Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Eda-val vagy anélkül jobb...

Eda-val vagy anélkül jobb szülni? Mert ugye előre kell jelezni ha szeretné az ember.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én EDA-val szültem az első babánkat, és most a másodiknál is így lesz. Semmi negatív mellékhatást nem tapasztaltam, viszont az egész vajúdásból semmit nem éreztem. EDA nélkül valószínűleg császár lett volna, mert lázas beteg voltam, alapból nem volt erőm, alig éltem. Ha az a kevés energia elment volna a vajúdásra, tuti nem tudtam volna egyedül megszülni.
2011. máj. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz jobb alatt???
2011. máj. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt csak az tudja, aki szült így is, úgy is. Én anélkül szültem, és fájdalomcsillapítót sem kaptam, fájt nagyon, de túl éltem.
2011. máj. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én EDA-val szültem és szuper volt. Akkor adták be, amikor már 1 perces fájásaim voltak és abszolút nem tágultam, viszont már totálisan ki voltam merülve. Hát, nem tudom mi lett volna velem, ha nem kapom meg. Iszonyatosan fájt előtte, csak visítani tudtam (kiderült, hogy nagyon alacsony a fájdalomküszöböm). Amint megkaptam, minden OK volt. Gyorsan tágultam és a kitolási szakaszban már éreztem a tolófájásokat. Semmi negatív utóhatása nem volt és abszolút nem is éreztem, amikor beadták. n csak javasolni tudom.

Egyébként, ha van a kórházban 24 órás anesztes ügyelet, akkor nem kell előre szólni. Ha már nem bírod, szólsz és beadják. Hol fogsz szülni? Lehet, hogy tök jól bírod majd EDA nélkül is!

2011. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az elsőt EDA-val szültem,fájdalmat nem,csak feszítést éreztem.A baba 4 óra alatt lett meg.A 2. babát is így terveztem megszülni,szóltam is a dokinak.Mondta,hogy oké,semmi akadálya.Aztán mivel kibírható volt a dolog,nem kértem.Volt fél óra,amikor azt mondtam,hogy ez hiba volt,de akkor már a finishbe voltam.3 óra alatt született meg a 2. babám.Tervezzük a 3. gyereket,most is fogok szólni a dokinak,de belevágok EDA nélkül...
2011. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elsőt anélkül szültem,a fájások lassan alakultak,fokozatosan erősödtek,nagyon fájt,de kibírható volt,mondtam is h a 2.-nál sem kérek.Aztán a 2. gyerek a legbrutálisabb fájásokkal indított,1 percesekkel,úgy könyörögtem anesztesért.Egyáltalán nem fájt a bekötés,SEMMIT nem is éreztem,egy nagy hülye voltam h az elsőnél nm kértem.A kitolást éreztem,sőt,éreztem ahogy csúszik egyre lentebb a baba,csúcs egy érzés,az elsőnél nem éreztem ilyet csak a fájdalmat.Szerencsére villámsebességgel tágultam,így a bekötés után 1 órával 1 nyomásra kibújt az egész kis maszatos manó:PÉn csak ajánlani tudom,a varrást sem éreztem,viszont kellemetlen volt,szóval eda nélkül szerintem le is ájultam volna az ágyról.
2011. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

EDA-val szültem, és életem legszebb élménye volt a szülés! :) Eleve nem voltak erős fájásaim, de mégis jól tágultam. De később kaptam oxitocint, hogy felgyorsítsák a folyamatot, mert a 3-5 perces fájásaim pár óra után el kezdtek ritkulni egy picit. Az oxitocinnal egy időben kötötték be az EDA-t, ezzel egy jó két órát zsibbadtam, ez idő alatt teljesen eltűnt a méhszáj. A tolófájásokat már éreztem :) de az jó volt!

Hasonlóan szép szülést kívánok neked! Én a következőnél is fogok kérni EDA-t, biztos!

(1 hónapos baba anyukája)

2011. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!