Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikreket csak császárral lehet...

Niktoon kérdése:

Ikreket csak császárral lehet szülni? Simán nem lehet?

Figyelt kérdés
Eléggé félek a császártól, de minden ikeranyukának akit ismerek, eddig császárral hozták világra a babákat, nem is engedték nekik, hogy megpróbálja a sima szülést!
2011. ápr. 19. 06:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lehetne természetes úton szülni.A fe´rjem nagynénje is rendesen szülte az ikreket.Ismerösöm is.Nem császározták....
2011. ápr. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
meglehet siman is szulni oket, de ha csaszarozasra kerul a sor, akkor se felj, mert en a kislanyomat csaszarral szultem, es nem volt rosz egyaltalan, szerintem a sima szules sokkal fajdalmasabb lehet, a csaszarozasban az a rosz, hogy miutan meg szulsz, 1 hetig nem tudsz rendesen jarni, szoval ne felj, nem lesz semmi gond.
2011. ápr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet hüvelyi úton is, csak azt nem nagyon csipázzák a dokik, mert ha gond van, a szülők utána peresked(het)nek. Önvédelemből császároznak.
2011. ápr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet simán de ahhoz mindkét babának jól kell feküdni.

De ikreseknek valóban nagyobb az esély a császárra.

2011. ápr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már van egy fiam, őt simán szültem, ami eléggé fájt. Viszont a sógornőm császárral szült, és míg én egy-két napig lábadoztam, ő két-három hétig. Ráadásul a dereka is majd' szétszakad mindig az epi miatt. Ezért idegenkedek a császártól. Még nem tudom, hogy ikreim lesznek-e, mert még nem derült ki, csak 5 hetes vagyok, de a dokim szerint nagy esélyem van rá.
2011. ápr. 19. 07:51
 6/8 anonim ***** válasza:
5 hetesen még nem látszik biztosan,hogy ikrek?
2011. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ikertestvérem és én természetes úton születtünk, könnyen és gyorsan. Te is simán szülhetsz ikreket császár nélkül!
2011. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én most februárban szültem az ikreimet természetes úton. Ne higgya statisztikáknak. Én szinte mindenben ellent mondtam neki: Kiírt nap elött egy nappal természetes úton nagy babákat szültem (3150 és 3450 gr). Az uygan igaz,hogy sok doki csak akkor vállalja,ha mindkét baba fejvégű,de ez sem mindig van így. Nekem csak az alsó babám volt befordulva.

A dokim azt mondta,ha az alsó baba fejvégű,inkább természetes szülés,mint császár. Nem híve a császározásnak.És én ennek nagyon örültem. Szóval sok ilyen is van.

A tapasztalatom az,hogy talán nem cak doki-függő a dolog,hanem kórházfüggő is. Én a Bajcsyban szültem és ott abszolút inkább a sima szülést preferálják. Ismerek egy csajt,aki szintén ikreket szült ott,végig császárra készült,aztán amikor beindult nála a dolog,megvizsgálták és azt mondták neki,mivel mindkét baba fejvégű,egyenlőre szó sem lehet császárról,csak ha valami probléma adódik. Nem történt közben sem probléma,így simán szült. Állítólag még a Szent Imre ilyen,ahol szeretik a természetes szülést.

2011. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!