Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bp. -i Szt. Margit kórházban...

Bp. -i Szt. Margit kórházban milyenek a körülmények?

Figyelt kérdés

Ott szeretnék szülni, mert az közel van, de nem tudom, hogy milyenek ott az orvosok ill. szülésznők és a körülmények.

Tudtok ajánlani jó nőgyógyászt és szülésznőt név szerint vagy mindenki remek a szakmájában?

És milyen a szülés utáni pár nap?

Csecsemősökről hallottam ezt-azt, de nem ez lesz a meghatározó a kórházválasztás szempontjából.


köszi előre is


2011. máj. 31. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én januárban szültem ott és maximálisan elégedett voltam mindennel. Az orvosok és szülésznők mind kiválóak. Nekem volt fogadott orvosom és szülésznőm. Nem túlzás azt mondanom, hogy imádtam az egész szülést. Havonta van lehetőség szülőszobalátogatásra, érdemes elmenni. Beöntés nem kötelező szülés előtt csak ha kéred. A szülés után 3 napig tartanak bent, ha nincs semmi komplikáció, illetve úgy emlékszem hogyha délután szülsz akkor a 4. napon lehet hazamenni. Napi két vizit van, reggel és este. Az első éjszakán a baba a csecsemőszobában van, majd csak a második éjszakától lehet veled a szobában. Van 2 térítéses egyágyas szoba a többi 3 ágyas, illetve császárosok 6 ágyasban vannak. Reggel és este 7-kor a babáknak bent kell lenniük a csecsemőszobában, ekkor vizsgálja meg őket a gyerekorvos, illetve este fürdetik is őket, ekkor sajnos anyuka nem lehet bent. Csecsemősnővérek kevesen vannak sajna :( Ha valami érdekel kérdezz tőlük, mert maguktól nem mondanak semmit.

Amint lehetett hoztam ki a babámat, mert láttam egyik este az egyik csecsemőst nem túl szépen beszélni egy aznap született babával (mintha egy újszülött tehetne bármiről is, amikor neki még minden új :( ) Sírt, a nővérke meg nem tudott aludni....

Nekem nem akart megindulni a tejem, de teát mindig adtam neki üvegből, nehogy besárguljon.

Ha gondolod megírom neked az orvosom és a szülésznőm nevét privátban.

2011. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon elégedett voltam mindennel, de a csecsemős nővérek valóban nem valami szimpatikusak...

Velem elég flgema volt egy-kettő, és tényleg durván beszélnek a babákkal. De tisztelet a kivételnek, mert volt aki kedves. Ha van kérdésed,írj!

2011. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a kimerítő válaszokat. Aha, jó lenne, ha megírnátok a neveket és hogy milyen volt velük szülni.
2011. máj. 31. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

2x szültem (eddig) a Margitban és nagyon elégedett vagyok.

A felszereltség, a személyzet szuper. Kedvesek, alaposak, és emberségesek.

Én Ruzsvánszky Istvánnál szültem, ha lesz 3. őt is nála szeretném. Nagyon alapos és körültekintő. Csak akkor császároz ha tényleg muszáj, de akkor azonnal, nem húzza az időt.

Terhesgondozóval, ultrahanggal, terhestornával, dietetikussal, nővérekkel és szülésznőkkel is maximálisan elégedett voltam.

Választott szülésznőm nem volt, sajnos a vezetéknevükre nem emlékszem, de nagyon kedvesek, ügyesek voltak.

Bár volt választott orvosom, azért másikkal is találkoztam és az összes dokival csak pozitív élményem volt.


A csecsemősökkel voltak gondok, egyrészt a sok babára kevés a csecsemős és nincs idejük segíteni pl a szoptatásban, másrészt nincs egységes szemlélet, nem ugyanazt mondják, tehát műszakváltásonként tök más tanácsokat adnak. Ez 1. babánál azért elég zavaró, mert nagyon bizonytalan amúgy is az ember.


Ami szimpatikus volt, hogy a tény, hogy választott orvos van még nem azt jelenti, hogy más doki elhajt, ha valami gondod van (sok helyről kaptam ilyen infókat).

Külön kiemelném a szülésznők, nővérek és a műtét során közreműködő nővérek, anesztes emberségét, kedvességét, ami ritkaságszámba megy a kórházakban.


A tisztasággal nem volt gond, nekem még a kaja is ízlett :)

2011. jún. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a privit
2011. jún. 2. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!