Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy 3700grammos baba tényleg...

Egy 3700grammos baba tényleg nagyon nagy - óriási?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 16:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem! Szerintem átlagos.

De tudod, hogy van ez, valamit mondani kell..

A 3300 grammos fiamra is azt mondták, milyen szép nagy! Aztán az öccsére is, aki 3200 volt.

Szerintem a nagy a 4000 feletti, nagyon nagy vagy óriási a 4500-5000 körüli babák.

2011. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Valaki belinkelte már azt a kérdést, amit én tettem fel. Nekem volt 3650 grammos a babám, és 53 cm. A kórházban nem számított nagynak, mert sok hasonló súlyú baba volt, de volt 4 kg feletti is. Itthon sokan megjegyezték, hogy milyen nagy, és hogy biztos a vitaminok miatt van. anyám nem szedett semmit mégis én is 3700 grammal születettem.

Amúgy meg igen szép a súlya, de kit érdekel más véleménye, az a lényeg, hogy van egy gyönyörű szép kisfiam.

2011. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

dehogy óriási, ahogy a többiek írták, 4 kiló felett mondják nagynak a babákat (az enyém 4 kilóval született)

de nemrég olvastam itt egy anyukát, akinek 4950 -el született a babája, na ő aztán tényleg óriási :)

2011. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem nagy,átlagos! Az én babám 3880grammal és 57cm-el született,rá azt mondták a dokik,hogy nagy!
2011. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Így van, ahogy mondjátok- nem nagy, átlagos a súlya szerintem is!

:)

Azt is mondta nekem a doki hogy 2.5-4kg között átlagos súlyúak a babák. Az alatt kicsik, afelett nagyok. Tehát igaz, hogy a felső határnál vagyunk, 3650-3700-3880- de attól még átlagos súlyúak a babáink.


Meg ahogy az egyik kedves válaszoló is írta- hogy "valamit mondani kell!!" ez nagyon frappáns és találó válasz, így van. Ha 3kg- alatt születik egy baba, azt mondják rá, hogy hu, de kicsi, ha felette azt hogy hu mekkora nagy... jónak semmi sem jó senkinek! ;)

Legalábbis a családtagok között- de mi tudjuk mi az igazság!! :)

Köszönöm mégegyszer!!

2011. jún. 2. 14:54
 16/16 anonim ***** válasza:
Tökéletes. (Egyébként a 2. kisfiam 4,41 kg-mal született, na ő ránézésre is nagy volt, a 3800 grammos gyerek feleakkorának tűnt :)
2011. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!