Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárnál beindítják a...

Császárnál beindítják a szülést, vagy egyáltalán nem fogom érezni a fájást? Megírnátok hogy történik?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert az első szülésem rémálom volt, és szeretném megbeszélni a szülésszel a császárt, ha bevállalnánk még egyet. Nem tudom, hogy zajlik pontosan, úgy értem, mennyi fájdalmat éreztetek, megírnátok?

Nagyon köszönöm!


2011. máj. 28. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Programozott császárnál nem indítanak szülést, így fájások sincsenek. Beadják az érzéstelenítőt és vágnak. Nyomást húzást lehet érezni, de éles fájdalmat nem. Na, meg didergést, az az érzéstelenítő hatása miatt van.
2011. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem programozott császárom lett volna, de magától megindultak a fájások, és négy órán át vajúdtam a császár előtt. Pedig egészségügyi okok miatt volt császár. A doki azt mondta, ha nem indult volna meg, akkor is megindították volna, hogy legalább 3-4 cm-re táguljak a műtét előtt. De hogy miért, azt nem tudom.
2011. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvosom, hogy azért kell megindítani a szülést császár előtt, hogy legyen valamennyi fájás, mert ez a későbbiekben elősegíti a méh gyorsabb összehúzódását.

Nálam fájásokat nem mert a doki megkockáztatni a méhem állapota miatt, de méhtevékenységet elősegítő infúziót én is kaptam. Fájásaim nem voltak csak kisebb-nagyobb keményedéseim.

A műtét közben fájdalmat nem érezni, csak némi húzkodást, nyomást, feszítést.

2011. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért is kell a fájások szülés előtt, mert könyebben fog beindulni a tejed.
2011. máj. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Progis császárnál nincs fájás,csk megműtenek és kész...

másnap már volt tejem.

semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2011. máj. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem volt programozott a császár, de: ha nem indul be a tervezett császár előtt a szülés, akkor nem fogsz fájdalmat érezni. Általában csak érzéstelenítéssel csinálják, nem altatásban. Még az érzéstelenítést sem lehet érezni. Utána (illetve a műtét alatt) valóban remegsz, mint egy kocsonya, de az természetes. utána (kórháza válogatja) 12-24 óráig nem kelhetsz fel, a hátadon kell feküdni, rengeteget inni, hogy ne fájduljon meg a fejed. Ja, és nem emelheted meg a fejed, mert az injekció miatt attól is migrénes fejfájásod lehet. Az első 4-5 napban nem kellemes felkelni és lefeküdni, de nekem pl ezzel sem volt nagy problémám, majd azt követően sem. Persze már bőven hallottam negatív élményt is. Ez szerintem attól IS függ, hogy ki mennyire hagyja el magát.
2011. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!