Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Taj kártya igénylés újszülöttnek?

Taj kártya igénylés újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Ugyebár nekem, mint szülőnek nem kell kérnem, hanem a babán lakóhely helye szerinti REP intézi, de kérhetem, hogy a születési hely szerinti illetékes REP intézze.


Ezt a kórházban kell 'igényelnem', vagy szülés után?

Azért kérdem, mert a védőnőm tájékoztatott, hogy a kórház nem intéz ezzel kapcsolatban semmit, bár én úgy tudom, hogy kötelesek ezt is elintézni.

Valamint, a bébi az állandó címemet kapja meg, ami Bp, de Szolnokon fogok szülni és itt is van az ideiglenes lakcímem. Ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy a babámnak kell az én ideiglenes lakcímem is? Vagy ez ilyenkor hogyan működik?


Valaki volt hasonló helyzetben?


2011. jún. 16. 19:57
 1/5 nittababy ***** válasza:
a babát autómatikusan a te állandó lakcímedre jelentik be és igen ezt a kórházba intézik a anyakönyvi kívonattal együtt
2011. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A TAJ és lakcím kártyát a kórházban intézik, az adókártyát meg az Apeh automatikusan küldi.
2011. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4 hetes a babám, nálunk így volt:

A szül. a.kivonatját, és a lakcímkártyáját a kórházban kellett átvenni, a Taj, és az adókártyája potsán, amutómatikusan jött. A taj. kb. egy hét, adó kb. 4 hét.

2011. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekünk Győrben TAJ, lakcímkártya a kórházban, az adókártya meg 1 hét alatt postai úton.
2011. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az adó kártya az oké, azt nekünk kell elintéznünk. Ezzel nincs is gond. De most közölték, hogy a TAJ kártyáját a gyereknek is! Egyedül a születési anyakönyvi kivonatát kapom meg távozáskor a kórházban.

Ezért kérdeztem, hogy valaki járt-e így mostanság ?!


Az is oké, hogy az én állandó címemet kapja (Pest), de ezzel egyidejűleg megkapja az ideiglenest is (Szolnok)?! Elméletileg egy csecsemőt mindenhol el kell látniuk, nem csak Pesten, ahová be van jelentve !?

2011. jún. 17. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!