Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolc Semmelweis Kh. Kérhete...

Miskolc Semmelweis Kh. Kérhetek egy kis segítséget? Miket adnak mit kell vinni?

Figyelt kérdés

Olvastam egy pár kérdést és választ, de a legkorábbi is tavaly március-áprilisi. Engem az foglalkoztat nagyon, hogy a baba velem lehet-e, vagy elviszik? A babának miket adnak? Mert úgy hallottam pelenkát már nem adnak. Baba ruhát kell-e neki vinni vagy csak hazajövetelkor?

Amit tudtok írhattok.

Köszönöm szépen.


2011. máj. 6. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a pelenkás/ruhás dolgot nem tudom, de tesóm felesége ott szült tavaly november végén. A babát elvitték tőle mindig éjszakára. Később sárga is lett a pici, akkor úgy elvitték, hogy egész éjszaka nem is kapott enni...
2011. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tavaly szeptemberben szültem, akkor adtak napi 2 pelust, de az nagyon kevés.

Szóval a férjjel hozattam be pelust, popsi törlőkendőt.

Babaruha nem kell, csak hazamenős.

A baba veled lesz csak fürdetni és mérni viszik el reggel kb 2 órára. Első este megkérdezik, hogy elvigyék -e, de ha akarod rögtön veled maradhat.

2011. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én valószínű még a tavalyi kérdéseknél is írhattam, mert tavaly március végén szültem, de azért írok, hátha valamit tudok segíteni.

A baba Veled lehet, csak probléma, vagy nagyfokú sárgaság miatt vihetik el, és első éjszaka tényleg megkérdezik, hogy akarod e, hogy a csecsemősöknél legyen,vagy maradjon veled.

Napi két pelust kaptunk, de az tényleg édes kevés, úgyhogy azzal és törlőkendővel, esetleg popsikenőccsel szerelkezz fel. Kenőcsből a mi szobánkban volt kitéve egy pár mintadarab különböző márkákból.

A babákat minden reggel elviszik kb. 2 óra erejéig fürdetésre, mérésre. Az én kicsikémet mindig harci sérülésekkel hozták vissza. Nagyon nagy volt a kis körme, és borzasztóan összemarta magát. Nem nagy összeg, de nem tudhatod, hogy a Te babádnak mekkorák lesznek a körmei, szóval szerintem érdemes vinned védőkesztyűt neki. Bár amikor én ráadtam mindig anélkül hozták vissza, a ruháján volt, és nem a kezén, aztán megkértem a csecsemős nővérkét aki elvitte, hogy legyen kedves fürdés-öltöztetés után ráadni. Ruhácskát kórházit kap, úgyhogy csak hazajövetelre kell vinnetek. Ja és magadnak ne felejts el betenni melltartó betétet. Nekem a hazajövetelünk napján lövellt be a tejem. Ömlött belőlem, minden ruhámat teljesen átáztattam. A férjem már a kórházba volt úton, és nem akartam visszafordítani váltó ruháért, úgyhogy a törölközöm magam elé tartva távoztam a kórházból, hogy ne legyen olyan kínos, hogy a köldökömig nagy folt volt.

Használd ki a kórházi hálóinget, mégha alig van rajta gomb akkor is. Én megmondom őszintén szívesebben véreztem össze azt, mint a sajátomat, amit aztán kimosatlanul zacskókba gyűjtve kellett tárolnom. Az első nap után rájöttem, hogy sokkal higénikusabb a kórházi. Ja és hiába vittem 5 hálóinget, ezt majdnem egy nap alatt elhasználhattam volna, mert bármennyire is óvatos voltam, mindig véres lettem. Egyszerűen ömlött belőlem.

Hát most ennyi jutott eszembe.

Mennyi idős terhes vagy? Könnyű, szép szülést kívánok.

2011. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Remélhetőleg a "harci sérülésekkel" nem lesz gond, egyik jó ismerősöm a csecsemős részlegen van és azt mondta segít amiben csak tud, benne bízok. 26 hetes vagyok, augusztusra vagyok kiírva, kicsit messze van, de annyira még sem.
2011. máj. 6. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!