Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez igaz, hogy, Házassági...

Ez igaz, hogy, Házassági anyakönyvi kivonat 2007-es az baj?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 300 napnál nem régebbi kellett, mentünk másolatért.
2011. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyerkőc anyakönyvezéséhez kell? Nálunk (XI. ker.) csak akkor kell házassági anyagkönyvi kivonat (szintén max. 300 napos), ha más kerületben házasodtál. Ha abban a kerületben szülsz ahol házasodtál is, akkor a szokásos személyi, taj kártya, kis könyv, leletek kupacon kívül más nem kell, még régi anyakönyvi kivonat sem.
2011. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom 300 napnál nem régebbi szükséges, és nem vagy köteles beszerezni, mert tavaly június 1-től él az új jogszabály, melynek értelmében a hivatal, ahol a babát anyakönyvezik KÖTELES ezt megtenni. Más kérdés, hogy ha megszerzel minden szükséges papírt, hamarabb lesz a gyereknek anyakönyvi kivonata.

Én nem szereztem be tavaly, és másfél hetes volt a baba amikor át tudtuk venni.

Tavaly június 1-től él valami új jogszabály, melynek érte

2011. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kicsit összevissza lett, bocs. De a lényeg benne van, még annyit hozzátennék, hogy kötötte az ebet a karóhoz a hivatali ügyintéző, majd a végén kinyögte, hogy nekik annyi munkájuk van, hogy ezt nem csinálják. Magyarul inkább félrevezetnek, és téged ugráltatnak.
2011. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi kommenteket!amikor 2009-ben szültem akkor elfogadták a 2007es házasági kivonatot.legalábbis a szülészeten kérték odadtuk és ennyi.a párom pár napon belül megkapta az anyakönyvi kivonatot.akkor nem szoltak ezért csak félek nehogy most szojanak.köszönöm és várom továbbra a válaszokat.igen ott szülök ahol anyakönyvezetik.
2011. jún. 3. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
kérni kell a hivatalból egy másolatot.de azért szerintem vidd magaddal az eredetit is .amúgy én úgy tudom hogy 3hónapnál nem lehet régebbi.ha mész vizsgálatra kérdezd meg a dokid ő biztosan szívesen válaszol a kérdésedre és jobban tudja mint mi
2011. jún. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2007 májusában esküdtünk és 2009 februárjában született a fiam és elfogadták.A kislányom 2010 októberében született és szintén elfogadták a 2007-eset.
2011. jún. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2010-ben elfogadták a 2004-est.
2011. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!