Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy vélekedtek a szülésetekrő...

Hogy vélekedtek a szülésetekről utólag? Én nagyon jó érzéssel gondolok vissza és remélem még lesz benne egyszer részem.

Figyelt kérdés

Első babám programozott császárral született, nem vajúdtam semmit. Utána már újra vártam hogy nekiálljunk a kistesónak, a császár jó élmény maradt, nem bántam hogy az lett (farfekvés miatt). A második babánk viszont befordult és másfél évvel a császár után engedte a dokim hogy természetesen szüljem és minden komplikáció nélkül megszültem, pedig nem volt pici főleg hozzám képest. A vajúdás nagyon fájt, főleg a vége felé az utolsó 3-4 óra. Viszonylag gyorsan tágultam, a fájásaim majdnem 2 percig fájtak, akkor mondtam a férjemnek hogy több gyereket nem vállalok, azt hittem ottmaradok, majd a kitolás már könnyebb volt. A dokim megdicsért,a varratszedésen és még a 6 hetes kontrollon is mondta hogy milyen ügyes voltam és szép szülés volt.

Utólag nagyon szép emlék a fájdalommal együtt és olyan jó visszagondolni rá. Még élénken él ahogy a dokim is mondja hogy "nyomjon, ne hagyja abba, most egy nagyot nyomjon...." meg ahogy a férjem is áll mellettem és biztat, és mikor rátették a hasamra, hát csodás élmény.


Tervezünk harmadik gyereket, de csak pár év múlva, remélem minden körülmény úgy alakul hogy tudjuk vállalni az újabb babát.


2011. ápr. 6. 11:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nekem még elég friss az élmény, 6 napos a babám:) hát szülés közben azt gondoltam hogy nem tudnak annyit fizetni hogy én ezt még egyszer bevállaljam annyira fájt, de érdekes hogy ennek ellenére egy nagyon pozitív emlék már most, a fájdalom konkrét emlékét törölte az agyam. 8 órán keresztül tartott, de az orvosom, a szülésznőm és a férjem nagyon sokat segítettek, és a kicsi újszülöttem tényleg egy csoda:))
2011. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Császárról is és sima szülésről is van tapasztalatom, a császár könnyebb volt, maga a felépülés mint a vajúdás a másodikkal, de valahogy ha választhatok -így utólag, mert szülés közben nagyon elgondolkodtam- még egyszer szülnék simán, pedig akkor nem így gondoltam.


Egyik barátnőm májusban szül, kicsit irigylem hogy még előtte áll,mert úgy átélném még egyszer. :) Pedig nem vagyok mazoista :):)

2011. ápr. 6. 21:04
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem két egyszerű, gyors, komplikácómentes és nagyon nagyon gyönyörű szülésem volt! Az a pillanat, ahogy először a hasamra tették Őket, és találkoztunk, egymás szemébe néztünk- hát- érdemes volt!

Szerencsés vagyok- és remélem még egyszer minimum lesz ilyen szerencsém!!:-)

2011. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én a vajúdás közben azt kívántam hogy inkább öljenek meg, de ezt nem bírom tovább. Aztán a szülés után eltelt 3 nap és már azt mondtam, hogy hát azért ez nagyon nagy élmény volt és remélem újra részem lehet benne! Szerintem nagyon sok múlik a személyzeten, hogy hogy állnak hozzád, velem annyira rendesek voltak, szerintem ezért is maradt meg jó élménynek.
2011. ápr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Komplikáció és nagy fájdalmak nélküli szülésem volt... na nem azért, mert minden "fejben" dől el (ha arra vártak volna, tuti, hogy császároznak, mert irtó lassan tágultam, pedig már szivárgott a magzatvíz jó ideje), hanem mert az EDA egy csuda találmány... apa végig velem volt... csak kívánhatom, hogy ha ismét a szülőszobán leszünk, hasonló élményben legyen részünk...
2011. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

:)

Na igen, a személyzet. Fogadott dokim volt, ugyan az aki az elsőnél is volt, így nem féltem attól hogy baj lehet (hegszétválás...) mert Ő kísérte figyelemmel mind két terhességemet végig. Szülésznőt nem fogadtam, de végig azt mondtam, ha nem császár lesz, rendes szülésznőt fogok kifogni. Így is lett, hajnalban mikor lekerültem a szülőszobára, az ügyeletesek nagyon kedvesek voltak, majd reggel mikor jött a dokim is, jött egy kedves fiatal szülésznő, mondta hogy ő lesz velem végig. Segítőkész, figyelmes volt, szülőszobát foglalt nekünk ahol szülés után is együtt lehetünk még. A dokim meg egy tündér volt, végig ott volt Ő is, nem csak a kitolásra jött...

Szóval ez is befolyásolja a szülés hangulatát.

2011. ápr. 7. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!