Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A sote 2 ről tapasztalatok?...

A sote 2 ről tapasztalatok? Minden érdekelne. Bánásmód, körülmények stb.

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 6 hónapja szültem ott. Nekem fogadott orvosom volt és én meg voltam vele elégedve. A vajúdó több ágyas nekem szerencsém volt, mert én voltam ott egyedül amikor elkezdődtek a fájásaim. Ha szeretnéd a párod bent lehet, de ha többen lesztek bent akkor a vizsgálatok során ki kell mennie. ( mármint ha több szülő nő lesz :)) A szülőszoba egy ágyas. Szülésznők nagyon aranyosak voltak. Nem volt fogadott szülésznőm és volt egy váltás is. Császároztak de mivel nem volt hely az őrzőben ezért vissza kerültem a vajúdóba. Csecsemő osztályon 5 ágyas szobák vannak saját fürdővel + wc-vel Van egy régi külön wc is aki azt szeretné használni de az tőlem a folyosó túl oldalán volt de a szobához tatozó fürdő kulturált. Hát a csecsemősök segítőkészek de ha nem kérdezel és nem szólsz akkor nem fognak odamenni megnézni, hogy hogy megy a szoptatás meg megtudod e mérni a babád súlyát a mérlegen. A nővérek is aranyosak. Egész nap veled lehet a babád csak akkor viszik el ha vizsgálat van neki illetve fürdetésnél. De ha gondolod mert szeretnél pihenni egy kicsit vissza is tolhatod, vagy ha dolgod van pl: vérvétel, anyakönyvi kivonat intézése.

Látogatás nem mehetnek be a hozzátartozók a folyosóra sem csak egy üvegfalon keresztül nézhetik meg a babát. Összességében véve én megvoltam elégedve. Bár egy kicsit a császárosok magukra lettek hagyva. Persze lehet segítséget kérni de mindig úgysem oda menni. Ha császáros leszel akkor vérnyomás mérés és injekció adás lesz reggel és este és oda kell menned a nővér szoba elé. Ha beviszed a babád akkor 6 körül már érte kell menned. Bevinni a babát este 10-től lehet. Ruhát adnak neked pelenkát popsitörlőt és krémet kell bevinned. Pelenkát az esti fürdetésnél oda kell készíteni.

Hát a kaja nem jó de ezt a pár napot amíg ott vagy ki lehet bírni. Ebédelni az kint a folyosón van kialakítva ebédlő rész. A szobákban van hűtő is.

Remélem tudtam segíteni így hirtelen ennyi jutott eszembe a érdekel valami akkor kérdez nyugodtan.

2011. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló szinte mindent leírt. Én is 6 hónapja szültem ott. Annyival kiegészíteném, hogy én egy pillanatra nem láttam a többágyas vajúdot, kapásból szülőszobára kerültem. Ez úgy tudom, függ attól is hányan vannak, mert ha van hely, akkor elsősorban oda kerülsz, nem a vajúdóba. Nekem természetes szülésem volt; a babát nem viszik el, mivel ott a szülőszobán van kialakítva egy rész, ahol rendbe teszik. Aztán ha nincs tumultus, akkor kb. 2 órát még ott vagy megfigyelésen, ekkor a baba is veled van, illetve, ha nem apás szülés volt, de ott van az apuka, akkor bemehet ő is. Így-noha utána 3 napig csak ablakon látja-az első 1-2 órát együtt tölthetitek hármasban. Nekem is fogadott orvosom volt, szülésznőm nem. Viszont én annyira nem voltam elájulva az ügyeletes szülésznőtől, de szerencsém volt, mert volt egy tanuló is és ő nagyon kis aranyos és segítőkész volt.

A szülőszobán ha van kedved CD-t is lehet hallgatni. :)

A csecsemősöket valóban nyüstölni kell, ha tudni szeretnél valamit, de azért kedvesek, 1-2 kivétellel.

2011. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj még annyi, ha császáros leszel véletlenül akkor az első két napban pépes étrenden leszel és kapni fogsz egy kis hashajtót. A branülödet csak akkor veszik ki ha volt székleted. Nem igazán szerencsés füllenteni, hogy volt, mert ha nincs az probléma jele. Úgy tudom, hogy van egy ágyas szoba is de akkor teljesen egyedül leszel és nem lesz segítséged. Igaz állítólag oda bemehetnek a látogatóid. De azt, hogy mennyibe kerül azt sajnos nem tudom.


Kedves utolsó te mikor szültél? én november 16-án,

Kis fiad vagy lányod van?

2011. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én december 20án szültem, fogadott orvossal és szülésznővel. Az eddigi válaszolók mindent leírtak, amit tudnod kell.

Én egyágyas szobában voltam, úgyhogy ebben tudok segíteni.

Napi 10 ezer forint, de ide bemehetnek a látogatók egész nap, az én párom végig velünk volt napközben. Én valahogy szerettem volna egyedül lenni velük, meg nem vagyok valami barátkozós típus, úgyhogy nálam a többágyas szoba kilőve :)

Itt 2 egyágyasra jut 1 fürdő. A szobában hűtő és tv van (mondjuk ennyiért legyen is)

A nővérke igaz nem sűrűn jött be, de azért segített, ha kértem...na, a csecsemősökről ugyanezt nem tudom elmondani...nekem nem voltak szimpatikusak, nem segítettek túl nagy kedvvel, mintha már egyből mindenkinek mindent tudni kellene:)))

2011. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 éve császáros voltam fogadott dokival és most februárban természtesen szültem ismét a dokimmal a második babánkat. Mind a kétszer nagyon pozitív élmény volt, nem mennék más kórházba. Van 1-2 bunkóbb alkalmazott, de az hol nincs? Rettentően le vannak terhelve. De 99%-ban akikkel találkoztam mind nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Az első éjjel betoltam a lányomat (mind két szülésnél) és senki nem mondott egy rossz szót sem, hogy miért viszem be az újszülött osztályra. Nekem mind a két benttartózkodás pozitív élmény volt (leszámítva a látogatási tilalmat).

A szülőszoba gyönyörű, akit kifogtam szülésznő nagyon kedves volt, végig velem volt (mintha csak fogadtam volna), hozta a cd-t, igaz nem kértem mert engem idegesített volna. Utána 4 órán át még együtt voltunk a férjemmel a szülőszobán.

Szép szülést!

2011. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegnap 20:39-es vagyok. November 29-én szültem és kislányom van. Az még eszembe jutott az utolsó válaszról, hogy az első éjszaka még elviszik a babát, tehát az nem választható, hanem megfigyelésre benttartják a csecsemősök.
2011. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!