Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szülés utáni depresszió...

A szülés utáni depresszió jelentkezhet akkor is, ha már a baba nagyobb?

Figyelt kérdés
11 hónapos a baba (2.) és minden nap egyre letörtebb vagyok, nehezemre esik a gyerekek ellátása és ritkán mosolygok. Sajnos nem nagyon tudom megosztani senkivel az érzéseim, mert betegen született a baba és a "barátok" nem járnak hozzánk.A férjem rendgeteget dolgozik alig látjuk egymást. Anyagilag is sz.ul állunk és tehetetlennek érzem magam.
2010. ápr. 15. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szülés utáni depressziód van akkor lehet másmilyen. Érthető, hiszen anyagi gondok mellett még a babád is beteg. Próbálj olyan közösséget, fórumot keresni, ahol ilyen betegséggel küzdenek a szülők, ott sokat tudnának minden szinten segíteni.
2010. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia! Nekem a depresszió kb. akkor volt, amikor a kisfiam 8 hónapos volt. A tejcsim el is apadt rögtön, úgyhogy még ezzel is megszenvedtünk. A tüneteim ugyanazok voltak, mint Neked. Én végül kineziológushoz mentem el, mert muszály volt segítséget kérnem. A családom támogatott mindenben, de Ők nem tudtak rajtam úgymond segíteni. Négyszer voltam és azóta "gyógyultnak" mondhatom magam. Nem kell mennem többet. Anyagilag kicsit húzos, és olvasom, hogy nem is álltok jól anyagilag, úgyhogy pszichiátert javasolnék Neked. Kitartás, ha akarsz priviben is szívesen válaszolok a kérdéseidre.

31 éves anyuka

2010. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak írom. Ritka betegsége van a gyerkőcnek és főleg az arcát érinti (meg is bámulnak minket). Sajnos nem találtam ilyen családot. Ezt még nem dolgoztam fel.
2010. ápr. 15. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Valahogy pedig próbálj sorstársakat keresni, hidd el könnyebb lenne feldolgozni. Orvos nem tud segíteni vagy pl alapítványt ajánlani? Esetleg keress olyan könyveket amik a témával foglalkoznak. Vagy tedd meg te az első lépést, csinálj egy honlapot/fórumot, hátha... Lényeg, h csinálj vmit, ne hagyd magad, hogy lehúzzon a mélybe! Kitartás! Nagy bőgés, nagy levegő és gyerünk tovább! A családodnak szüksége van rád!
2010. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez NEM depresszió hanem depresszív reakció. Nagy stressznek vagy kitéve, így teljesen érthető a dolog. Pszichológus tudna igazán segíteni a gondodon, de mivel írtad hogy rosszul álltok anyagilag így ez valószínűleg ki van zárva... Azt gondolom, hogy alapvetően a férjeddel való viszonyodban kéne változtatnod/változtatnotok. Ő kéne hogy legyen az a személy, akinek az ilyen jellegű gondjaidat nyugodtan elmondhatod, segítitek, támogatjátok egymást! De ezek sajnos olyan gondok, amivel nem nagyon tudsz mit kezdeni, megoldani nem fogod tudni, viszont azt megtanulhatod hogy a negatív érzelmeket amiket kapsz hogyan éld meg "helyesen".
2010. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, ez nem könnyű feladat senkinek. Az én barátnőm gyermeke is betegen született, nem írom milyen, de az országban kb. 200 ilyen van. Nehéz neki, de már felkereste az alapítványt, ahol hasonló betegséggel küzdők vannak. Én pedig mellette állok mindenben, mindig, és néha nekem is megterhelő feldolgozni, pedig nem az én gyermekem. Próbáld kitalálni honnan jöhetne a lelki segítség/támogatás, mert szükséged lenne rá...
2010. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vannak napok, amikor borzasztóan erősnek érzem magam, de másnapra elmúlik. Van hogy délután kimerészkedünk és akkor megbámulnak minket. Tudom hogy ez is egyfajta emberi reakció, de nehéz ezt elviselni. Ismervén magam visszatérne a vidámságom, ha újra dolgozhatnék, de nehéz az egyezkedés a munkaadómmal. Köszönöm a biztatást nektek:)!
2010. ápr. 16. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!