Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hízás miatt félek a babaváll...

A hízás miatt félek a babavállalástól? Vagytok/voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk az egész család elég hízékony. Nekem nagyon oda kell figyelnem az étkezésre, és rengeteget mozgok, így vagyok most 80 kg, a 172 cm-hez. Ennél csak feljebb megy. Régebben 120 is voltam.

Rettentően félek, ha terhes leszek, meghízok, és esetleg nem tudom majd leadni a felszedett kilókat, vagy csak több évi keserves munkával.

A férjem már nagyon szeretne babát, én is, de az visszatart. Van aki hasonló helyzetben van/volt?


2011. ápr. 2. 23:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak attól hízol, amit megeszel még terhesen is. Ha odafigyelsz nem leszel úgy vele, hogy ez a kis falat nem számít, meg ez a kicsi sem, meg kettő helyett eszek, és ha nem kapom meg, amit megkívánok, akkor baj lesz (ami hülyeség) akkor szedsz fel 30 kilót. :)
2011. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
hopsz szóval akkor NEM szedsz fel 30kilót.
2011. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
43%

Hát ha neked ez olyan nagy probléma, akkor inkább ne szülj!

Ha egy nő babára vágyik, akkor nem ilyen hülyeségekkel foglalkozik, hanem azzal, hogy a gyermeke mindent megkapjon, amit csak lehet.

Még ha meghízunk is, megéri!! A súlyfelesleget le lehet adni, de az anyaságnál nincs szebb dolgo a világon.

2011. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Én már a teherbeesés előtt is 10 kg súlyfelesleggel küzdöttem, amiért nem is tettem semmi erőfeszítést, hogy lemenjen. (Ülőmunka + lustaság).


175 cm-hez voltam 80 kg. Terhességem első felében olyan rosszul voltam, hogy a 20. hétig csak hánytam, és a 20. héten 75 kg voltam. Aztán végül 88 kg-mal mentem szülni.


Mikor kijöttem a kórházból, 84 kg voltam. Pár hét múlva 80, majd a szoptatás miatti "zabálástól" (hogy legyen tejem ,de mégsem volt elég) visszamentem megint 88-ra.. Utálatos érzés volt, hogy tejem semmi, de a mérleg megint 88 kg volt.


Mostmár 2,5 éves a gyerek, szoptatni csak 3 hónapos koráig sikerült, de így teljesen magától, a gyerek 2. szülinapjára lementem 77 kg-ra, tehát még kevesebb vagyok, mint teherbeeséskor, ráadásul két ruhamérettel kevesebb is kell, mert megizmosodtam a cipelésétől :)


Tehát a mérleg "csak" 3 kg-mal mutat kevesebbet, de cm-rben meg elég látványos a fogyás. Monduk lótok-futok is eleget utána, és inkább leveseket, zöldségeket és főzelékeket próbálok többet enni, de ugyanúgy megeszem a tortát is, ha az van.


Vágj bele nyugodtan, figyelni kell már az elejétől fogva, és nem lesz gond, sőt, még lehet, h ellenkező hatással lesz rád! :)

2011. ápr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Én még mindenkitől azt hallottam, hogy mennyit szedett fel a terhesség alatt, és nehéz leadni. Szegény anyukám, a két gyerek után most is akkora a hasa, hogy sokan megkérdezik tőle, terhes-e, pedig elmúlt 50.


Abban, hogy mit egyek, esetleg segíthet az orvos?

Mert most tudom mit egyek, mitől nem hízok, de nem biztos, hogy az a babának is megfelelő.

2011. ápr. 3. 00:10
 6/34 anonim ***** válasza:

"Abban, hogy mit egyek, esetleg segíthet az orvos?

Mert most tudom mit egyek, mitől nem hízok, de nem biztos, hogy az a babának is megfelelő."


Gondolom, egészségesen étkezel, és az a babának is pont megfelelő lesz! :) Én minden második nap ettem egy Elevitet, és a köztes napokon 1 db folsavat, és már a teherbeesés előtt elkezdtem szedni. Ebben minden vitamin benne van, ami kell anyának és a babának.


Gondolj csak bele, mikor én a 8. héttől a 20. hétig hánytam, és 5 kg-ot fogytam, szinte semmi se maradt bennem, mégis makkegészséges lett a babám, azóta se volt baja hálistennek. Tehát egyél úgy ,ahogy eddig!

2011. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

00:07


Szerintem fogalmad sincs milyen érzés lehet az, mikor a fél életed végig sportolod, mozogsz, de mindig van rajtad 5-10-15 kg súlyfelesleg, amiért iskolában előszeretettel csúfolnak ki az osztálytársaid. Aztán tizenévesen már csomó diétát kipróbálsz, mert a sport nem elég. A 80 kg-ot úgy tudom megtartani, hogy megfelelő táplálkozás melett heti 5-6 nap 2-3 órát intenzíven mozgok. El tudod képzelni hány kg lennék ha nem tenném?

2011. ápr. 3. 00:16
 8/34 anonim ***** válasza:
48%

Ne törődj az ilyen hozzászólókkal. Tutira nincs és nem is volt súlygondja soha!


Attól viszont ne rettenj el, ha szülés előtt megint 90-98-105 kiló leszel, de ez - ha ilyen kitartó vagy, mint most! - le fog menni! :)

2011. ápr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél gyereket, és a férjed igazán szeret, akkor nem azzal kellene foglalkoznod hogy hízol e vagy sem. A boldogságot nem kilóra mérik.
2011. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Nem a férjemről van szó, a környezetről. Mert ők egy kövér emberben csak azt látják, hogy igénytelen, lusta. Fogalmuk sincs, hogy esetleg milyen munka megtartani, hogy ne hízz jobban, mert ilyenek a gének, vagy esetleg beteg vagy.


A tanácsokat és segítséget pedig nagyon köszönöm. Kicsit visszaadtátok a kedvemet!

2011. ápr. 3. 00:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!