Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki szült mostanában a Péterfyb...

Ki szült mostanában a Péterfyben, Dr Domokos Tamásnál? Vélemények? Normálisak a csecsemősök?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a neonatológiás csecsemősöket ismerem a harmadikon, és ők tündériek! Az én fiam 1 hónapot töltött ott.(Ha picit korábban születnek a babák, oda kerülnek megfigyelésre)
2011. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm és gratulálok!:)
2011. jún. 19. 23:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! Jövő pénteken már 6 hónaposok leszünk :). Kívánom Neked, hogy Te is ilyen boldog legyél a gyönyörű kisbabáddal!!!
2011. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy legyen, drága vagy!:)
2011. jún. 20. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nem ennél az orvosnál és már közel 8 hónapja, de ott szültem.

A csecsemősökkel 1-2 kivételtől eltekintve nagyon rossz tapasztalataim vannak.

Fájt nekik segíteni, úgy beszéltek velem mint a kutyával. (Nagyon nehéz szülés után nem tudtam mindjárt felkelni, mert a nagy vérveszteség miatt elájultam volna, ezért aznap nem tudtam a babámat ellátni.

Erre közölték, hogy nem vagyunk egyformák, van, aki gyenge, nézzem meg a császáros ikres anyukát, hogy milyen fitt és rögtön felkelt, ellátja mindkét babát! És ez még csak egy a beszólásaik közül...

Amúgy kiszáradva, iszonyat sárgán, kritikus súlyveszteséggel adták haza a pici fiamat, másnap már a Heim Pálban voltunk infúzión, hiába könyörögtem benn a Péterfyben a tápszerpótlásért, nem adtak, pedig csak 1-2 csepp tejem volt!)

Többet a kórház közelébe sem megyek, nemhogy még egyszer ott szüljek!

Kívánom, hogy nálad minden rendben menjen, és a normálisabbjával hozzon össze a sors!

Szép szülést, minden jót!

2011. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ettől félek, nem te vagy az első akinek ez a véleménye!!! Sajnálom hogy ez történt veled komolyan, azt hiszem elgondolkodok ezen, sajna a dokim itt van, de tarok a kiszolgáltatottságtól. Lehet váltok.... Remélem boldogok vagytok a kisbabátokkal és minden rendben, köszönöm a válaszod! Üdv
2011. jún. 21. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy éve, 2 hétig feküdtem bent szülés előtt, 1 hétig utána, addig 7-en szültek meg "mellettem", úgyhogy volt időm a tapasztalat-gyűjtésre. Egy biztos csak: minden szülés más, mindenki másképp éli meg.

Én úgy láttam, ha van fogadott dokid, a többiek a kötelező napi 1 perc rádpislogáson kívül nem nagyon fognak az állapotod után érdeklődni. Egyébként udvariasak, gondolom, szakmailag is jók, de ha bármi kérdés van, kergetni kell őket és akkor a legtöbben már húzzák a szájukat.

Nővérek... hát mindegyik személyiség :) és csak inkább túl akarnak lenni egy-egy műszakon (tény, hogy sokszor leterheltek, de akad olyan is, aki csak lustának-lassúnak tűnt). Összességében a szülésznőknél láttam a legnagyobb elhivatottságot és odafigyelést a kismamák lelki állapotára is.

Csecsemősök nagyon durván leterheltek és kaotikusan működik az egész. Itt is embere válogatja, de ha bármi kérdésed van, oda kell menni, mert gyakran elfelejtik, kinek mit is ígértek.


Bababarát kórház = leginkább te figyelsz a babádra. Ha bármi gondod, gyanúd, kérdésed van, a sarkadra kell állni. Szoptatási tanácsadó heti 1-szer jött, tehát a 4 nap alatt nem biztos, hogy találkoztok. Teltházkor lehet, hogy a szobatársadtól tanulsz meg pelenkázni és köldököt ápolni.


!!! Ami fontos (lehet): Császár után itt nem adnak automatikusan vérhigítót és nem is nézik, kell-e. Ha természetes szülésre is készülsz, konzultálj erről az orvosoddal, mert sosem lehet tudni, hogy alakul. Nekem sem adtak, felvilágosítást sem, baba mellől mehettem vissza az intenzívre trombózissal...

2011. jún. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huuuu köszi ezt a sok sok infót, ebből is sok mindent megtudtam. Még filózok a kórházon. Fogadott dokim van aki nem is kér keveset+ a szülésznő díja.... Hát nem tudom. Köszi csajok
2011. jún. 22. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!