Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyermekágyra pizsama hálóing...

Gyermekágyra pizsama hálóing helyett? Rossz döntés?

Figyelt kérdés
Csak pizsamáim vannak, nem szeretem a hálóinget. Mindenki hálóinget visz? Szoptatni úgy is lehet, hogy felhajtom a pizsit.
2011. ápr. 28. 15:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam és akkor is pizsamát válsztottam inkább, bő volt a derekán a gumi is meg a hasrész is, kicsit se zavart. Kinek mi a kényelmesebb...
2011. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülészeten nem szeretik a melegítőt, van akinem szóltak is miatta. Azt mondták, hogy az utcai ruha, nem való a szülészetre. A pizsamáért senki nem szólt. Nálam volt pizsama és hálóing is. Nálunk saját hálóingben kell szülni, erre az alkalomra vittem egy nyúzott elől gombolósat. Napközben pizsiben voltam, éjjel pedig hálóingben. Ami számított, hogy mindegyik majd a hasamig elől gombolós legyen. Így a szoptatás is és minden más is viszonylag kényelmes volt.
2011. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pizsipárti vagyok de mivel ezt kérték,így hálóinget vittem a kórházba és nem bántam meg.

Egyrészt mert (ahogy más is írta) könnyebb a vizsgálat,wc-zés stb.

Másrészt(amit előtte nem sejtettem és még eddig itt nem írta senki),hogy az első 2 napban nagyon nehéz volt hajolni,lábat emelni a gátseb miatt.Tehát elég volt a bugyit valahogy felszenvedni magamra és felvenni a földről a levetettet!Szóval nem bántam hogy nem kell még egy pizsinacit is húzkodni!

Egyébként ez is biztos változó,olyat vigyél amiben te jól érzed magad.

2011. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja. Nem hiszem, hogy beleszólhat abba, hogy mit visel az ember. Tavasszal szültem, volt benn hállóing és pizsi is nálam. Szoptatni, pedig kinek hogy kényelmesebb.

Nappal szabadidő volt rajtam - hiszen nem beteg vagyok -este hállóruha. A doki úgysem vizsgál szülés után, csak a pocakot nézi, azt meg pizsiben is tudja:) Vigyél max. 1 hállóinget, de sztem a pizsi tökéletes lesz! Nem kell aggódni, ha nem gombos a ruhád és nem szoptatós melltertód van, akkor is tudsz etetni:) nem kell hozzá, ez csak egy rossz beidegződés:)

2011. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia, én császáros voltam és pizsamában voltam, nekem nem szóltak, első napon hálóingem volt de utáltam, és már második napon pizsamáztam, második gyerkőcnél tuti csak pizsamát viszek, a császáros seb annyira lenn van, hogy a pizsi szára jóval fölötte volt..
2011. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, de a kórházak bizonyos osztályokon előírhatják, hogy mit viselhetsz és elő is írják azt.

"Betegeink kórházi tartózkodásuk alatt használhatják saját ruháikat (hálóruha, szabadidőruha) - az alábbi osztályok kivételével:


- Szülészeti osztály szülőszobai részlegén,

- Műtétes osztályokon a műtét napján,

- Intenzív osztályokon,

- Csecsemő- és Gyermekosztályon(!),

- Infektológiai osztályon. "

Ez a legtöbb kórházban előírás. :(

2011. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, te általad említett válasz, azokra a kórházakra vonatkozik, akiknél nem az a kérdés, hogy pizsi vagy hállóing.

Szőnyben szültem, kórházi hállóinget kaptam szülésre, szülés után pedig visszaöltözhettem a sajátomba, másnap pedig szabadidőruha volt rajtam.

Bizos vannak olyan korházak ahol szigorúbbak, de ott alapban, már csak a kórházit viselheted. Ott meg nem kérdés mit vigyél...

2011. ápr. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A szabadidő ruha miatt írtam. Ha kismamaként befektetnek előírás, hogy a szülőszobába be sem engedhetnek másban, csak hálóingben vagy pizsamában. Én olyan kórházban szültem, ahol a szülésre is saját hálóing kell. Bent feküdtem a szülészeten hónapokig, ott is saját hálóruhában voltunk. A szabadidő ruhát elnézték, de volt nővér aki szólt, hogy szabályellenes, mert gyermekágyas osztályon tilos utcai ruhában tartózkodni. A szülőszobára vizsgálatra (nálunk ott végzik a bent fekvők NST vizsgálatát) pedig be sem engedték a szabadidőruhás kismamákat, így át kellett öltözniük. Tehát tévhit, hogy csak ott nem szabad szabadidő ruhában lenni, ahol kórházi ruhát adnak. Én azt javaslom, hogy kényelmes gombolós pizsamát érdemes beszerezni, amit később otthon is lehet használni. Vizsgálatokra, szülésre pedig hálóinggel érdemes készülni. Nálunk az első ruha kórházas a babának, utána már saját ruha, saját pelus saját popsitörlő, saját takaró is kell neki.
2011. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!