Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készültök az első...

Hogyan készültök az első napokra lélekben? Készültök egyáltalán?

Figyelt kérdés

Én egész nap úgy elfoglalom magam, hogy néha azt veszem észre, hogy fel sem fogom, mi fog velem történni. Szülés, aztán babázás... Félek, hogy nagyon hirtelen fog érni a felismerés, de egyszerűen még nem bírom felfogni, hogy ez tényleg velem történik, és el sem tudom képzelni, milyen lesz majd együtt :-)

Első baba, és soha nem volt babázás a környezetemben.

Kicsit lelkiismeret furdalásom van, de nem tudok olyan dologra készülni, amit nem tudok elképzelni..

Más is van így ezzel?


2011. ápr. 9. 23:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, 34. hetet kezdtem, és egy kislányt hordok a szívem alatt!
2011. ápr. 9. 23:09
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. :) Én nem készültem sehogy lélekben, mert nem tudtam, mire kell készülnöm. Viszont mikor megszületett a kislányom, az első napok öröme és boldogsága felülmúlta minden várakozásomat. Egész nap képes voltam mellette ülni és órákig nézni, ahogy alszik... a lakás meg szaladt :)) Hú de rég volt, már mindjárt 3 éves lesz :) Sok sikert Nektek is!
2011. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én bősz apa vagyok, nem tapasztalt anya, de azért mondom a magamét:


Szerintem lehetetlen felkészülni. Úgysem úgy fog történni :)

Mi próbáltunk felkészülni (védőnő, doki, szüleink, tapasztalt barátnők) és minden teljesen más lett, és villámcsapás-szerű. Feleségem elszakadt a földtől, én meg futkostam mint a mérgezett egér...

2011. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szervezz be valakit, aki segít a házimunkában, rakd tele a fagyasztót kajával, vagy szervezd meg a kajarendelést... így lesz időd babázni anélkül, hogy a lakásra/kajára gondod lenne. Hidd el, ez sokat számít, mert pl nekem minden újszülöttnél min. 2-3x ment naponta a mosógép, nem mindegy, hogy le kell-e tenned a gyereket hogy moss/teregess stb. Mert pont altatnád, pont szoptatnád, pont bukott, pont pelusozni kell, netán pont pihenni tudnál egy félórát...

Nem mindegy, hogy lelkiismeret furdalás nélkül babázhatsz-e, vagy muszáj foglalkoznod a lakással

.

Egyébként igaza van az előttem szólónak, úgysem úgy lesz, ahogy elképzeled. Az első idők nagyon kaotikusak tudnak lenni, ha nincs mákod és nem tankönyvi a babád, aki háromóránként szopik és egyébként meg alszik :-) Vannak ilyen babák is persze, de gyakoribb, hogy negyedannyit sem alszik mint kéne neki, hasfájós, frontérzékeny és nagy a komfortszopásigénye. Mire jóllakik és elszunnyadna pont berottyant, a pelusozást/öltözködést utálják, ha nem ringatod akkor sír, ha nem érez maga mellett akkor sír... közben te el vagy olvadva az érzelmektől, hidd el, szerelmes leszel a kicsibe, és közben olyan őrültmód peregnek a napok, hogy észre se veszed és már két hónapos, kinyílik a kis értelme a világra, változik a napirend stb, megint begyorsul az idő...

Erre nem lehet rákészülni. Egy csoda, de meg kell élni :-)


nekem ezek a babás évek voltak a legszebbek és a legnehezebbek. Mostmár 1 éves a legkisebb is, és pont a napokban döbbentem rá, hogy mennyire hosszú megélni, de visszagondolva mennyire gyorsan elszállt. Már most hiányzik a "babázás" :-)

Minden percét élvezd ki, mert nem lehet betelni velük és túúúúl gyorsan megnőnek.


könnyű szülést és boldog babázást kívánok

2011. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Az biztos, hogy nagyon fogok CSODÁLKOZNI!

Annyit bírok elképzelni, hogy csak nézem, nézem, imádom.

Persze a gyakorlati teendők valószínűleg nem hagynak majd sok időt a filózásra.

Anyukám (takarító mániás) és anyósom (szakács király) is bejelentkezett, hogy ránk néz, átjön, segít, ha akarjuk, itt is alszik (ezt inkább nem..).

2011. ápr. 10. 09:25
 6/15 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit belepancsolok az idillbe. Undorító, szélsőséges, az ellenségemnek se kívánom, de előfordulhat:


Gyermekányi pszichózis


Néha előfordul, hogy a szülést követő néhány napban az anya bekattan, és kifejezetten gyűlöli a babáját, esetenként árthat is neki, meg is ölheti. Az ilyen kóros állapot amúgy nyomtalanul eltűnik, utólag senki sem érti, hogy hogyan fordulhatott elő. Jó ha van egy kis társasága a friss anyukának, és jó ha extra adag szeretetet figyelmet kap a családtól.


Depresszió


Többnyire akkor jelentkezik, amikor az anya egyedül marad a babával, apa látástól mikulásig dolgozik, rokonok letudták a kötelező pofavizitet, és anya kezdi úgy érezni, hogy Ő nem is ember, csak egy sétáló tejautomata, egy szaros-hugyos rabszolga. Ez az állapot szokott kedves, okos nőcikből elégedetlen, igénytelen zugivókat csinálni.


Bocs, hogy ilyeneket írtam, de a véres valsághoz ez is hozzátartozhat. Hiszem, remélem hogy veled nem lesznek ilyen gondok.

2011. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet felkészülni, de az biztos, hogynem minden lesz rózsaszín, ahogy most elképzelld
2011. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

előző

ja és lehet évekig nem fogod kialudni magad

2011. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudok ezekről is, nagyon remélem, hogy megúszom a depit. Most úgy gondolom, hogy igen... de tudom, ez hormonális is.


Családban senkinek nem jött elő szülés után, mindenki élvezte a kisbabát, pedig egy lazább általános depresszióra megvolt sok mindegyikükben.

2011. ápr. 10. 10:33
 10/15 A kérdező kommentje:
általános "hajlam" depresszióra. bocsánat!
2011. ápr. 10. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!