Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A már babós kismamák segítségé...

A már babós kismamák segítségét kérném. Vasárnapra vagyok kiírva, egész éjjel óránként átlagosan 5 jóslóm volt, alig aludtam valamit. A kérdés csak az hogy ilyen sűrűségű fájások valóban jóslók-e?

Figyelt kérdés
Az előbb vettem egy kellemes fürdőt,picit jobb lett,de el nem múltak a fájások,csak enyhültek kissé?Ti mikor indultatok a kórházba?Teljesen tanácstalan vagyok.
2009. márc. 19. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodjál meg. nekem is előző este ilyen 20perces fályásaim voltak, nehezen aludtam. Másnap kicsit enyhült. De kora délután ujra elkezdődtek, akkor már erősen. Délután 4kor elment a magzatviz,6ra beértünk a korházba, fél10kor pedig megszületett. Ja, és nekem gyors, és könnyű szülésem volt. Szerintük. Nyugodj meg. Biztos lessz belőle baba. Probálj meg pihenni amikor tudsz, hogy legyen elég erőd. Ja ha rendszeres 5 perces fájásaid vennak, akkor bőven elég elindulnod a korházba. Minden orvos ezt javasolja. Szerintem előbb nem is érdemes, mert ugy sem foglalkoznak veled, csak szenvednél ott a rideg falak között. Ez pedig otthon sokkal kényelmesebb. Mi a korházba már 3 perces fájásokkal érkeztünk, és még mindig volt bő 3 órám. Nyugodj meg. Nagyon könnyű szülést kivánok. És boldog babázást. Ja és probálj meg pihenni. Pont ma 5 hónapos anyuka
2009. márc. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha óránként volt 5 fájásod akkor pakolj ha még esetleg eddig nem tetted volna meg!:)Nézd az órát hogy milyen időközönként jönnek a fájásaid és ha rendszeres akkor indulj a korházba! Ugye nem vagy egyedűl?
2009. márc. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem,szerencsére nem vagyok egyedül,de ugyanolyan kukák vagyunk mind a ketten.:-)A sors fintora hogy 9-re még be vagyok írva a fodrászhoz.De ha rendszeresek lesznek elindulunk.Köszi a válaszokat.:-)
2009. márc. 19. 08:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Még én se indulnák a helyedbe,bár attól függ milyen messze van a korház.Nálunk 40 km a korház és én 3 és 5 p fájásokkal indultam el.Addig ithon vajjudtam,direkt,mert nem akartam a korházba szenvedni.Mérd a fájásokat és ha rendszeresek 1 órán át,majd sűrűsödnek akkor bizony hamarosan babád lesz.Tök jó.Gratulálok előre is.Légy nyugodt,és próbálj pihenni.

2009. márc. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a séta és a meleg zuhany allitolag megszunteti a jóslókat.. nekem a "rendes" fájásokat is csökkentette, úgyhogy én 2 perces fájásokkal mentem a kórházba.


Figyeld meg, hogy mennyire rendszeresek a fájások, de szerintem fel fogod ismerni.. nekem a vajúdáskor sokkal nagyobb fájdalmaim voltak, mint szüléskor.. mindenki mondta, hogy mi lesz, ha szülök, ha már most igy szenvedek (mondta is a parom, hogy ugy neztem ki, mint aki mindjart meghal)..sajnos ott mar nem engedtek kádba, mert oxytoxin volt rámkötve, es infuzioval nincs kad, de maga a szülési fázis szinte álom volt a kezdeti vajudashoz kepest, szoval szerintem erezni fogod a kulonbseget.


(megvalami, szulesnel, amikor nyomsz, ugy nyomj pontosan, mintha kakilnal, ne a fejedbe menjen a nyomas, hanem lefele, és mindig CSAK AKKOR nyomj, amikor erzed, hogy jön a tolófájás, illetve a levegot az elotte levo fazisban melyen vedd, és lassan fujd ki, ott is szepen rendszeresen, akkor szinte megszunik a fajdalom..

ja, es ha bennlesz a ferjed, egy torolkozot nedvesitsen meg, es azzal nedvesitse be a szad, en amikor figyeltem a kilegzes-belegzesre, mindig amikor elkaptam az utemet es megszunt a fajdalom, akkor jott a ferjem, es belemdiktalt egy korty vizet, visszajott a fajdalom, es kezdhettem elolrol az egeszet :))

2009. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!