Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, ti adtok harmadik...

Anyukák, ti adtok harmadik nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos ez és miért?Én a hagyományok híve vagyok,nem szeretem ezeket a modern neveket,a kisfiamnak is hagyományos nevet fogok adni.És ti?
2011. máj. 22. 20:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%
Szintén.Dehogy adnék harmadik nevet.Fölösleges kivagyiság az egész.Még másodikat sem,nemhogy harmadikat.Egy tisztességes nevet,oszt jónapot...
2011. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen,úgy értettem,hogy két keresztnevet...
2011. máj. 22. 20:22
 3/22 anonim ***** válasza:
Harmadik keresztnevet?Az én kislányomnak 2 neve van,az első nagyon illik rá,de a második nem,ezt ugye mikor méga pocakban volt nem tudtuk.Viszont nagyon szépen hangzik igy egybe.
2011. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
én még kb középiskolás koromban elhatároztam, h a fiam lesz martin lesz ,mert nagyon tetszik ez a név. férjem lászló, és náluk már nemzedékek óta megy ez, ha lászló nevet "örökli" a gyerek. így kérdés sem volt, és vitát sem akartunk belőle... martin lászló lett a fiunk + vezetéknév.
2011. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Még másodikat sem. Csak egyet,és rendes magyar nevet,amit használni is tud,és nem nevetik ki érte a suliban.
2011. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk mindkét gyereknek 1 normális keresztneve van, nem követjük az efféle trendeket. Most várjuk a harmadikat, neki is 1 normális keresztneve lesz.
2011. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

nálunk is egy-egy neve van a két fiamnak! a Kisebbik mikor született, gondoltam, hogy az egyetlen nagypapája nevét- apukám nevét tiszteletből még adjam-e neki, de végülis mégis csak egy maradt, mondván a nagynak is csak egy neve van.

Sokkal egyszerűbb így, és sztem nincs is értelme a két keresztnévnek, hiszen úgyis csak egy néven nevezzük őket, nem?

2011. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 neve lesz.

Az elsőnek egy olyat valasztottunk, ami nem hagyomanyos, szorvanyos nev.

A masodik pedig a keresztanyjarol kapja.

2011. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Mind a négy gyerekemnek van második neve. Nem csak azért, mert névmániás vagyok, hanem mert jómagam utáltam a keresztnevemet, és hogy nincs választási lehetőségem. Elmondták, mi volt a másik név amit adtak volna nekem, és ezerszer jobb, mint amit végül adtak. (Később le is cseréltem)

Így megadtam az összes gyerekemnek a választás jogát, sőt akkor sem fogok megsértődni, ha később megváltoztatják.

Az első fiúnak Dávid a második neve, az apja után, de a többieknek szokványos nevek. A 2 lányom Lia és Dana, talán ezek nem teljesen átlagosak, a fiaim pedig Ada és Roli.

2011. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ezen a kérdésen én is sokat gondolkoztam, mikor babát vártam, végül csak egy nevet kapott a lányom. Egyrészt azért, mert elég egyedi a vezetékneve is, másrészt meg ha első névnek olyat választottunk neki, ami esetleg később nem fog tetszeni neki, akkor mi a garancia, hogy a második névnek olyat választottunk volna, ami tetszik? Ha nagyon akarja majd ő maga megváltoztathatja a nevét arra, ami neki tetszik. Különben nekem is csak 1 keresztnevem van, és sosem volt vele problémám.
2011. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!