Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készültök az első...

Hogyan készültök az első napokra lélekben? Készültök egyáltalán?

Figyelt kérdés

Én egész nap úgy elfoglalom magam, hogy néha azt veszem észre, hogy fel sem fogom, mi fog velem történni. Szülés, aztán babázás... Félek, hogy nagyon hirtelen fog érni a felismerés, de egyszerűen még nem bírom felfogni, hogy ez tényleg velem történik, és el sem tudom képzelni, milyen lesz majd együtt :-)

Első baba, és soha nem volt babázás a környezetemben.

Kicsit lelkiismeret furdalásom van, de nem tudok olyan dologra készülni, amit nem tudok elképzelni..

Más is van így ezzel?


2011. ápr. 9. 23:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

hajlam enyhébb depressziókra úgy egyébként (nem szülés utáni most)

ezt már nem fogom megfogalmazni ma...

2011. ápr. 10. 10:35
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne is próbálj meg készülni, mert úgyis mennek majd maguktól a dolgok. Néha kicsit (vagy sokkal) nehezebben, máskor meg könnyebben.


Én nem készültem, nem is tudtam! Derült égből villámcsapásként a 35. héten beindult a szülésem. Ekkor még javában dolgoztam, nem is volt meg még minden cucc, nem volt összekészítve csomag... Az meg hogy elkezdjek azon filózni hogy milyen lesz? Én ezt az utolsó néhány napra tartogattam volna... De a fiam gyorsabb volt. Időm se volt még megijedni se, mert hirtelen csak ott termett, és gondoskodni kellett róla!

Hál' istennek nem volt semmi gond, viszonylag könnyen mentek a dolgok. Most hogy már 14 hónapos, azt mondom sokkal több nehézség van. Mostanában többször előfordul, hogy nem tudom miért sír... Míg kicsi volt, azért mindig tudtam mi a baj. Most kezdi szerintem a hiszi is megkörnyékezni, úgyhogy most újra próbáljuk egymást kiismerni.


Szóval képtelenség előre felkészülni, ne is próbálkozz! Mert a gyerek is változni fog folyamatosan.


Talán néhány gyakorlati tanács, az én hibámból kiindulva, hogy legyen minden meg ami kellhet, és legyen készen a kórházi pakk!


Ja és sok boldogságot!

2011. ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem filózok tényleg.

Megyek, és elfoglalom magam, pörgök, pakolok, ahogy eddig is :)

2011. ápr. 10. 10:55
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgysem tudsz rá felkészülni, ezt át kell élni. Az én közelemben voltak kisbabák előtte is, mégis teljesen más, amikor neked születik gyermeked. Tényleg nem könnyű az anyaság, de csodálatos is.

Biztos bele fogsz jönni és jó anya leszel. Sok sikert a szüléshez!

2011. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 10. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!