Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor megszületik a baba,...

Amikor megszületik a baba, csak "bemondásra" is azt a nevet írják a karszalagra, amit válaszolunk, vagy be kell előtte mutatni a papírokat?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy nem másnap jönnek-e az adminisztrációt elvégezni? Ugyanis még nem biztos, hogy teljesen önszántából adja az apuka a nevét a babának, és mivel előbb-utóbb úgyis az ő nevét kapja vezetéknévként, szeretném, ha már a karszalagon sem az én vezetéknevem éktelenkedne... megőrizném, érthető okok miatt...
2011. ápr. 28. 09:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtt oda kell adni az apasági nyilatkozatot,hogy az ő vezetéknevét kapja,különben a tiédet fogják!
2011. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Pfff... :( Ok, értem... Köszi!
2011. ápr. 28. 09:27
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem is elkérték mindkét szülésem előtt (pedig más más városban volt) a kiskönyvemmel, papírjaimmal együtt vagy az apaságit vagy a házassági anyakönyvi kivonatot (ill. másolatát)

Utónév az érdekes, mert az bemondásra megy és csak másnap vagy harmadnap töltötték nálunk az adatokat és akkor nézték meg az utónévjegyzékben a nevet ( az egyik szobatársam kisfiának mint kiderült olyan nevet írtak a szalagra amivel aztán végül nem lehetett anyakönyvezni) ők c vel íratták és csak K-val volt anyakönyvezhető.

2011. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok összeházasodva akkor anyakönyvvezető által kiállított apasági elismerő nyilatkozat alapján fogják anyakönyvezni a gyereket.

Magyarán ha van akkor az alapján, ha nincs akkor a te vezetéknevedet kapja. "Bemondás" alapján nem lehet.

2011. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Hát nálunk csak bemondásra kapta a nevet. Szülés előtt mikor vették fel az adatokat, kérdezték, hogy fogják hívni a babát (pont a karszalag miatt)! Nekünk akkor még nem volt meg az apaságink, ezért én hülye, az én nevemet mondtam, pedig simán ráírták volna apukájáét is... :(

Végül mi csináltattuk meg neki a születési anyakönyvijét, mert nem is voltak nálam a papírjaim a kórházban, meg egyébként se volt még apasági. Tehát eleve apuka nevére lett anyakönyvezve, de a karszalagon, meg minden zárójelentésen, a kiskönyvén az én nevem van... :(((((


Úgy tűnik ez kórház függő! De szerintem megpróbálhatod apuka nevét bemondani, és mondod, hogy most nincs nálatok a papír. Maximum nem a kórház fogja megcsináltatni az anyakönyvet, hanem majd ti miután kiengednek. Azért nem fognak kidobni a kórházból, mert apuka nevét mondtad be, és ők ezt írták a karszalagra...

2011. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mert nálunk úgy működik a dolog, hogy ha nincs papír akkor bizony anyuka nevét írják rá kötelezően. Ugyanis a kórházi védőnő adja le az anyakönyvvezetőnek az adatokat és úgy engednek ki a kórházból, hogy a saját irataiddal együtt megkapod a kicsi anyakönyvi kivonatát is.
2011. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát engem mentő vitt és még papírokat is csak a hazaengedéskor egyeztettünk előtte bejött egy nővérke felírta bemondásból az adataimat aztán jól van így.Kérdezték a gyerek nevét emondtam és nem is kérték az apasági nyilatkozatot.Lehet az is benne volt hogy éppenhogy beért velem a mentő és már bújt ki a fiam,vagy az is lehet hogy mivel apás szülés volt nem kérdőjelezték meg hogy ki is az apa....
2011. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

10:15-ös vagyok


"Ugyanis a kórházi védőnő adja le az anyakönyvvezetőnek az adatokat és úgy engednek ki a kórházból, hogy a saját irataiddal együtt megkapod a kicsi anyakönyvi kivonatát is."


Alapjáraton nálunk is így működik, hogy a kórház intézi az anyakönyvezést! DE! Mivel nálam nem voltak ott az irataim (személyi, adókártya, semmi, mivel apával hazavitettem a táskámat pénzzel, iratokkal együtt), mondta a védőnő, hogy akkor nekünk kell majd külön elintézni az anyakönyvezést!

Ez a mi esetünkben még jól is jött, mert nem volt még meg az apaságink (a fiam ugyanis egy hónappal hamarabb elindult kifele, mint kellett volna...). Szóval mivel apasági nem volt, az én nevemre anyakönyvezték volna a gyereket a kórházban! Így viszont nem kapott a kórházban anyakönyvet (és hazaengedtek anélkül is), két nap múlva mi mentünk be a hivatalba, egyszerre megcsinálták az apasági nyilatkozatot, és a fiunk is eleve apa nevére lett anyakönyvezve!

Ha a kórházban megkapta volna hivatalosan is az én nevemet, akkor meg utólag lehetett volna minden iratát átíratni apa nevére, nem kevés pénzekért...


Csak azt akartam ezzel kihozni, hogy ha nincs még meg az apasági, és itt a szülés ideje, talán jobban járnak, ha inkább nem anyakönyvezik a kórházban anyuka nevére, hanem utólag egy füst alatt mindent elintéznek, és nem kell mindenféle átíratással foglalkozni!

2011. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon okosan vagytok, csajok!!! Te, kedves 10.15-ös különösen agyafúrt kis ötlettel álltál elő!!! Hálás köszönetem érte!!! :D
2011. ápr. 28. 11:03
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

Nekem két tolófájás között kérdezték meg,hogy mi lesz a neve???

Be is pánikoltam, mert a szülésznő megkérdezte,hogy 100 %ig biztos-e,hogy kislány. Azt hittem lefordulok az ágyról,mert nem is készültünk fiúnévvel. KISLÁNY LETT:):):)

Utána pedig a két órás megfigyelés alatt jött az anyakönyvezető, és kérte el az irataimat, de mivel a férjem nem engedték oda a szekrényhez, a kulcsokat oda kellett adjam és ő vett ki mindent a táskámból.

2011. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!