Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg csak fehér kisruhában...

Akire77 kérdése:

Tényleg csak fehér kisruhában hozhatom haza majd a picit a korházbol?

Figyelt kérdés
Sziasztok lehet kicsit bután hangzik a kérdésem,de több kismamátol és több anyukátol azt hallotam hogy fehérben illik öltöztetni a babát a korházban.kislányom lessz és már kinéztem neki egy édes kis nagyon vékony ciklámen együttest.megszolhatnak a korházbab ezért ha abban akarom haza hozni majd?
2011. jún. 17. 06:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
ez butaság.ne foglalkozz az ilyen dolgokkal.mindenki azt mond amit akar.én most várom az első kisbabámat,jelenleg 37hetes kismama vagyok és nekem is mindenki azzal jön hogy fehérbe kell hazahozni.de én nem foglalkozom velük.kisfiam lesz és kék ruhában fogom hazahozni.nyugodtan vedd meg a kislányodnak azt a ruhát és hozd abban haza.:)
2011. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A fiamat macis halványkék rugis szerelésben hoztam haza(ujjatlan rugi r.ujjú fehér-kék body, kardigán), a lányomat halvány-rózsaszín harisnya-virágos body-rózsaszín téli kis ruha-ciklámen overáll.

Fehéret keresztelőre illik, hazahozni abban hozd haza ami az időjárásnak megfelel, és rá tudod adni a picire

2011. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Régen volt egy ilyen babona, hogy csak fehér és új ruhában lehet hazahozni a babát a kórházból, mert az távol tartja tőle a rossz szellemeket. Én a főnökömtől hallottam, aki direkt ezért egy édes fehér együttessel lepett meg a búcsúztatómon. Abban hoztuk haza.
2011. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is megvettem a kislányomnak a szép kis rózsaszin ruhácskát,hogy abban jön majd haza.Aztán úgy alakult,hogy nem mehettünk időben haza,csak rá 2 napra,addigra kikészitett a gyermekorovos nagyasszony,hogy innem megy férjhez a lányom,mert nem tudott szopizni,nem engednek haza.Mikor bejött és közölte hogy mehetünk,amilyen gyorsan csak tudtunk,összekaptuk magunkat és húztunk haza,nem volt szép kisruha,csak amiben épp volt a kórházban:-)))Szóval emiatt aztán tényleg ne izgulj.-)))
2011. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia!Én ilyet nem is hallottam. Mivel a lányom picike baba volt(2600gramm és 50cm) igy több ruhát is hozott anyum hazavivős ruhának.( ő hozott minket haza kocsival,párommal együtt)Nem tudtuk melyik lesz rá jó. Igy végülis egy fehér bodyban rajta a felirat:Anyuci egyszem kislánya vagy hasonló felirat és rózsaszin rugiban hoztuk haza. Tavaly április 22én született,pont a nagy meleg napokon.
2011. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Persze hogy abban hozod haza amiben akarod. Csak arra figyelj hogy praktikus is legyen, mert a legcukibbb darabok néha...

Autóban ne gyűrődjön alá, ilyesmik.

És inkább arra számíts hogy Te fogod felöltöztetni, mint ahogy pelenkázni is:)

2011. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Két babát hoztam haza, de nem mondák meg, hogy miben, milyen színűben kell/ene.

Sőt...nekünk kellett a hazamenős cuccba felöltöztetni őket.

Civilben rájuk sem néztek a nővérkék :)

2011. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!