Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Spirál vagy fogamzásgátló...

Spirál vagy fogamzásgátló tablettát érdemes használni szülés után?

Figyelt kérdés

Most hagyta abba a kislányom a szopizást és a doki rám bízta a döntést melyiket választom. Mivel 2 császárom volt már, nem szeretnénk több gyereket. De a spirálban valahogy nem bízok.... Kinél mi vált be szülés után?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. máj. 10. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! nekem még egyik sincs, de nekem is két császárom volt, én már csak arra várok, h megjöjjön a menstruációm és rakatom fel a spirált. Anyagilag is jobban megéri, amit kiválasztottam az 40. E. Ft körül van, de ez 5 év. a gyógyszer drágábban jön ki. arra gondolok, h nem akarok évtizedekig gyógyszert szedni és ezt meg 5 évente kell cserélni és kész. remélem a szervezetem is bírni fogja. és ezt nem felejtem el bevenni.
2011. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


én is két szülésen vagyok túl, gyógyszert nem akartam szedni,így a spirál mellett döntöttem, a doki is azt javasolta.valóban kifizetődőbb, mint a gyógyszer, az enyém 10 ezer Ft volt- nem hormonadagolós, az a drágább-, és elvileg 5 évig nincs rá gondja az embernek. Annyi negatívumot tudok mondani, hogy az első 3-4 menstruáció hosszú ideig tartott- majd' 2 hét-, és bőséges volt.egyébként minden rendben vele.

2011. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Persze, tudom, hogy anyagilag jobban megéri a spirál, de olyan fura érzés, hogy 5-6 évig ott lesz bennem valami izé...

Meg ami miatt vacilálok, hogy édesanyám spirál mellett lett terhes kétszer is.... én nem szeretnék így járni... :-(

Valakinek még tapasztalat?

2011. máj. 10. 23:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz,én még csak 1x szültem,de én sem mertem bevállalni a spirált,a környezetemben nagyon sok negatív kritikákat halottam. Én a fogamzásgátló mellett döntöttem,aztán ha ez mégsem válna be még mindig lehet változtatni.
2011. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 gyerkőc után én is a Mirena mellett döntöttem, két hete tetettem föl. Már elég sokat szedtem tablettát úgy hogy már nem szerettem volna. A Mirena hormonos ezért ajánlotta a doki mert biztonságosabb mint a nem hormonos. Én is félek azért de valamit ugye muszáj. És a tabletta mellett és éppúgy teherbe lehet esni.
2011. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második gyerkőcöm után, sima spirált tetettem föl. Amikor már babát akartunk, akkor vetettem le. Így négy évig volt fönn. Négy hónapra rá megfogant a harmadik gyermekünk. Nekem nem volt vele semmi problémám. Most a negyedik babám után is sima (arany+réz) 10000 Ft-os spirált tetetem föl. Gyógyszert nem szeretem, mert feledékeny vagyok. A Mirena (fogamzás gátlót tartalmaz, méhben fejti ki a hatását, spirál formájú eszköz), nekem drága.
2011. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is goldlillyt /10ezer ft-os/ rakattam fel 4 hete, most jött meg azóta a mensim, semmi extra, olyan mint máskor. Egyáltalán nem lehet érezni, hogy a méhedben van valami, ha éreznéd, akkor az azt jelenti, hogy elmozdult.

A mai spirálok már jóval hatékonyabbak, mint amivel anyáink védekeztek, így erre kár alapozni, hogy akkor tuti teherbe esel mellette. Rendszeresen ellenőriztetni kell és nem leszel terhes mellette. Egyébként a fogamzásgátló tablettáéval egyenlő a spirál nyújtotta védelem.

2011. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is ezt a Goldlillyt írta fel receptre a dokim. De most a nyár miatt és a kiszámítható menzesz miatt inkább a gyógyszer tűnik most jobb megoldásnak és aztán fél-3/4 év múlva megpróbálom a spirált. Addig gyűjtöm még az infókat és a bátorságomat :-))))
2011. máj. 12. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!