Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtehetem, hogy császárnál...

Megtehetem, hogy császárnál nem kérek katétert?

Figyelt kérdés
Miért szükséges, és mi történik, ha én elutasítom?
2011. júl. 28. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Okkal van. A műtét altatásban vagy érzéstelenítéssel folyik, mikor a medencéd záróizmait se tudod kontrollálni. Képzeld, milyen steril lenne, ha odacsurgatnál a műtőasztalra. Ezért van a katéter. Ha elutasítod, nem műtenek meg.
2011. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg hát utána még 12-16 óra,amíg felkelhetsz.Sajnos kell,szerintem rosszabb amikor kiveszik,mint a berakása.Ne aggódj,ha arra kerül sor,úgysem fog zavarni,mert alig várod,hogy meglásd a picúrod!
2011. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért is fontos, mert a húgyhólyag nagyon közel van a méhhez. Ha nem vezetnék el a vizeletet, nagyon könnyen átvághatnák a méhhel együtt/helyett, így műtéti szempontból nagyon fontos, hogy minden rendben menjen.
2011. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 2 éve szültem császárral, én is féltem a katétertől, de ott és akkor ez a legkevesebb! Egyébként nem fáj, amikor fölteszik, előtte érzéstelenítővel bekenik. Amikor bent van, az se fáj, csak amikor kiveszik, akkor kellemetlen kicsit. Meg a pisilés néhány napig fájdalmas, de tényleg nem olyan szörnyű dolog, mint ahogy kinéz!
2011. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem semmi negatív tapasztalat vele.Fájás közben tette fel a műtősfiú,így kb. nem is éreztem(sztem érzéstelenítő nélkül,de nemtom)azt,h fenn van nem is éreztem,és mivel nálam kivárták a 24 órát mire felállítottak gyűjtötte is az anyagot rendesen.Mikor kivették se volt vész,sőőt,mikor egyedül kellett kimennem,kifejezetten "hiányzott":)

A másik meg,h majd sok vizet kell innom műtét után,és hát a veséid,hólyagod működni fognak attól,h te nem kelhetsz fel..

Szóval szerintem felesleges ezen rágódnod,elviselhető és szükséges

2011. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha attól félsz, hogy fáj, hát nem fogod érezni mert más sokkal jobban fog fájni. :O Én a felrakást abszolút nem vettem észre de lehet már elérzéstelenítettek, a levételnél pedig egy pillanat volt, szinte észre sem vettem és tényleg ez volt a legkevesebb. Max. kellemetlen volt de nem fájt.
2011. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos nem teheted meg :( De nyugi, nem nagy dolog! Tapasztalat.
2011. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy ez fog a legkevésbé fájni:-( Na nem ijesztgetni akarlak, csak tényleg egy kis kellemetlen érzés az egész:-)
2011. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
engem 3 hete császároztak és meg sem éreztem amikor betették a katétert és azt sem amikor kivették.én is nagyon féltem tőle,de hidd el nem kell.de a katéter pedig muszáj,mert tényleg nem érzel semmit császármetszés után még a lábadat sem.8 órán át kellett feküdnöm a megőrzőben úgy hogy még a fejemet sem mozdíthattam meg,mert ha felemeled akkor sokáig nagyon durva fejfájásod lesz.ráadásuk rengeteget kell innod majd a császármetszés után,és elkerülhetetlen hogy ne kelljen pisilned.csak ha nincs katéter akkor magad alá fogsz pisilni.hidd el tényleg muszáj de nem is fogod érezni.könnyű szülést kívánok neked
2011. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Megkérdezett a doki, hogy nem bánnám-e ha megoperálnának, mert a bab nem úgy bírja a vajúdást ahogy kéne.Mondtam neki:dehogy baj!

Akkor kiabált a doktornő:Pörögjetek fel, de gyorsan, mielőtt ideges leszek!

Jött a szülésznő, pikk-pakk felrajta a katétert fájáskor.Akkor az volt a legkisebb gondom.Reggel szültem, este felkeltem zuhanyozni és csak másnap reggel vették le, szintén zuhanyzás után.

Aztán vatta láb közé.Onnantól az volt csak a gondom, hogy jó előre megérezzem, ha pisilni kell, mert elég nehézkesen mozogtam még akkor és volt, hogy alig értem ki a wc-re.Akkor kifejezetten hiányzott.

Amúgy nekem egyáltalán nem fájt se amikor felrakták és az sem amikor levették.

7 hós a lányom

2011. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!