Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen most a MÁV kórház...

Milyen most a MÁV kórház (ÁEK) szülészete?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy:

-hány ágyas szobák vannak, és azok milyenek "minőségileg"?

-milyen(ek) a szülőszoba(k)?

-mit kell csomagolni a picinek?

-hogyan zajlik a látogatás?

-rooming in rendszer van-e?


2011. jún. 6. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! én kb. egy hónapja szültem ott, nagyon jó volt, bár a nővérek és ápolók közül egy kezemen meg tudnám számolni hogy hány olyan ember volt aki normális volt és nem bunkó.. na de a kérdéseidre a válaszok:

- 3 ágyas szobák vannak, legalábbis amiben én voltam, de ahogy a folyosón végigsétáltam imitt-amott bekukucskáltam és ott sem voltak többen.

- teljesen fel vannak szerelve, van kád ha vízbe akarsz ülni miközben vajúdsz, van kötél, és labdát is hoznak..

-kezdő peluscsomit(huggies, tesco-s, pampers, 2-5kg os csomgalású), popsikrém, popsikendő, bimbó védő/kiemelő(ez neked kell, hogy ha nem áll ki a bimbód tudjál szoptatni, mert különben szétdurrannak a cicijeid, ha nem, bár én nem vittem és kaptam addig míg ott tartózkodtam), ruhát vittem, de minden egyes fürdés után átöltöztették az ottani kórházas ruciban-mármint értsd úgy hogy nem kértek tőled ruhát..ezen én is meglepődtem pedig én is vittem

- látogatni kint a folyosón tudnak, nem mehetnek be a látogatók a szobába, max akkor ha te vagy egyedül..de akkor is csak pár percig.a babát egy kis kerekes kosárba rakják és az ajtóhoz tudsz vele menni, de nem foghatják meg és nem adhatnak neki puszit, meg ilyenek, szóval készülj fel nem mehetnek be a szobába.

-24órás rooming-in rendszer működik. a megszületés utáni első éjszakát egyedül töltheted, hogy ki tudd magad pihenni, ezt megteheted este 10 óra után, vagyis akkor van lehetőséged a csecsemős nővérnek odaadni.de hajnalban meg megkapod(kb. hajnal 5kor).

remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, persze, hogy segítettél! Köszönöm szépen a gyors választ :) .
2011. jún. 6. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- 3 ágyas szobák vannak, saját wc-vel, tusolóval, minden nap takarítanak, ha szükséges, szólsz és ágyneműt is cserélnek. Sajnos, az éjjeliszekrények elég rosszak, nem nagyon lehet bele pakolni, mindenki az ágy alatt tartotta a motyóját.Maguk a szobák szépek, igényesek.

- a szülőszobák kicsik, de komfortosak, hiper-szuper szülőággyal, az ágy mellett székkel az apának. A két szülésznő, aki velem volt, nagyon aranyos volt és profi. De az egész szülészeti team nagyon klassz volt. (Fogadott dokim volt, nem tudom, hogy ezért kaptunk ilyen figyelmet, vagy alapból is ilyenek...)

-mindent adnak a kicsinek, kocsiban (olyan, mint egy bevásárlókosár) kapod meg a babát, kincstári ruhát, feje alatt pelus, takaró. Én vittem kis kesztyűt, sapit (nem kellett, fűtöttek, mint a bolondok), saját kis takarót, hogy szokja az otthoni illatot, textilpelust, jó volt szoptatáskor. A szobában, a pelenkázón van popikrém, köldökápoló szerek, hintőpor, alkoholos törlőkendő, amivel használat után le lehet törölni a pelenkázót.

Pelenkát és popsitörlőt vigyél, csak akkor pelusozzák át, ha ott van a baba. Ha viszik a babát a gyerekorvoshoz, visznek vele egy tiszta pelust és 2 db törlőkendőt.

-látogatni lehet egész nap, a babát be tolhatod a csecsemősökhöz, és te kimehetsz a folyosóra. A babát nem lehet kivinni és a szobába sem jöhet be senki. Erre nagyon ügyelnek, főleg, ha kisgyerek a látogató.

Én utáltam a látogatókat, mert volt, hogy a folyosón kezdtek el játszani a szobánk előtt, te meg próbálj meg szoptatni, mellet masszírozni, átöltözni stb. Van függöny, amit el lehet húzni, de akkor meg borzasztóan befülled a szoba.

- a babát már az első éjszakára is megkaphatod, ha kéred, hogy veled legyen.

- a csecsemősök között akad egy-két tenyérbemászó bunkó nővér, a sima nővérekkel nekem nem volt gondom, bár nekik se velem. Csak tusolás után mentem kötéscseréért, mindig igyekeztek gyorsan jönni.

Összességében nagyon elégedett voltam, remélem, a második babámat is ott tudom szülni. :)

2011. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a plusz infókat! Mi a negyediket várjuk, és eddig úgy alakult, hogy mindet máshol szültem :D .
2011. jún. 6. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
szia. én 2 éve szültem ott és most is ott fogok..amit előzőleg leirtak az mind igaz.2 szülésem volt már és hidd el nagyon profik.nekem a csecsemősökkel sem volt semmi bajom de szerintem azért mert ne mvolt rájuk szükségem.A párom be tudott jönni a szobába mert a kicsi fent volt én elmentem fürdeni..A szobatársaknak is bejöttek az volt a kikötés hogy szoptatás alatt menjenek ki..A kislányom is beugrott mert hozott a huginak ajándékot..nekem csak jo tapasztalatom van..
2011. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ!
2011. jún. 9. 14:15
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!


A harmadik válaszolótól szeretném megkérdezni hogy mikor fog szülni a MÁv-ba?.És van-e fogadott orvosa és volt-e 2 éve?

2011. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!