Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, ti adtok harmadik...

Anyukák, ti adtok harmadik nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos ez és miért?Én a hagyományok híve vagyok,nem szeretem ezeket a modern neveket,a kisfiamnak is hagyományos nevet fogok adni.És ti?
2011. máj. 22. 20:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én nem adtam két keresztnevet a lányomnak, szerintem felesleges, de engem nem zavar, ha valaki más két nevet ad a gyerekének. Legtöbb esetben felesleges két név, mert úgysem használja az illető, és csak a hivatalos iratokban jelenik meg a két név. De szíve joga bárkinek két nevet adnia a gyerekének.

A tömegnevet én sem adnék a gyerekemnek, de mindig vannak gyakori, sokak által kedvelt nevek, és igazából engem nem zavar, hogy hívják más gyerekét.

Én próbáltam olyan nevet keresni a lányomnak, ami nincs benne a 100 leggyakoribb női név között, de aztán szépen teltek az évek, és egyre több babának ez a neve. Még mindig nem tömegnév, de úgy tűnik "felfedezték" mások is ezt a nevet. Most akkor kereszteltessem át a gyereket? :)

Mondjuk tömegnév szerintem nem lesz belőle, de soha nem lehet tudni.

2011. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én a dédmamám után kaptam a nevemet. Anyukám ezt már kisgyerek korában eldöntötte, hogyha neki egyszer lánya lesz, akkor Zsófia lesz. (Aztán a születésem előtt fél évvel meghalt, és akkor anyukám már emlékként is ragaszkodott a névhez.) Anno mindenki húzta a száját, hogy milyen ósdi, elavult név... Aztán pár évvel a születésem előtt divatba jött. Azóta is toplistás név, pedig mostmár közeledek a 30felé.

Egyébként engem nem zavart, ha volt az osztályban más Zsófi is. Elég sokféle becézési formája van. Ráadásul nem ültünk egymás mellett, és szemkontaktusból tudtuk, hogy kihez szól az illető.


Engem az sokkal jobban zavar, amikor nagyapát-apát-fiát ugyanúgy hívnak. Volt egy barátom, ott ez volt. Jók voltak a családi ebédek, amikor valaki szólt, hogy Attila, segítenél? És 3man ugrottak ... És ott például a következő utód is Attila lesz/lett.

A mi családunkban maximum második névként kapja a fiú az apja nevét.

2011. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!