Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket is zavar ha így...

Titeket is zavar ha így általánosítanak? Ti hogyan vélekedtek a mai tinikről?

Figyelt kérdés

Milliónyi kérdést tesznek fel nap mint nap itt a gyakorikérdéseken,hogy ,,más is van így,én vagyok a különc,magányos vagyok mit tegyek,nincsenek hozzám hasonlók?" és a válasz ,,én is ilyen vagyok,én is így érzek" stb.Olyan kérdésekre gondoltam az előbb,hogy sok tini itt kérdezgeti hogy mért nincsenek normális csajok/srácok.Meg hogy olyan keveset látni és csak plázacicákat meg bunkókat látni.És akkor jönnek a válaszok hogy ők normálisak de azért minden nap találkozok olyan kérdéssel hogy nagyon kevés a normális tini.Csak isznak,cigiznek,szexelnek...Ha valaki normális,akkor normális társaságba kerül nem?Akkor mit rinyál hogy nincsenek normális tinik?Nem értem=/ Jó az igaz hogy sok beképzelt ember van és én az úgynevezett normálisok közé tartozom és a környezetem is normális.De ismerek plázacicákat ők meg a hozzájuk hasonlókhoz vannak csapódva.

Engem kissé zavar hogy általánosítanak hogy mindenki beképzelt meg bunkó és plázacica és azt hiszik egyesek hogy csak ők a normálisak.

Ez az egyik dolog amiről kérném a véleményetek.Próbáltam normálisan elmagyarázni ezt a dolgot x)


A másik szintén általánosítás,csak a felnőttek szemszögéből.Sok felnőtt(van kivétel persze,nem általánosítok) azt gondolja hogy a tinédzserek mind divatőrültek,csak a pasizás és csajozás meg a cigi,pia,szex érdekli őket 14 évesen na meg hogy kicsi 14 évesen a szerelemhez.Az igaz hogy a legtöbb 12-13 tényleg nem készült fel hozzá,de sok olyan 14 évest ismerek akik elég érettek hozzá.Meg ismerek egy 11 éves lányt akiről először azt hittem 16 éves mert olyan érettnek tűnt,a gondolkozása is felnőttes volt.Miért hiszik sokan hogy minket nem érdekel semmi csak a bulizás?=/ Ez az általánosítás is zavaró.Na meg legtöbben lenéznek minket csak mert 13-17 évesek vagyunk.Miért kell lenézni ha nem is ismernek minket?Attól hogy valaki tizenéves még lehet érett nem?


2010. szept. 12. 15:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
Igen, lehet. Nekem is elegem van már a "milyenek a mai fiatalok" jellegű kérdésekből...:@
2010. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

na meg falra mászok még a ,,terhes vagyok?;twilight és többi ilyen kérdés;milyen csajok/pasik jönnek be;tetszem neki?" kérdésektől

ja igen meg a ,,kit válasszak?" kérdés amitől falra mászok

vad idegenektől kérdezi hogy kit válasszon-_-" a szívére kéne hallgatni nem?mert lehet hogy a válaszoló és a kérdező ízlése nem egyezik ilyen téren...de amelyikre több ,,válaszd" válasz jön azt választják aztán meg itt bőgnek hogy nem megy a kapcsolatuk-_-"

meg a hogy mondjam meg neki tetszem-e neki szerelmes vagyok belé hogy mondjam meg neki? ezek is uncsik.nem itt kéne kérdezgetni hanem magunkban lerendezni a dolgokat és felkészülni rá.ha meg olyan éretlen hogy nem tud szerelmet vallani valakinek vagy nem tudja hogy most tetszik-e az illetőnek akkor meg ne akarjon senkivel járni-_-" ennyi ész miért nem szorul egyesekbe?

meg a sok barom aki feltesz magáról képet hogy szép-e vagy ilyesmi.szánalmas...most ha valaki azt mondja nem akkor már depressziós lesz hiába mondja a többi 100 hogy szép-_-" mindenki tudja önmagáról hogy hogy néz ki mégha az ellenkezőjét is mondja ha megdícsérik a külsejét.

2010. szept. 12. 15:44
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ezt en is gyakran latom.Szerintem azert (is) van ez, mert a szulok, felnottek mind latjak a TV-ben, neten ezeket a szornyu, megszegyenito dolgokat, amikbol ugyebar nincs is keves.Es ehhez tarsul, hogy a kornyezetukben is hallanak ilyen "peldakrol". Es a sajat gyerekeiket is belekepzelik, es a gyerek baratait is, es egyre jobban feltik a gyermeket ettol a mai vilagtol. Amugy meg azert is irnak altalanositva, mert igy sokkal egyszerubb feltenni a kerdest.Es hirtelen felhaborodasukban nem ezzel torodnek, hogy odabiggyesszek a "par" vagy " nehany" szocskat. Amugy en 15/L vagyok.Az alkoholt utalom, drogozni sosem probaltam, es SOHA NEM IS FOGOM.Es ciki vagy nem ciki, baratom sem volt. Es talan egy picit en is furanak tartom magam, latvan, hogy ennyi idos tarsaim mar milyen..."fejlettek" ilyen teren...mar 10 barat volt, minden buliban hanyasig isszak magukat stb. Na, de ok is furak :)
2010. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

"azt gondolja hogy a tinédzserek mind divatőrültek,csak a pasizás és csajozás meg a cigi,pia,szex érdekli őket"

Én megmondom neked általános iskolás koromtól ezt gondolom a többi tiniről. Miért? Mert ezt látom. Ilyen egyszerű. Lehe mondani hogy nem így van de attól én még ezt tapasztalom.

2010. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
utolso vagyok. A hozzaszolasoddal kapcsolatban: szerintem azok, akik ezeket a kerdeseket irjak ki, vagy onbizalomhianyban szenvednek, vagy novelik az egojukat. Pl. "Mindenki azt mondja, hogy szep vagyok, de nem hiszem.Szerintetek?" kerdesek a legidetlenebbek. Mi a francnak szukseges megerositest kerniuk a teljesen idegenektol ?! hat, ha MINDENKI azt mondja, hogy SZEP, akkor minek rakja ki a kepet ilyen helyekre?! Hogy nezegesse csak magat a tukorben, s fogyjon 10 kilora attol, hogy 1 ember azt mondta: "jajj...ronda vagy " Szoval errol ennyit >.<
2010. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
upsz-utolso elotti*
2010. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

OKJ-s képzésre járok. Még nem találkoztam normális tinivel. Biztos van.

21/L

2010. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

akinek 15 évesen már 10 pasija volt az nem érett hanem qrva :D

énis 15 vagyok és én magamról tudom hogy nem vagyok érett egy kapcsolathoz(már volt barátom innen tudom)és nincs is szükségem barátra.cigit próbáltam nincs bajom vele de megvagyok nélküle.inni csak akkor szoktam 1-2 kortyot ha koccintás van egy ünnepnapon vagy ilyesmi.és ennyi...


tudom hogy sok helyen ezt látni hogy a tinik ilyen bolondok de akkor sem kéne mindenkire azt mondani hogy olyan mint a többi mert ez bántó lehet

én anyám is azt hiszi hogy egy divatőrült,pasizós,beképzelt gyerek vagyok-_-"csak mert a ,,barátnőm" ilyen-_-" a legroszabb hogy a saját anyám nem ismer és ezt hiszi rólam ezért nem bízik bennem

2010. szept. 12. 15:59
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Azért nem talál az ember normális embereket, mert normális emberek nincsenek. Mindenkinek vannak hibái. És mindenki szereti, és normálisnak tartja magát. szóval ha itt írják hogy normális vagyok stb.. attól még lehet hogy nem az. Én is rendesnek kedvesnek aranyosnak tartom magam, de nem normálisnak. Cigizek 3 éve. Egy éve volt egy korszak amikor nagyon sokat ittam, féléve szívok is, meg most az utóbbi időben volt más is. Ennek ellenére hogy egy lecsúszott drogos vagyok... jól tanulok, és mindent megcsinálok amit kell. Ítéljetek el pontozzatok le vagy amit akartok..

15/L

2010. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nézd te egy aranyos lány vagy,de azért gondolkodnak így,(én 28 éves vagyok csaj vagyok,ezt az elején leszögezném,)rólatok,mert sajnos több ilyen általad felhozott tinit látunk,a munkahelyemen is amikor mesélgetnek a gyerekeikről,kiderül semmit nem segítenek otthon,csak a szobájukat csinálják meg,azt is kérésre,kiszolgáltatják magukat,és a pénz költés érdekli.Túl sok ilyet látunk és idegesítő,lehet az irigység is szól belőlem,de nekem már igen fiatalon sokat kellett segítenek egy egész családiházat kellett rendben tartani,vasalni magamra alig 12 évesen és azt látni hogy dolgozó emberként nem tudok felmútatni semmit,mert le kell adni a pénzt itthon,ahogy sok dolgozó fiatalnak és közben látjuk a diákokat hogy a legmenőbb cuccokkal futkároznak(mp3,drága mobil,hifi,ruha,laptop)míg mi meg meg se tudjuk venni és panaszkodnak kiakasztó.Nézd meg majd egyszer ta magad is hogy aki munkába megy annak nincs olyan drága holmija mint aki a sulit koptatja még.És a testi fejlettség nem elég a sexhez való érettséghez.Akármilyen fejlett lehet testileg valaki,a lelki érettséghez az is kell hogy tudja 14 évesen még korai,szerintem 16 éves kor a legalsó határ,az alatt nagyon korai.

Hát igen a tinik egy részét sajnálom,mert az említett pl.-dák miatt a többi rendes,segítőkész,nyáron esetleg dolgozó és pénzéből saját igényeit fedezőket is rossz színben tűntetik fel.Ez nem lenézés és nem is a hozzád hasonlókhoz szól,amikor ilyeneket mondanak csak az a baj ti halljátok meg,a bulizosokat úgy sem érdekli.A baj az üzenet sose a megfelelő helyre érkezik meg.


A szerelemhez nem is kicsi egy 14 éves,hisz óvid szerelem is van,de a sexhez az.

2010. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!