Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amennyiben nem lehetséges...

Amennyiben nem lehetséges gátvételemmel szülni, akkor tapasztalat alapján vágás, vagy inkább repedés?

Figyelt kérdés
2008. febr. 12. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nem szülhetsz gátvédelemmel (első szülés esetében szinte soha nem engedik), akkor mindenképpen vágjanak. Nekem azt mondta az orvos, hogy a repedésnél az a jobbik eset, ha valaki lefelé, a végbél felé reped, de ő látott már olyat, aki felfelé repedt, és megsérült a csiklója, és egész életére tönkre volt téve szexuális téren, fiatal nő létére. Nem olyan vészes a vágás, nem is érezni, csak utána rosszabb, van akinek nehezen gyógyul. De inkbb az, mint repedni.
2008. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A repedésnél kialakulhat sipoly,azt meg az ellenségemnek sem kívánnám, szval a vágás meg meggyógyul,lehet az elején kellemetlen,nehéz ülni utána stb.De inkább vágjanak.Hidd el jobban jársz.Én elég nehezen tűröm a fájdalmat,meg elég nyafka vagyok, de inkább a szülés utáni kellemetlen napok.,minthogy össze-vissza repedjek.

2008. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Rühellem,ha éppen varva vagyok.(Eddig 3* vartak kisebb nagyobb balesetek miatt.)De hidd el,egy mesterséges vágás néhány nap alatt begyógyul,egy véletlen szakadt seb,akár évekre megkeserítheti az életed.(Ez is tapasztalat.)Innentől kezdve,egy olyan érzékeny részen,inkább legyen egy néhány napos fájdalom,mintsem berepedjen,és évekig hisztizzek miatta.Ha nem mondod a dokinak,hogy várja ki az utolsó pillanatot a vágással,akkor nem fogsz repedni,mert inkább egy öltéssel többet tesz beléd utána,mintsen egy repedést megkockáztasson.
2008. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a vágás mint a repedés. Nálam volt gátmetszés ( egyátalán nem éreztem ) aztán az kicsire sikerült így volt rendesen repedés is. Az egész hüvelyfal hosszában és a gátam is továbbrepedt még a végbélnyílás utánra is. Fél évig folyt a vizeletem, 2 évig csepegett, és a mai napig nem tudom tartani a hasmenéses székletet és 5 éve szültem.
2008. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 gyereket szültem. Mindkétszer gátmetszésem volt. Az első esetben 12 napig kicsit bajos volt ülnöm, de egy kispárna megoldotta a bajomat. A második esetben pedig már aznap este tudtam a nagypárnámon ülve szoptatni, pedig délben szültem :)


A repedéssel az a baj, hogy míg a vágásnál a doki tudja hol és meddig vághat, elkerülve a fontos izmokat, addig repedésnél kontrollálatlanul megy a dolog. Így lehet az, hogy az előttem szólónak olyan izma repedhetett ketté, ami miatt a vitelettartással gondjai lettek.


Én gyáva nyúl vagyok, ha még egyszer szülnék, akkor is inkább gátmetszéssel. Nálunk sok doki felszívódó varratot alkalmaz, akkor még varratszedésed se lesz.

2008. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!