Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kínos kérdés, - Megereszkedett...

Kínos kérdés, - Megereszkedett hüvely?

Figyelt kérdés

Szülés után kb 5 hónappal vettem észre, amikor zuhany közben kint volt a hüvelyem egy kis része, éreztem a kezemmel. Gondoltam, még korai, hogy minden a régi legyen, de azóta eltelt még fél év, és néha még elkapok egy-egy ilyen esetet zuhany közben.

Nagy babát (4400 gramm) szültem hüvelyi szüléssel, 1cm-es gátmetszéssel.

Mi segíthet? Torna? Vagy "szabásos" helyreigazítás?


2011. máj. 20. 10:22
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:

Szia!


Voltál már dokinál, mit mondott??

2011. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
Mit mondott a doki????????
2011. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsánat, hogy így eltüntem!!!

A dokim képben volt abszolút. Az előző terhesség miatt van, az óriásbébi miatt, és amíg akarok még szülni, és semmiben nem zavar (pisilés), nem csinálnak vele semmit. Utána szokták a méhszalagfelvarrást, de erre majd visszatérünk, így beszéltük meg, ugyanis kiderült, újra babát várok, érkezik a kistestvér! :) A méhem tudja mit kell csinálni, felhúzódott a helyére, ahogy azt kell, mert már előre domborodik a pocim. Igaz, kicsit lejjebb jön, ha fáradt vagyok, és sokat vagyok talpon, erre a több pihenés a megoldás, - hát ezt megígérni 1 éves mellett nem tudtam. :)

Bocsánat, ha nem tudtam érdemben segíteni, de megnyugodtam, hogy ki tudom hordani a babát, meg hogy nem olyan nagy tragédia azért ez, sokan vagyunk így.

2011. júl. 26. 13:31
 14/52 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy rendben minden. Közben én is ovlasgattam a témában és találtam egy cikket,hogy a méhsüllyedés és a méhfalsüllyedés nem egy,és utóbbinál simán kihordható egy terhesség. Hál' Istennek nekem is ez van, mi még ksitesót nem tervezünk, de azért intim tornázok, hogy javuljon.


Jó egészséget,és boldog babázást,és babavárást kívánok neked!!!

2011. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
Gratulálok az újabb babához és boldog babavárást!
2011. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok!!! :)

Azt elfelejtettem, hogy annyit mondott még a dokim, hogy az első 12 hétben ne intimtornázzak, de utána én is folytathatom! És fogom is. :)

2011. júl. 27. 17:16
 17/52 anonim ***** válasza:
SZió! CSak annyit kérdeznék, hogy a Kriston tornát csinálod??? Végiggyakoroltál mindent,és mikorra állt össze,hogy a reggeli és esti gyakolatokból mindnet meg tudj csinálni?? köszike
2011. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Igen, a Kriston féle tornát csináltam. Először az egészet végiggyakoroltam, talán egy hétig, aztán lecsökkentettem napi 20 percre, azokra a gyakorlatokra, amik a legjobban megfogtak, és amiket tudtam fejből, DVD nélkül. Plussz minden pisilésnél megállítottam a vizeletet 4-5X/alkalom. :) Azt mondta a dokim, ez terhesség alatt bőven elég, és hatásos is volt, - én tüsszentésnél félig bepisiltem előtte, a tornának köszönhetően ez elmúlt. A szülés is jól sikerült, mert a 4,4 kg-os babát 1,5 cm-es gátmetszéssel szültem össz-vissz, olyan rugalmas lett a hüvelyem és a gátam.

Csak ajánlani tudom!

2011. aug. 2. 07:25
 19/52 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagytok???

Minden rendben???

Azért kérdezem,mert jövőhéten megyek dokihoz, és nekem is hasonló problémám van mint neked, és nagyon úgy néz ki nálunk is jön a kistesó. De nagyon be vagyok pánikolva,hogy minden rendben legyen.

2011. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Szia,

véletlenül a kérdéseimre kattintottam, látom, hogy elől van ez, úgyhogy írom is a választ. :)

Minden OK velünk, 20 hetes vagyok a tesóval, a méhem a helyén van, már nem mászik lejjebb, mint az elején, a pocim nagy és feszes, és semmi panaszom, hála Istennek!

Te se pánikolj! :) Majd jelezz azért, hogy mit mondott a doki!!

Üdv.

2011. okt. 17. 13:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!