Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szülés? Császár?...

Hüvelyi szülés? Császár? Előnyök-hátrányok.

Figyelt kérdés

Melyik a 'jobb rossz'?

Nyilván a hüvelyi szülés közben fáj, a császár meg utána, de ezen kívül írnátok még?


2011. ápr. 16. 19:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Na kedves utolsó ez hülyeség amit írtál bocsi. Aki császárral született az nem életre való?! Már bocsi, de ez akkora badarság, te sem gondolod komolyan.
2011. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Tudsz olvasni? 13:26os?

Sem nem értek egyet a kijelentéssel, sem nem cáfolom, mert nem saját bőrön tapasztalom.

3faros sima szülése volt anyósomnak, a 4.gyermeket császárral szülte, amíg a 3tesónak nincs tanulási, mozgásbeni... gondja, addig a kicsinek igen, az APÓSOM úgy érzi, ez a gyermek szempontjából kényelmes szülésre vezethető vissza. Ez is egy vélemény volt a császárról, ha baromságnak gondolod, ha nem. Pont. A császár nem szülési alternatíva, hanem életmentés.

2011. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
39%

Vagy mert egy ilyen ...az apja , aki még azt sem tudja felfogni, hiszen te magad írtad életmentő volt a császár az ő esetében, hogy megsérült és ahelyett, hogy korai fejlesztésre hordták volna és segítették volna, elkönyvelték, na ez csak egy császáros.

Ehhez egyébként nem kell nagy ész, hogy valóban a születésének körülményei okolhatók mozgási és tanulási nehézségeiért, de nem a császármetszés. És könnyen lehet segíteni, ha normális családba születik és nem egy ilyenbe. Mert gondolom, azért nem adtak bele apait anyait a nevelésébe, hiszen 3 gyerek remekül felnőtt magától is. Meg hát klassz lehet egy ilyen ember mellett felnőni, aki gyalázza a saját gyerekét. Hát tényleg lehet ő is azt kívánja, inkább veszett volna oda, vagy legalább egy rendes családba született volna.

És még miket szokott mondani apósód: ilyen egyéb klasszikusokat: Na mi lett? Gyerök?

Mert kb ezen a szinten tudom elképzelni. Jó hát nyilván nem tehet ő sem róla, hiszen az ő szülei sem törődtek vele, hogy egy gondolkodó lényt engedjenek útjára, csak felnőtt a szűk, korlátolt agyával.

Szép kis család lehettek, veled együtt. Ez a se nem értek egyet se nem cáfolom dologgal. De azért ismétled ezt a mérhetetlen ostobaságot.

2011. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
16%

Gyógyszakpedagógus az anyja, képzeld kezdetektől fogva Ő a kedvenc, és igenis fejlesztve van, volt.

Tisztességesen neveli mind a 4gyermekét az apa, nem csak nőnek mint a gaz, megnyugodhatsz.

És nem gyalázza a gyermekét, egyiket sem. És alpári módon sem beszél, azért mert ilyen párhuzamot vont a szülés módja és a gyermek fejlődése között(pl amíg ő megcsináltat mindent, addig a többi megoldotta- erre monda "-jelesen apósom, hogy nem életre való(mert ha nem teszed elé a kaját inkább nem eszik)) hogy a finommozgásai sem olyan finomak, máshogy fejlődött, te mint laikus észre sem veszed, de egy fejlesztő igen, mert ugyan úgy rajzol stbstbstb, de suta, de nem csak egyszerűen ügyetlen, nem rendezi össze magát, hamar lemerül, hiába van meg a képessége.

És nem a gyermek volt veszélyben, hanem az anya, de a terhesség alatt végig, és mivel szereti a gyerekeit nem csak megcsinálta eszetlenül őket, még az elején megbeszélték, tudván veszélyes az anyára, hogy megtartják, az asszony dönthetett, és benne volt a pakliban, hogy 3kisgyerekkel marad egyedül, nevelnie kell őket egyedül. És ott ette a műtő előtt a fene, mi van a nejével és a gyerekével, ugye élnek, ez volt az első kérdése.

És a legkisebb talán pont ezért a legkedvesebb neki, és aggódik érte, nem becsmérli, közösen tornáznak, soroljam?


Az meg, hogy nem mondom azt nyíltan, badadrság Józska, nem lehet azért ilyen a gyerek mert császárral született, vagy mert nem azt mondom, márpedig így van. Hogy jövök bármelyik oldalra is dőlni, mikor én csak közvetve látom, milyen a gyermek, és vannak dolgok amik magzati korban jöhettek be zavaró tényezőként, amikről senki sem tud. És egyenlőre a közelemben csak a kicsi az egyetlen császáros, és problémás gyermek, pontosabban akiről tudok, hogy csaszis, és problémás.

Ebben a családban tudott ismert eltérés a 4gyerek között a születés módja, ennyi az alapja a párhuzamnak. "tapasztalat", "megállapítás" ami nálunk megállja a helyét. Hogy általános formában lett leírva nem jelenti azt, hogy ez minden császáros babánál így is van.


Azért köszönöm, hogy most felvilágosítottál, mennyire primitívek is vagyunk család szinten, kérek engedélyt meghunnyászkodni, így ismeretlenül is. Az elhunyt dédszülők nevében is, hiszen ők is csak meglocsolták a gyerekeket... Jelzem, hogy NEM ISMERLEK!


Azt ne felejtsd el, hogy ugyan látod a nickem, de nem ismersz, sem engem, sem a családot amibe belecsöppentem.

Ahogy nem úgy lettél elkönyvelve nálam, hogy egy bunkó 62%, hanem ráfogom a rossz napodra...

2011. ápr. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

Mondhatsz bármit, aki a saját gyerekére egyszer is ezt mondja, nem életre való, lusta, problémás, mert nem tette meg a nagy utat- primitív bunkó.

Lehet persze ez a szeretet, de az én szemeben ez nem az. Akit szeret az ember, nem nyilatkozik így róla és nem gondolja róla ezt. Elképzelhetetlen, hogy a családból bárki is ilyen véleménnyel legyen a gyerekeimről. mondom ezt úgy, hogy mindkettő császáros.

És hajtogasd csak, és hidd el, csak a császáros gyerekeknek lehetnek tanulási, mozgási problémái, a többi az bizony életrevaló, hiszen megtették a nagy utat. (a fejemet fogom, és nem vagytok primitívek, ilyen kijelentésekkel)

És az meg, hogy a 62%-ra hivatkoztál, így ismeretlenül tartom, hogy az vagy, aminek elkönyveltelek egy végtelenül primitív ember. Én nem tudom hány százalékon állsz és azt sem én hol, mert ezzel is csak a te szinteden lévők foglalkoznak. Sajnállak nagyon, különösen a gyerekeidet. Viszik tovább ezt a szintet.

2011. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, elnézést tőled, értelmetlenül, hagytam, hogy egy nagyon egyszerű ember kihozzon a sodromból, és a kérdésedben "egymásnak estünk"
2011. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez a vita nem értem miért robbant így ki?

a kérdező véleményeket kért, valaki leírta... kész.

Egyáltalán nem primitív az a válaszoló, aki szerint a császáros babák nem életre valóak. Én is hallottam már ezt, bármilyen begyöpösödött gondolat is ez, rászokták mondani a császáros gyerekekre, mert tényleg nem tették meg a nagy utat. Nem kell ezen kiakadni. Ez is csak egy olyan régi mendemonda, babona- mint pl amit a kismamákra mondanak, hogyha ilyen a hasa akkor fia vagy lánya lesz. Egyébként meg pont hogy leírta a válaszoló, hogy nem ért egyet az apósával. Nem értem miért kellett nekiesni, ez vall inkább primitívségre. Régen az időseknek mindenre volt valami ilyen banonájuk, nemigaz, hogy nem hallottatok még ilyenekről!


De a kérdező kérdésére válaszolva, ha nem életmentő és nem feltétlen szükséges, akkor inkább a sima szülést válaszd! A tested tudni fogja mit kell tennie, a természet csinálja a maga dolgát legtöbbször, és részed lehet egy csodálatos és szép élményben!

:-) Könnyű szülést kivánok! és jó babázást!

2011. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

17-én hajnalban megindult a szülés és végülis természetes úton hoztam világra a kisbabám.

Nem volt olyan vészes, sokkal rosszabbra számítottam, a sok rémtörténet olvasása után, újra végigcsinálnám akármikor, mert ez a baba egy igazi kis csoda. :)

2011. ápr. 24. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!