Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki aki május 30. körűl...

Valaki aki május 30. körűl fog szűlni a Margit kórházban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 10:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elvileg június 2-re vagyok kiírva, de úgy érzem, hogy május végén ki fog jönni a baba.

És a Margitba fogok szülni. Te kinél fogsz? Van fogadott orvosod? Én Fábián Sándornál.

Első baba? Fiú, lány?

2011. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szia!Én a Mihályihoz járok,de nem fogadtam fel!(meg szülésznöőt sem)Kicsit izgulok is miatta,remélem azért oda fognak figelni ránk is!Bár én eddig jókat hallottam az ottaniakról!:)Igen,első baba,kisfiú!Neked?
2011. máj. 6. 20:49
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem is első baba és fiú. Én csak jót hallottam a Margitról, abban az esetben is, aki nem fogadott ott orvost. Szülésznőt én sem fogadtam, mert nem akarok még neki is lóvét adni. :) A dokinak sem szeretnék sokat, max 30 ezret.

Remélem találkozunk! :) Mondjuk én már nagyon várom, hogy kijönnön a baba, mert már elegem van ezt a nagy hasat cipelni magamon! :) Programozom is, hogy idő előtt megszülessen! De mindenki azt mondja, hogy a fiúk szeretnek ráhúzni egy hetet.

Könnyű szülést kívánok neked!

Neked megvan már a neve?

2011. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
szia!Én is szeretném,hogy hamarabb kijöjjön!Eddig nagyon féltem tőlle,de már nagyon fájnak a bordáim!Ctg-re is bejársz?Kollár Ákos Gábor lesz!Az Ákos még válltozhat,ha hallok jobbat!Neked van ötleted?nektek megvan a név?Apuka bennt lesz a szülésnél?Voltál szülés felkészítőn?
2011. máj. 7. 22:34
 5/15 anonim ***** válasza:

De jó, hogy nektek már megvan a neve! Sajnos nekünk még nincs, mert én annyira lányt akartam, hogy el sem tudtam volna képzelni, hogy fiúnk lesz. Aztán már 5 hónapja nem bírok neki nevet találni. Valahogy nem tetszenek a fiú nevek. De jövő héten már muszály lesz kitalálnunk valamit! Ez jó ötlet, hogy két nevet adtok neki!


Kedden megyek az első ctg vizsgálatra. Te már voltál? Mennyi időt vesz igénybe? Sokat kell várni, amíg sorra kerülsz?


Nálunk nem lesz bent senki a szülésnél (csak én :)!), mert én nem szeretném, pedig jelentkező van bőven. Jobban szeretem az ilyen dolgokat egyedül megoldani, mert ha valaki rokon, vagy barát mellettem van, akkor csak nyavajgok, meg sajnáltatom magam, nélkülük pedig erősebb vagyok. De ajtón kívül ott lehet mindenki. Azt megengedtem. :)


Nem voltam szülés felkészítőn. Azt sem tudom mikor van, és hol. Meg nincs is rá időm, mert még mindig dolgozok, aztán háztartás, stb... Így is annyi vizsgálatra kell menni. Te voltál? Ha igen, tanultál valami hasznosat?


Te hány éves vagy? Hány kilót híztál? Mindent sikerült már megvenni?

2011. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

én is lányt szerettem volna és nekem sem tetszenek a fiú nevek!:( Ami meg tetszik az már foglalt (unokatestvér)!A Gábort mondjuk apukám miatt szeretném!Nállunk ez egyébként nem divat,de ö annyira csodálatos,hogy mindenképpen szerettem volna,ha viseli a nevét!Az Ákos meg jól rímmel hozzá,meg tetszik is csak egyböl mindenki aztmondja rá,hogy Mákos!Tudom,hogy minden nevet lehet gúnyólni,de ez egy kicsit zavar és emiatt vannak ellenérzéseim!


Már voltam ctg-n!Ne ilyedj meg sokan ülnek ott,de hál Istennek nem mindenki oda vár!Viszonylag hamar bejutsz,ha nem kv-znak éppen a védőnők!Viszont mikor odaérsz és bedobod a megfelelő nyiláson a kiskönyved,utánna vegyél onnan kis pohárkát és pisilni kell!Én ezt nem tudtam és jól le is b....a védőnő!Ja és állandóan noszogatnak,hogy fel kell ébreszteni a babát,hogy ne aludjon,mert nem lesz értékelhető az eredmény!Szóval ha egy kis csokitól beindul akkor előtte érdemes eszegetni!:)


Én sem voltam felkészítőn!Én sajnos nem dolgozom már úgyogy ráérnék,csak még nem vettem rá magam!Bár nem hiszem,hogy sokmindenre tudnak tanítani!:)


Én sem akartam,hogy bejöjjön a párom,de ő ragaszkodik hozzá!Ha meg ennyire akarja nem tilthatom meg neki,hogy ott legyen!De kikötöttem,hogy csak a fejemnél állhat és persze nincs fényképezés!!!!Én attól félek,hogy türelmetlen leszek és rá fogok förmedni,amikor már 20adjára fogja megkérdezni,hogy mim fáj!(mert erre sajnos hajlamos)!


Nagyjából minden megvan!Még lepedőt kell venni!nincs még baldachin,bár az nem annyira fontos!Az apaságit kéne már elintézni,meg is van hozzá az orvosi igazoló,csak olyan hülye időpontokban van félfogadás,hogy a párom képtelen hazaérni addigra a munkából!Meg még nem vagyok kész a festéssel!Ugyanis én gyermekszobákat festek és nállunk Bambi fogja körbevenni a kiságyat!:)


24éves vagyok!10kg-t híztam!Te?Név ötleted egyáltalán nincs?Mi a vezatéknév?Hátha segíthetek! Egyébként engem Kovács Anitának hívnak :))

2011. máj. 8. 23:29
 7/15 anonim ***** válasza:

He-he! Ez hihetetlen! Én is 24 éves vagyok! :) Én 15 kilót híztam, de hála istennek egy ideje stagnál, és nem hízok többet. Még szerencse! Remélem már egy deka sem jön fel több, mert nem vagyok én ehhez hozzászokva! :) Nem is eszem sokat, sőt sokkal kevesebbet, mint terhesség előtt.


Tök jó tanácsokat adtál a CTG-hez! Ez segítség! Köszi! :)


Amúgy a szülés felkészítőn szerintem sem mondanak semmi olyat, amit magunktól ne tudnánk. Én sem mennék, még akkor sem, ha ráérnék.


Remélem fogunk majd találkozni a kórházban, és talán egy időpontban szülünk! Tök jó lenne valaki olyannal együtt lenni a három napban, akit valamilyen szinten már ismerek. :)


Mondjuk én lehet, hogy kiveszek ott magánszobát, ha lesz rá lehetőség. Te gondolkodtál ezen? 6000 Ft egy napra és az apuka, vagy más valaki (a lényeg, hogy egy személy) bent lehet bármikor, míg ahol többen vagyunk, ott nem, és csak az üvegen keresztül mutathatjuk meg a babát.


Valamilyen szempontból jobb lenne, viszont valamilyen szempontból meg nem. Mivel első gyerek és még eléggé tapasztalatlan vagyok, lehet, hogy jobb lenne más anyukákkal dumcsizni egész nap, és biztosan segítenének sok mindenben, viszont sokat nem tudnék pihenni, mert mire elaludnék én is, meg majd a babám is, addigra pont felkelne és visítana a mellettem lévő gyereke. :)

Szóval még nem tudom, melyik legyen, ha egyáltalán lesz majd hely a magán szobára!


Amúgy te is itt laksz a 3. kerületben? Engem Vince Timinek hívnak és a rómain lakom. Te?


Az apaságit még mi sem intéztük el, pedig már kétszer volt időpontunk, csak nem mentünk el, mert mindig közbejött valami. Holnap jelentkezem be újra, és szerintem a hét második felében el is megyünk. El kell intézni már, nincs mese, mert elvileg már bármikor megszülethet a baba.


Neked sokat rúg? Nálam állandóan a jobb bordámat veszi célba, és néha már rohadtul fáj! :) Amúgy nagy a hasad?

Hány kilóra saccolták a 30 hetes ultrahangon? Nekem kb. 2 kilósra.


Mi is mindent megvettünk már, sőt kimostam és kivasaltam mindenét. Bele is telt kb három napba a vasalás. :)

Meg is ágyaztam neki, a baldachin is fent van, de amúgy tök felesleges!


Tényleg, te viszel neki ruhát a kórházba? Mert én tettem el neki minden napra rugit, meg body-t, de állítólag a Margitba adnak rá ruhát.


A név dolgot meg ezen a héten kitaláljuk, de ha meg mégsem, akkor majd ha kibújt belőlem a kisbéka, akkor ránézek és mondok valamit. :)


Fúúú asszem most csak ennyi kérdés jutott eszembe:)

2011. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

na milyen volt a ctg?mozgott a babuci!?


Véletlenűl nem te voltál ott tegnap a szülészeten és nem tőlled kérdeztem meg,hogy hol kell aláiratni a ctg-t?


Nekem is a bordámat nyomja,főlleg a jobb oldalon,de most 2napja már nem annyira,mert lentebb van a hasam!Szerintem nem várja ki a 30.-át!Mindenki azt mondja,hogy jövő héten tuti szülök és én is úgy érzem!


Ma negyon nem érzem jól magam!!Lehet,hogy ettől a nagy széltől van!Zsibbad mindenem,hányinger,szédülés,légszomj!Nem tudom rávenni magam semmire!Még jó,hogy tegnap sokat főztem,így ma nem kell!Viszont van egy csomó vasalni valóm,meg ugye a szoba festés és sűrget az idő!


Nem megyek magán szobába,mert hátha elleshetek valamit a szobatársaktól vagy hátha nekik mondanak valamit amit nekem nem!Meg mások elött nem fogom úgy elhagyni magam és jobb a társaság,ha van kivel beszélgetni(szülés utáni depresszió miatt is)!Csak a kissebbségtől tartok egy kicsit,elég sokat szoktam látni amikor megyünk vizsgálatra!Nincs semmi bajom velük,de állítólag sokszor csinálják,hogy nem hoznak semmit és mindent mástól kunyerálnak,nemet meg nem igazán jó nekik mondani!Bízzunk benne,hogy nem lesz ilyen!

2011. máj. 13. 13:33
 9/15 A kérdező kommentje:

Meg kellett közben lesnem,hogy miről írtáll még!:))


Mi elintéztk közben az apaságit,végre az is megvan!


Már elég nagy a hasam,de nem az a brutális!Viszont a bőröm eddig bírta tegnap elszakadt 2 helyen!:( Pedig nagyon sokat kentem!Remélem nem fog nagyon látszani utánna!2vékony csík és nem is túl hosszú!


Te vettél hasszorítót!?


Én most Pilisszántón lakom,de egyébkén Szentendrei vagyok és Békáson lakik mind2 nagymamám,szóval nem messze tőlled!


Te nagyon félsz a szüléstől?Én 3hete jobban féltem,de már annyira elegem van,hogy inkább jöjjön aminek jönnie kell!Azért néha rámtör a "pánik"!

2011. máj. 13. 13:46
 10/15 A kérdező kommentje:

Mármegint lemaradt egy csomó minden!Tényleg nagyon kész vagyok ma!Azt sem bírom megjegyezni amit fél perce olvastam!:)Vicces!!


Nem emlékeszem a 30.hetesen mekkora volt az utólsón(35) 2700g volt!Kedden megyek a következőre,már biztos lesz 3300körűl!Remélem már nem nő sokat,majd megnő idekint!:)


Nem viszek neki ruhát ,mert azt mondják,hogy fürdetéskor bekeverik a sajátjukhoz és nem kerül vissza!Csak kis sapit,meg kiskesztyűt viszek neki!Ha meg valami mégis nagyon kell,mert nem kapunk nórmálisat akkor azt majd apa behozza!Első nap meglátjuk!


Én is remélem,hogy találkozunk!:))

2011. máj. 13. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!