Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » PCO-sok! Szülés után hogy...

PCO-sok! Szülés után hogy alakult a helyzet a betegséggel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, akinek rendszertelen volt előtte a mensije, az maradt? A ciszták visszatértek? Szőrösödés, pattanások? Metformint szedtek utána? Diétát tartjátok? Én nemrég szültem, terhességi cukor is kialakult, kíváncsi vagyok mi lesz ha letelik a 6 hét...
2011. ápr. 21. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is terhességi cukrom volt, tudom nem szép, de egyelőre nem diétázom rendesen, nem mozgok.

6 hós a kisfiam.

Nem volt elég tejem, csak 3 hónapig tudtam szoptatni. Azóta már volt két mensim, tehát beálltak 30 naposra egyelőre a ciklusaim, pedig azelőtt nem is volt spontán mensim csak metformin+Avandamet kombinációra!

Szőrösödés? Talán egy kicsit rosszabb, de nem vészes.

A cisztákat nem tudom, de szerintem nekem el sem tűntek, mert kb. 60-60 db volt egy-egy petefészkemben.

Az biztos, hogy visszatért a peteérésem is, mert érzem és a nyák alapján látom is!

Azelőtt nem voltam pattanásos, most az arcomon, hátamon van néhány, de nem vészesek.

Húsvét után újra elkezdem szedni a metformint, diétázi és mozogni is fogok, mert rajtam van 10 kg felesleg, ami természetesen szülés után jött fel, hisz addig majdnem elfogytam a terhességi szigorú diéta miatt.

Sajnos laborba még nem jutottam el, azért nem szedtem eddig a gyógyszert.

Gratulálok a babócádhoz!

2011. ápr. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ikreket szültem másfél éve,hormonkezeléssel,nem metforminnal.4 hónapig szoptattam,abbahagyása után volt két normál ciklusom,éreztem peteérést,mindent,úgy mikor a fiaim fogantak.Ezt követően durván 3 hónapig semmi vérzés,majd közel 9 hónapig EGYFOLYTÁBAN véreztem,hol enyhébben,hol erősebben.A dokim béna volt,hónapokig szerencsétlenkedett velem,mire adott Norcolutot,attól végre elállt a vérzés.Most kb. másfél hónapja megint sehol semmi.Metformint nem hajlandó nekem felírni,cukrom,inzulinom tökéletes,Uh.-n ott van a "számos apró tüsző láncolata".Kb. 20 kiló felesleg van rajtam,de ez a hormonkezelés miatt lett,nem a pcostől meg a terhességtől(abból nem maradt semmi).Bele vagyok fáradva az egészbe,keresnem kell másik dokit,de már nincs hozzá lelkierőm.A megyénkben nincs olyan,aki metet adna.A dokim fogigátlót akar,ki sem váltottam.
2011. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és nem vagyok se szőrös,se pattanásos.Viszont nekem 13 éves korom óta egy évben egyszer volt mensim.
2011. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szülés után 6 héttel jött meg az első mensim, majd kb 2 havonta. Diétáztam tovább, majd mikor a fiam 14 hós lett nekiálltunk a kistesónak, nem sikerült, így kaptam a nőgyógyászomtól merckformint.Utána rögtön beált a mensim 30 naposra, majd 6 hónap után teherbe estem újra. Augusztusban fogok szülni.

Szőrösödésre a lézeres szőrtelenítést találtam megoldásnak az arcomra, a többit megoldom borotvával.

Patik nincsenek, szerencsére. Szoptatni én is csak 6 hónapig tudtam, akkor is tápszerrel kiegészítve.

2011. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13 hónapig szoptattam, d emár a 2. hónapban menstruáltam, minden hónapban igaz kb. 32 napos ciklusokkal.

amíg szoptattam semmi tünetem nem volt, utána jött a hízás, szőr, pattanás, de belevágtunk a tesó projektbe, ami elsőre sikerült, így minden bajom elmúlt újra. most várom a cukorterhelést, kicsit aggódok miatta, bár az első terhességemnél sem volt gond vele, bezzeg előtte....

érdekes hogy és terhesség alatt teljesen tünetmentes vagyok, várom mi lesz majd utána

2011. ápr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!