Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, ti adtok harmadik...

Anyukák, ti adtok harmadik nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos ez és miért?Én a hagyományok híve vagyok,nem szeretem ezeket a modern neveket,a kisfiamnak is hagyományos nevet fogok adni.És ti?
2011. máj. 22. 20:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Borzasztó belegondolni,hogy akik ilyen tömeg nevet adnak a gyerkőcnek és szólítják majd a suliban és kb.20 gyerek oda néz...mert annyira gyakori.
2011. máj. 22. 22:10
 12/22 anonim ***** válasza:
Vegyünk egy példát: Margit,és Gyula.Ma már nem tömegnevek,sőt,szinte senki nem adja a gyerekének,pedig egész aranyosan lehet becézni,és régen bizony nagyon gyakoriak voltak.Ma már ciki.Ciki? pedig a suliban nem nézne oda 20 gyerek egyszerre,, :) most borít a Bence(hányok már tőle,annyi van) Bendegúz,Vivien.Lili ,dzsenifer stb,Noelről nem is beszélve.Ha lehetne 12 keresztnevet választani,a sok agyas szülő azonnal kihasználná mindet -.- ahelyett,hogy egy normális nevet adna annak a szerencsétlen gyereknek.
2011. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen,már nagyon unalmas én meg a Jázminoktól bukok ki már tényleg,na meg a Dorina,Dorka láz.Miért ilyen sablonok a szülők?
2011. máj. 22. 22:50
 14/22 anonim ***** válasza:

anyumnak, apumnak, bátyámnak és nekem is két keresztnevünk van...mindegyiknek egy egy története van, nem csak divatból adták nekünk. anyuméknak ugye 60 éve, nekünk gyerekeknek 35 éve. bátyám gyerekeinek is két k.neve van. a lánynál szintén van magyarázat. az én lányomnak is két neve van. egyet akartam, de mikor 32 hétre megszületett és a műtősnéni azt mondta: olyan mint egy kis Pöttöm Panna-ekkor kapta a második nevét a műtős teamtól.

szóval nálunk nem divathóbort hanem mint másoknál pl. a fiú név továbbvitele-mondhatni hagyomány.

2011. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem meg még fogalmam nincs mi lesz a neve. Az elsőnek egy van, de a másodiknak eddig egy se... :)

Én pl. nem is gondoltam volna 5 éve, hogy a Zalán ilyen népszerű, pedig azóta rengeteg hasonló korú Zalánnal találkoztam... Ezt nem akartam. DE: ennél jobb nevet neki nem is találhattunk volna.

Neked kérdező mi tetszik?

2011. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Igen, adtam. Az első kislány lett, sokáig vacilláltunk, melyik nevet kapja, aztán végül adtuk mindkettőt. Jól tettük, mert 14 hónaposan közölte, hogy az első neve nem tetszik, azóta a másodikat használjuk és tökéletesen illik rá. A második kisfiú lett, és mivel nem terveztünk több babát, kapta a már 10 éve eltervezett nevet és másodiknak apáét. Végül mégis lett 3. babánk, kisfiú, ő is két nevet kapott, ha már a másik kettőnek is van... De nálunk ez azért is jó, mert kereszteltetjük őket, és a második nevük jó katolikus keresztnévnek is (István és Péter), nem kell a keresztelőre másikat választani.
2011. máj. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A kisfiam az első keresztnevét az apja után kapta, a második pedig az egyetlen név volt, ami mindkettőnknek tetszett. Nagyon illik rá!!:) A most pocakban levő kislányunk ezért szintén két keresztnevet fog kapni, Gréta Szonja lesz.
2011. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is két neve van a kislányunknak!

Egyikünk sem akarta a sajátját adni,még másodiknak sem! (se ha fiú, se ha lány)

Így a párom nagyijának a nevét a kapta másodiknak, akit sajnos már én sem ismerhettem :( Ez a tisztelet jele volt nálunk!

Fanni Anna lett a neve, de nem fogok megsértődni, ha esteleg később csak az egyiket akarja majd a személyiigazolványába...

2011. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányom a párom és az én családi nevét kapta. Kereszt neve csak egy van. :)

Nálunk az a magyarázat, hogy mivel a párom Tóthnak hívják és ez egy gyakori név ezért megkapta az én családi nevem is és ezzel egész különleges neve lett. :)

Mindenki ezt mondja.

2011. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Valakinek a tömegnév tettszik valakinek a ritka.Ezt el kell fogadni..Én is 2 nevet adtam a lányaimnak Hajnalka Gabriella és Vivien Kiara a 3.-nak is 2 neve lesz .
2011. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!