Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket ehet már egy 7 hónapos...

Miket ehet már egy 7 hónapos baba? Teljesen össze vagyok kavarodva, itt is olvasok ezt azt, a védőnő szerint 8 hónapos koráig még húst se adjak. Most akkor végülis mit ehet a babám?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek!
2011. márc. 3. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, mikor kezdtétek a hozzátáplálást.


Ha 6 hónaposan, akkor 7 hós kortól nyugodtan be lehet vezetni a husikat. Azért elég erős túlzás, hogy 8 hónapos koráig ne is egyen. (Egyébként tapasztalat, hogy azok a babák, akik sokáig nem esznek ilyen dolgokat, később sokkal inkább válogatósak lesznek.)

2011. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyébként itt van egy táblázat, én nagyjából így csináltam:

[link]

2011. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

alapvető szabályok: hozzátáplálást kb 4 hós kortól lehet,6 hóstól mindenképp el kell kezdeni: sütőtök, alma, krumli, srépa, őbarack...

A hozzátáplálást követő 1 hónap múlva lehet a húst is, vagyis ha 4hósan kezded,5hóstól, ha 6hósan, akkor 7hóstól. Kell neki a fehérje!

2011. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Ez a védőnő nem normális, már teljesen kiakaszt.

A kóstóltatást 5,5 hósan kezdtük, de még mindig nem váltottunk ki egy étkezést sem, csak szopik.

2011. márc. 3. 14:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Most olvasom a táblázatot, hát a rizst meg a gabona-pelyheket a védőnő meg sem említette. Mi még ott tartunk, hogy krumpli, alma, srépa, őbarack, brokkoli, cukkini, sütőtök... De ez megy lassan két hónapja, és mindig ugyanazeket sorolja el. Szerinte tejpépet sem adhatok a babámnak.
2011. márc. 3. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell rohammód haladni és csak akkor "kell" elkezdeni a hozzátáplálás, ha a baba érett rá, kehet, csak 7-8 hónaposan lesz igazán az.


Ez nem lóverseny.

2011. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent megfogadni, amit a védőnő mond... meghallgatod, bólogatsz jó nagyokat, és körülnézel az interneten. :)))

De ha elég neki a tejcsid, akkor tényleg ne adj neki tejpépet. Azoknak a babáknak szoktak azt adni, akik nem akarnak hízni, kevés a tejcsi, tápszert nem fogadják el... szóval nem kötelező tejpépet adni.

17 hós a kisfiam, két kezemen össze tudom számolni, hányszor kapott azt (soha nem volt a súlyával gond, sőt..), tápszert elfogadta, egyéb kajákat jól fogadta, így nem tejpépeztünk.

2011. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

babám szintén 7 hónapos, 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és ezeket eszi: tejpép, rizspép, rizs

gyümölcs-alma, banán, őszi-kajszi barack, meggy, gesztenye, körte

zöldség - krumpli, répa, brokkoli, sütőtök, zöldborsó, cékla +csibe és pulyka hús, 2x kapott már csibemájat is.

nappal kétszer eszik szilárdat a többi szopi.

2011. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tejpépet tényleg jó, ha nem adsz 1 évig. húst már 7 hóig jó adni. ez elég jó szerintem:

www.babakaja.com

2011. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem rohanok, nem is hozzátáplálásról beszéltem, hanem kóstóltatásról. A kettő szerintem nem ugyanaz. Még elég neki a tejem, ezért is írtam, hogy csak szopik. De úgy gondolom éppen ideje, hogy több ízt megismerjen.


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget, és a linkeket, NAGYON SOKAT SEGÍTETTETEK!!!

2011. márc. 3. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!