Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek nagyon elítélendő,...

Szerintetek nagyon elítélendő, hogy most is császárral szeretnék "szülni"?

Figyelt kérdés
8 évvel ezelőtt volt az első császárom és igazán nagyon kellemetlen dologra nem emlékszem. Én a gátmetszéstől, a fájdalomtól félek. Meg a változástól a sexuális életünk terén.
2011. jún. 17. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Félsz az ismeretlentől.

Nekem az első császár volt komplikáció miatt, és most úgy érzem képtelen lennék természetes úton szülni, de azt hiszem ez csak azért van, mert most megint nem tudom mi vár rám.

Amúgy nem elítélendő. Megértem, aki nem meri bevállalni a természetes szülést.

Viszont nem tudhatjuk, hogy milyen lenne természetes úton szülni, lehet, hogy nem lenne rosszabb.

2011. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Számomra igen, sőt önzőség. A szülés természetes módja a hüvelyi szülés. Császárt csak orvosilag indokolt esetben kéne végezni.
2011. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szia, nekem 2 éve volt a császár és szeptemberben újra azzal szeretnék szülni! Nagyon megszenvedtem mire végre megcsászároztak el sem tudom képzelni mikor itt azt írja valaki, még a szülőszobában azt mondja akár megszüli most a következőt, meg, hogy 1-2 óra alatt megszültek és életük legszebb élménye volt. Én rettenetesen szenvedtem nem tudom elképzelni milyen lehet egy sima szülés. Rettegek tőle, nem leszek itt túl népszerű az biztos de én is szeretnék újra császárral szülni!
2011. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan két éve császárral szültem,majdnem három nap vajúdás után,de ha a doki engedné valószínűleg a hüvelyi szülést választanám! Nálam már csak a kitolás volt hátra,így még nehezebb volt elfogadnom a császárt és borzalmas volt a műtét utáni felépülésem! Sajnos nagyon úgy tűnik,hogy megint császározni fognak!
2011. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
szia! Szerintem érthető dolog és nem elítélendő. Én az első babát várom, de annyira félek a szüléstől, hogy én tuti könyörögni fogok a dokimnak a császárért. Nagyon remélem, hogy meghatja mejd és megcsászároz. Szóval én totál megértelek. :)
2011. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nem elítélendő, én megértelek annak ellenére, hogy nekem minden vágyam természetes úton szülni. 2 hónapja volt a császárom , sajnos 12 órát vajúdtam és kezdődött a kitolási szakasz, ami másfél órán át tartott de a baba feje csak nem akart lejjebb jönni, így végül borzalmas fájdalmak után inkább megcsászároztak (már meconiumos volt a magzatvíz). Nekem a szülés még ennek ellenére is szép élmény volt, biztos a hormonok miatt :-) De az biztos, hogy a másodikat rendesen szeretném megszülni.

Kedves utolsó, megértelek téged is, gondolj bele hogy nekem már a kitolás is tarott egy jó ideje, amikor császár lett! Alig egy pici választott el a rendes szüléstől, képzelheted milyen érzés volt! Amikor kezdődött a kitolás akkor a doki azt mondta, hogy innen fél óra és meglesz a baba. Aztán nagyon előttem van, ahogy később minden jelenlévő csóválja a fejét :-((

2011. jún. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő.Minden szülés fáj,csak máskor,és máshogy.Sokan azt hiszik császárral szülni sétagalopp,pedig nem az.Egyébként egy császár után "jó" esélyed van következőnél is császárra,a dokik nem szívesen rizikóznak.
2011. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem 14 óra vajúdás után császároztak... nem nyílt a méhszáj, még 2 ujjnyira sem, így fájdalomcsillapítót sem adtak csak miután a császár mellett döntöttünk közösen a dokival. Már imádkoztam a műtétért és szinte észre sem vettem az egészet. Már aznap sétáltam. :)
2011. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is megértelek, pedig én természetes úton szültem. Nagy babám volt, így lett egy óriási gátsebem. Kb 2 hét után tudtam csak ülni! Nem nagyon tudtam tőle járni sem! Ennél még a hasamon is jobb lett volna egy seb! Jah és persze nem csak kívül, de belül is varrtak...
2011. jún. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem önzőség a császármetszés!

És bizony akinek már volt császármetszése, az kérheti, hogy a következő is az legyen!

Nekem 2,5 éve normál szülésnek indult a fiam világrajövetele(6 óra alatt megszülethetett volna a magzatvízelfolyástól számolva), azonban még 3 órát vajúdtam tolófájásokkal, mire a dokim kimondta, hogy ez sajna császár lesz. Akkor már úgy fájt, hogy csak az lebegett a szemem előtt- hogy legyen vége, szedjék ki a babámat!

A műtét alatt derült ki, hogy a fiam még kisebb korában összecsomózta a köldökzsinórt, ami annyira rövid lett, hogy amiatt nem tudott kibújni. A Csöppségem 60cm és 4160gramm volt.

Most 31 hetes vagyok, és az én értékeim alapján mehetne a normál szülés, azonban úgy tűnik, hogy a 2. fiunk még nagyobb lesz, mint az első, ezért Én nem merek kockáztatni! Azt szeretném, sőt akarom, hogy mindketten élve és egészségesen legyünk túl a szülésen!

A védőnőm épp 2 hete mesélte, hogy most nincs jó tapasztalata a császár utáni hüvelyi szülésről-egyik kismamája borzasztóan vágyott a normál szülésre császár után, csakhogy a vajúdás alatt szétnyílt a hege-baba a hasüregbe kötött ki-oxigénhiányos állapotba került és úgy néz ki, hogy sérült lett.

Tudom, hogy ritka az ilyen komplikáció-de én nem vállalom.

De mindenki döntsön a belátása szerint-és hallgasson az orvosára.

2011. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!