Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ az, h az egyik hét...

Mitől függ az, h az egyik hét hónapos baba már négykézláb bejárja a lakást, a másik ennyi idősen csak forogni képes? Miért lehetnek ekkora óriási különbségek?

Figyelt kérdés
Az én babám persze az utóbbi...:)
2009. márc. 28. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba más!Eltérő ütemben fejlődnek, de idővel mindent megtanulnak hidd el.Nekem most lesz 10 hónapos a babám és pár hete kezdett el forogni, 4 napja üldögél,szerintem nem kell sok és mászni fog.

Ne aggódj a te mókuskád is mindent fog csinálni amint úgy érzi eljött az ideje.

Semmit nem csinálsz rosszul.Én is sokat foglalkozok vele nap mint nap, de csak most produkálja magát.

2009. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem a Te vagy én vagy más hibája ez függ sok mindentől, adotság, lustaság....

Az én csöppöm pl. 8 hónapos és űl és 2 hete fogjuk a kezét és togyog meg forog de nem kúszik ! Ez meg engem rémiszt meg!

Tehát nincs két egyforma baba.

nyugi, fog mindent csinálni!!:-)

Jó babázást

2009. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor igyekszem türelmes lenni. Meg a bűntudat is mardos állandóan amiatt, h talán nem foglalkozom eleget vele, és ezért...? Azt hiszem, a kiscsaj tényleg kissé lustika. :)

Köszi

2009. márc. 28. 15:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Nehogy kiakadj ezen!!!!!Az emberek között is óriási különbségek vannak!Van,aki 2 méter és 100 kiló,és van aki 150 centi,és 40 kiló.Nekem 2 fiam van,az első 6 hósan állt,7 hósan mászott.Ehhez képest a pici 10 hós múlt,csak pár napja(!!!)mászik,kb.5 hete ül fel magától,és 2 héttel ezelőtt állt fel.De engem ez egyáltalán nem zavar,számomra ő így tökéletes!!!!!
2009. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj. Az én fiam is elég lustácska, de azért fejlődik. Az apukám mondta tegnap, hogy én sem másztam soha. Egy darabig üldögéltem, majd felálltam. A mászás valahogy kimaradt. :-) Lehet, hogy a tiéd is ilyen lesz.
2009. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia. Abszolut ne aggódj! Az én lányom 10 hós és engem is idegesített, hogy csak 1-2 hete kezdett el kúszni és hátrafelé pár lépést mászni. Kértünk beutalót fejlődésneurológiára, hogy szakember is nézze meg. Tegnap voltunk, hála Istennek teljesen egészséges, sőt még eléggé laza is az izomzata, semmi letapadás. A doki (valami főorvos) azt mondta, nem kell ám megijedni a gyerekek 20%-a nem is mászik egyáltalán. Azt kérdezte a diszlexiától félek? Mondtam, hogy hát igen, hallani ezt, azt.... Azt mondja felejtsem el, mert ha ez igaz lenne, akkor minden 4. ember diszlexiás lenne! Azóta nem is aggódom, majd csinál mindent időben! Ő ilyen! Te se aggódj, ráadásul 7 hósan még bőven időben van!
2009. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, még testvérek közt is óriási a különbség. A nagyobbik lusta volt, de nagyon. 9 hónaposan kezdett mászni. Az öccse most 8 és fél hónapos, és már körbemegy a járókába, hét hónaposan állt fel elősször.

Minden baba más, ez nem a te hibád.

2009. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom egy hét múlva lesz 10 hónapos és még csak forog. Most akarom Dévény tornára vinni... Nekem is folyamatosan bűntudatom van, hogy valamit elrontottam (nem tettem eleget hasra, kézben sokat hurcoltam) Már nagyon várom, hogy történjen valami...
2009. márc. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, h nyugtattok. Az jutott, eszembe, h szerintetek azzal hátráltatom, hogy csak az alváskor van a kiságyban? A járóka meg hálós, nem lehet abban megkapaszkodni.
2009. márc. 29. 11:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A hálós járókávan nem az a baj, hogy nem lehet megkapaszkodni, mert azt megoldják. Azzal inkább az a baj, hogy pici, mindent könnyen elér, nincsen motiváció, hogy érdemes legyen valamiért odamászni. Ha van nagy szivacsod, tedd ki oda, és tegyél köré ( de messzebb tőle) játékokat, amik érdekesek.


Judy

2009. ápr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!