Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes fogadott dokinál szülni?

Érdemes fogadott dokinál szülni?

Figyelt kérdés
Sok rosszat hallottam arról,hogy ha csak ügyeletes dokinál szülsz.:(Tényleg ennyire nem foglalkoznak azokkal akiknek nincs fogadott orvosuk?
2011. máj. 29. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt fogadott orvosom, és egy rossz szavam nem lehet, ennyi odafigyelést, bíztatást szerintem még orvostól sosem kaptam, mint akkor.

Ellenben a mellettem szülő anyukának fogadott orvosa volt, aki aznap éppen elutazott valahova, szóval egy tök idegen orvos volt bent a szülésnél.

2011. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem nem volt orvosom, de teljesen elégedett voltam. az ügyeletes dokitól az ápolónőig mindennel. maximálisan emberszámba vettek, minden odafigyelést megkaptam.
2011. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Két gyereket szültem az orvos már csak akkor jött be mikor a tólofájások elkezdöttek a nővérke vagyis a szülésznő járkált többet be.Ha mégegyszer szülnék nem fogadnék orvost ,inkább szülésznöt ö sokkal többet tud segiteni.
2011. máj. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott dokim, a terhesség előtt már hozzá jártam magánrendelésre szép kis summákat hagytam ott neki. Szülés alatt is végig hozzá, aztán mikor megindult a szülés, közölték hogy a doktor Úr éjszaka nem hajlandó bejönni. Ügyeletesnél szültem, egy szavam sem lehet. Többet foglalkozott velem mint a másik.

Pénzt nem adtam, hisz általában a fogadott dokiknak szoktak, inkább a kicsire költöttük.

2011. máj. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Velem a fogadott dokim sem foglalkozott, otthagyott az ügyelete után, miután megszületett a picim.

Majdnem elvéreztem, az ügyeletes másik 5 ismeretlen orvos mentett meg...

Soha nem fogadok még egyszer dokit, mert a többiek sokkal lelkiismeretesebbek voltak, egy rossz megjegyzést nem kaptam tőlük, kedvesek voltak és tényleg mindent megtettek értem!

(Az is számtalanszor előfordul, hogy meg van beszélve a dokival, hogy vállalja a szülést, mégsem megy be, vagy tényleg csak a kitolási szakban esik be, ezt is mérlegelni kell, mert csak akkor derül ki, mikor már élesben megy a dolog, hogy milyen is az adott orvos... Nagyot lehet sajnos csalódni, nem életbiztosítás a fogadott doki, inkább pénzkidobás, ha nem megfelelő a hozzáállása.)

2011. máj. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott dokim, de igazándiból nem sokat csinált. A szülésznő foglalkozott velem és ő is tágított a méhszájamat. Szerintem jobban jársz ha szülésznőt fogadsz. Én a másodiknál tuti h így fogom csinálni.
2011. máj. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy dilemma volt, hogy fogadjak-e dokit, végül nem fogadtam. Nem bántam meg, pedig a szülés császárrá alakult a végére... De nagyon rendesek voltak. Egyébként meg orvosa válogatja, tuti recept nincs :o(
2011. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy volt dokim (mert megbíztam benne, és jó volt a tudat, hogy ismerem már őt és nem vadidegen), de én ettől függetlenül nem hallottam sok rosszat az ügyeletes dokikról! Ez szerintem mende-monda, mert körülöttem, míg én vajúdtam négyen születek meg fogadott dokinál, és ahogy láttam mindenkivel rendesek voltak. Sógornőm ügyeletes dokinál kezdett szülni, mert az ő dokija nem ért oda időben, és ő azt mondta, hogy az ügyeletes orvos rendesebb volt!
2011. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott dokim (akihez a terhességek előtt is jártam), és örültem neki. Első császár volt farfekvés miatt, de nagyon szép volt a hegem, semmi komplikáció, és jó volt hogy ott volt egy "ismerős arc" a műtőben, akiben megbízom. A másodikat is nála szültem. És természetes úton, másfél évvel a császár után. Szülésznőt nem fogadtam, de aki volt, nagyon sokat foglalkozott velem, de a dokim szinte végig ott volt a vajúdás alatt, és a szülést Ő vezette le végig, a szülésznő csak aszisztált és a lábamat fogta. Még mindig cseng a fülemben a doki biztató hangja, (és a férjemé is aki mellettem állt és a másik lábamat fogta). Külön szülőszobán voltunk, és utána még vagy 3-4 órát töltöttünk bent. Igaz engem a szülés után a méhüregi betapintáshoz (ami a császár miatt kellett) altattak, így kellett kis idő míg magamhoz tértem. Amúgy a gátmetszést sem éreztem.

A rendelésekre ingyen jártam, csak a szülésért kellett fizetnem.

Ügyeletesnél nem szültem, de gondolom hogy ha nincs sok szülés, akkor többet foglalkozik azzal akinek nincs fogadott orvosa.

Nekem jó volt hogy volt, szülés előtt 5 nappal már be kellett feküdnöm, így ha bármi kérdésem volt, hívtam a dokim, aki amúgy minden nap jött.

2011. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!