Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A születési anyakönyvi kivonat...

A születési anyakönyvi kivonat később módosítható-e, ha az igazi apa a nevére veszi a gyereket?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyok, de állapotos egy másik apukától.Úgy tudom, hogy ilyenkor születéskor a volt férjem nevét meg a gyermek, még akkor is, ha addig elválunk. Utána a párom szeretné nevére venni a kicsit, de vajon a születési anyakönyvi kivonatban is átírják?
2011. ápr. 7. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy átírják, de ez nem ennyire egyszerű. Nem elég az apasági nyilatkozat, hanem a kicsi születése után a volt férjednek kell úgymond pert indítania a gyerek ellen, hogy megdőljön az apasága. Amikor ennek vége, akkor a te nevedre kerül, és utána tehet apasági nyilatkozatot az édesapja. Ez összesen 9-12 hónap.

Ez tuti így van, én is beleszaladtam ugyanebbe a történetbe. Szerencsére még időben megtudtuk, hogy hogyan működik a dolog, és turbó sebességgel elváltunk. Az apasági már így is kevés volt, külön engedéllyel várakozási idő nélkül össze kellett házasodnunk, hogy a baba megkapja az apukája nevét.

2011. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Újraolvastam, amit írtam, és lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Ez a huzavona akkor van, ha nem tudtok szülés előtt elválni, vagy elváltok de nem akarsz újra férjhez menni a baba előtt. Ha sikerül a válás, és benne vagytok a házasságban, kérhetitek az anyakönyvi hivatalban, hogy ne kelljen 30 napot várni. Ehhez igazolni kell a terhességet. Nem elég a terheskönyv, külön igazolás kell a kiírt időpontról. Normál terhességnél van határidő, de ha a nőgyógyásztól papírt viszel arról, hogy veszélyeztetett vagy, egyáltalán nem kell várni.
2011. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! A válás sajnos nem valószínű, hogy meglesz addig, mert bár belefutunk a nyári bírósági szünetbe, de már az is jó hír, hogy születési anyakönyvit utólag átírják.
2011. ápr. 7. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Még mindig első. Érdemes bepróbálkozni az ügyvédnél a válással kapcsolatban. Minket két tárgyalás közötti szünetbe zsuppantottak be, 10 perc volt az egész. Ehhez azért írásban lefektetett megállapodást kell beadnotok és nem lehet vitás ügyetek.
2011. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos lehet. Az én fiam az anyakönyv szerint 3 nappal korábban született. Simán átírták.
2011. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!