Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Masnak is kerult szuleskor...

Masnak is kerult szuleskor babakaki a magzatvizbe?

Figyelt kérdés
elmeselnetek mi volt utanna?
2011. aug. 16. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem azért indították meg a szülést, mert már meconiumos volt a magzatvizem (40 hét 3 napra). De szerencsére semmi gond nem volt miatta, egészséges babám született.


Egyes esetekben okozhat szövődményeket is, ha a baba belélegzi a meconiumos magzatvizet, itt találtam róla leírást:

[link]

2011. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
dettó, mint az elsőnek, még a túlhordás napjai is stimmelnek, szerencsére semmi baja nem lett a babának. Egyébként én is mekóniumos magzatvízzel születtem, anyut császározták emiatt anno 30 éve.
2011. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
illetve eleve oxigénhiány miatt kakil bele a vízbe és az oxigénhiány is okozhat komoly gondokat. Semmiségtől, enyhe hipotónia az egész súlyos állapotig pl az a kisfiú aki több százmilliós kártérítést kapott valamelyik kórháztól.
2011. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
en is tulhordtam 6 napal.
2011. aug. 16. 10:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem kiírt napon még tiszta volt a magzatvíz,akkor indítottak,két nap múlva mikor burkot repesztettek már meconiumos volt,szerencsére nem volt semmi baj,egészséges babám született.
2011. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lányomnál enyhe hipotóniát okozott az oxigénhiány, ami miatt belekakilt a vízbe valószínűleg.

De kinőtte kb. 3 hónapos korára, szerencsére nem kellett kezelésekre sem vinni őt. Más baja nem lett, makk egészséges kicsi lány. Én is túlhordtam amúgy, és nekem is indították a szülést a zavaros magzatvíz miatt.

2011. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nekem nem a zavaros nagzatvuz miatt inditottak hanem csak mert tulhordtam 6 nappal.magzatvizet nem is neztek.csak szuleskir derult ki
2011. aug. 16. 12:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem hordtam túl, 5 nappal a kiírt előtt szültem, szintén meconiumos vízzel. Ha nem nagyon olyan, és már közel a szülés vége, akkor megszülethetnek simán a babák, csak sürgős esetben császároznak miatta.

Mondták, h tüdőgyulladást kaphatnak tőle, de az még a kórházban jelentkezik 1-2 napon belül, és antibiotikummal kezelik. Hogy lenyeli, a z nem baj, az én kislányom még napokig meconiumos magzatvizet hányt.Azt mondták ez nem baj. Semmi baja, 6 hónapos.

2011. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
fiam is belekakilt,fertőzést kapott,hat napig antibiotikumot kapott.hypotoniás lett,mozgásban el volt maradva,15 hónapos korára hozta be.38.3 hétre született kis súllyal,elsorvadva.agyilag teljesen egészséges,kortársai előtt jár fejlettségben
2011. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ceyla ***** válasza:

Nekem magától folyt el a magzatvíz a kórházban, mert magas vérnyomással és mert betöltöttem a terminust befektettek. Az nap amikor be kellett feküdnöm próbálta a dokim megnézni a magzatvizet, de a méhszáj annyira szárt volt, hogy nem sikerült neki.

Másnap hajnal 1/2 4-kor folyt el a magzatvíz ami már mekóniumos volt. Sajnos a fájásaim leálltak úgy délelőtt 11 körül, az oxitocinra pedig esett a lányom szívhangja, így délután 2 után császároztak. :(

A vajúdás közben kétszer kaptam antibiotikum injekciót, hogy a baba is megkapja a mekóniumos víz miatt.

Szerencsére semmi gondot nem okozott nála, sőt a szülésznőm azt mondta, hogy nem volt annyira mekóniumos a víz mint hitték.

2011. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!