Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyakönyvi kivonat kistarcsai...

Anyakönyvi kivonat kistarcsai kórházban?

Figyelt kérdés
Ha megszületik a baba, az anyakönyvi kivonatot távozáskor odaadják vagy nekünk kell intézni? Ugyanez a kérdésem, a TAJ kártyára is.
2011. jún. 28. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvi kivonatért neked kell elmenni a helyi önkormányzathoz, Kerepestarcsa, ha jól tudom, TAJ-t utána igényelhetsz. Minden kórházban vannak "jótét lelkek", akik mindent elintéznek, csak győzzed fizetni.
2011. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, azt hittem legalább az anyakönyvi kivonatot ott odaadják, legalábbis úgy emlékeztem, mert 10 éve voltam ott utoljára. Akkor majd irok meghatalmazást az apukának, csak nem tudom elfogadják-e,mert sajnos még nem az ő neve fog szerepelni az anyakönyvi kivonatban(ősszel lesz vége a válópernek)Ezek szerint majd nekem kell menni oda is.
2011. jún. 28. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, nem kell meghatalmazás.

Kérdezz meg egy ügyvédet, vagy a gyámhivatalt, hogy lehet-e a biológia apa nevére anyakönyvezni a gyereketeket, ha folyamatban van a válás, ha nem akkor az is jó, ha a te leánykori nevedet kapja, és nem a férjedét.

2011. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem lehet sajnos anyakönyvezni a valódi apuka nevére a picit, ha megvolt a válóper utána kell egy másik pert inditani. Remélem kaphatja az én nevemet, az ugyanis már 2009 óta a leánykori nevem.

Majd akkor megkérdezzük az anyakönyvvezetőt.

Köszönöm

2011. jún. 29. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
2009. szept.-ben odaadták elvileg. Mi vasárnap jöttünk haza, addig nem készült el, így újra be kellett menni a recepcióra érte. Azt hiszem kedden lett meg, de nekünk nem volt gond, mert itt lakunk. Amúgy elírták, így mehettem az önkormányzatra, de nagyon segítőkészek voltak. Kerepes és Kistarcsa két külön település/ város. A kistarcsai önkormányzat intézi a szül. anyakönyvit. Szerintem a kórházból elindították a TAj igénylését, amit postán kaptunk meg.
2011. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én márciusban szültem ott,mindent intéznek.az anyakönyvi kivonatot a recepción felveheted(kivéve ha csütörtök péntek környékén szülsz mert akkor hétvégén engednek haza és akkor a hivatalban sem dolgoznak.ez esetben majd vissza kell menni érte a kórházba.a taj kártyát a kórházi ügyintéző rendezi,szülés után megkeres téged adategyeztetés miatt.azt kb 2-3 héttel a szülés után megkapod postán.
2011. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, s a Taj-kártyát személyesen nem lehet átvenni? Mindenféleképpen postán küldik ki?
2011. júl. 3. 03:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!