Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi úton és császárral...

Hüvelyi úton és császárral szült anyukák, melyik fájt jobban? Melyik után volt hosszabb a felépülés, bonyolultabb a szoptatás, gondozás? Olyanokat kérdezek, akiknek a hüvelyi szülésük után nem volt leány álom a felépülés.

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Szülés előtt állsz?
2009. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én császárral szültem,és nem kell mondjam ez egy komoly hasi műtét.És igen nehezebb a felépülés,de akik hüvelyi úton szülnek,azoknak sem könnyebb.

3 hónapos baba anyukáéja

2009. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Szió!

Hát nekem nem volt leányálom. Kislányom farosan született és kb. 10 öltésem volt. Úgy 4 hét kellett, mire már nem volt szükségem a 20 cm-es párna, ha le akartam ülni és állásban sem akart "leszakadni" a sebem és környéke. DE!!! Már bent a kórházban bedurrantak a melleim, nem sebesedtek be az első szoptatással töltött napok után és a mai napig (10 hónapos) szoptatok és elég volt a tejem ahhoz, hogy 6 hónapig CSAK szoptassak.

Nálunk adnak méhösszehúzó injekciót a császárosoknak, meg műtét után trombózis elkerülésére vérhígígtót. Na, ezeket én nem kaptam és pici lányom életének első 30 percét a mellkasomon tölthette!!!

2009. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Egyik sem leányálom. De előre ilyeneken tépelődni!? Olvass sok felkészítő irodalmat, olvasd a kismama.hu cikkeit. Szoptatni mindenki tud, csak akarni kell.
2009. márc. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Kedves harmadik válaszoló. Én császárral szültem, DE nekem is bedurrantak a melleim a kórházban, és kislányom pont ma fél éves és CSAK szopik. Semmivel nem vagy több, hogy simán szültél, bár én is megtehettem volna.
2009. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok a szülésen, de sajnos szakadtamis, illetve elég nagy lett a sebem, és aranyerem is kijött. egy hónappal szülés után is még szülési fájdalmaim voltak székelésnél... Most tervezzük a következő babát, de rettenetesen félek a szüléstől, és ez sajnos visszatart, pedig nem lenne szabad.
2009. márc. 5. 22:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez sokban függ hogy kinek milyen a fájdalomküszöbe,és hogy az adott doki mit hagy bevállani. Én simán szültem de félemetes volt.Azt biztosan tudom hogy még egy olyat nem vállanék...ennek ellenére 30 hetes pocis vagyok. Akkor nekem kinyílt a gátsebem,ill mindenhol varrni kellett. Kis termetű vagyok és ugy hogy nem tágultam megszültem egy több mint 4 kg-os babót majd 60cm-rel...a doki (ügyeletes) meg volt róla győződve hogy a baba max 3.5 kg-os és azt meg ki ne tudná megszülni. Alig mert a szemem elé kerülni a mérések után...Most fogadott dokim van és mivel a kardiologusom azt javasolta hogy császározás legyen így sokkal sokkal nyugodtabb vagyok pedig tudom hogy az se leányálom. Szóval ha az első sima szülés olyan élmény lett volna ami nem kísért még 10 hétig illetve évekig akkor,bár mit bevállalok,de így rettegnék ha nem császároznának meg. Arrol nem beszélve hogy a kisfiam minden egyes dolgára azt mondogatták hogy hu de jó hogy nem lett baj,minden éppen hogy csak csisszesen jól sikerült. Na ez az amit kizárok a második babómnál amennyire lehet,mert az adatok alapján nagyobb lesz mint az első... Senki ne mondja hogy nem fáj mert az baromság,de tudni kell mérlegelni mivel mennyit nyersz és buksz! Ez meg a doki dolga leginkább,hisz ő a szakember. Szóval bennem mély nyomot hagyott a sima szülés de ez nem jelenti azt hogy másnál is így kell lennie! 30 hetes pocis
2009. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szió!

Én császárral szültem, és annyira nem volt kibírhatatlan mint amennyire sokan előre leírták. A műtétből nem éreztem semmit, érzéstelenítésben csinálták. Az azt követő 4 nap volt nehéz, fájt a sebem a felkelésnél, a sétánál, de ha feküdtem, nem éreztem semmit. Az 5. naptól mintha elvágták volna a fájdalmat. Most 2 hetes a pici lányom, és nem mondom, hogy versenyt tudnék futni, de szinte észre sem veszem, hogy műtöttek.

2009. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!