vajudtam,a második alig fájt és szinte magától kipotyant 1 óra 45 perc volt az egész,a harmadik volt nekem a legnehezebb a fájások türhetőek voltak viszont nagyon erőssen kellett nyomnom és ugy éreztem nincs erőm hozzá,nagyon nagyon elfáradtam de ez is csak 3 óra 15 percig tartott.Nekem a doki azt mondta hogy sokat számit hány éves az anyuka és mennyi idő van a szülések között.Én 20 voltam az elsőnél 21 a másodiknál és 29 a harmadiknál.
2010. dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs rá kőbe vésett válasz. Én mind a 4 csemetémet nagyon könnyen szültem, az elsőt burokrepesztés után 1 és 1/4 óra, a másodikat 3 óra, a harmadikat 3/4 óra, a negyediket 1,5 óra alatt. Sok minden a fejben dől el, a harmadiknál rám ijesztettek, hogy nagyon nagy a baba, és hiába ment nagyon gyorsan, végig attól tartottam, hogy nem tudom megszülni. Ettől sokkal fájdalmasabbnak éreztem, mint az előzőeket. A negyediknél végig oxitocint kaptam, de nem volt bennem félelem, és bár ez a fajta szülés fájdalmasabb, mint a magától induló, nem viselt meg annyira.

Szóval ne aggódj, sok sétával készítsd fel a testedet, és pozitív hozzáállással a lelkedet.

Szorítok neked, hogy könnyen menjen!

2010. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

18 évesen szültem az első 4000 grammal - Nehéz volt és hosszú (10 óra)


27 évesen a másodikat 3500 grammal - Ugyanolyan nehéz volt, de rövidebb (8 óra)


29 évesen a harmadikat 3200 grammal - Cakkumpakk 4,5 óra volt, ez volt a legkönnyebb.

De csak a harmadiknál nem kaptam oxytocint, az előző két szülésem a szükségtelen oxy bekötése után vált rémálommá...

2010. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem négy szülésem volt.A második volt a legnehezebb,pedig ő volt a legkisebb,3350 és 55 cm.

A többiek 3750 és 56 cm.

4300 és 58 cm

4300 és 62 cm.

2010. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Két éve szültem az első gyermekemet (2900g), hiába voltak 5 perces fájásaim,elfolyt a magzatvíz, nem tágultam, már császározni akartak. Én is kaptam oxitocint, a végére nagyon elfáradtam. Pozitívan állok a szüléshez, az elsőnél is így tettem, remélem most könnyebb lesz.

2010. dec. 15. 18:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ha tágulási problémáid voltak, melegen ajánlom a labdát. Teljesen el tudsz rajta lazulni, a fájások sem annyira élesek. Nekem nagyon bejött.
2010. dec. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Első szülésem hosszu volt,kb 10 óra,mire kitoláshoz értem azt hittem elalszom a fáradságtól.Előtte nap se tudtam már aludni,annyira fájt a derekam. De bekötöttek infuziót így erőre kaptam.

Második szülésem 2 óra alatt megvolt,de sokkal jobban fájt,intenzivebbek voltak,1 ujjnyival mentem be és 2 óra múlva már a kezembe volt a lányom.

Első után azt mondtam bármikor ujra szülnék,a második után ugy vagyok h soha többet nem akarom átélni.

Használd a labdát segít, a derekadt is kíméli stb.

2010. dec. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A 2.

A lányommal nagyon megkinlódtam.38 órát.....

Afiam gyorsabban ment,és fele idö.

2010. dec. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

meg a nehéz tágulásra esetleg szülés közben, illetve még a terhesség végétől 35.héttől kezdve szedd a homeopatias készítményeket. Sztem rengeteg olyan kérdés van itt, ahol részletesen leírják hogy kell szedni.

nem biztos, hogy bejön, de vesztenivalód nincs.

egyik ismerősöm első gyereknél semmit sem tágult, sőt, az abortusznál használt zselével indították meg a szülését a 42.hétben, annyira kemény és zárt volt a méhszája.

2.szülése homeopátiával mindenestül 2.5óra volt, 2nyomásra kint volt a babája.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2010. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 14 óra hossza.Kisfiam 6 óra hossza.

De még1x inkább a 14 óra!

A második rosszabb volt!

2010. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!