Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet hogy ma beindul a...

Lehet hogy ma beindul a szülés? Mikor kell a kórházba indulni? és a szülőszobára mit kell bevinni?

Figyelt kérdés
37+2 hetes vagyok.eddig minden rendben volt a terhességem alatt de ma nem vagyok valami jól.a baba egyfolytában helyezkedik,nyilal a hasam aljába és feszít.eddig nem volt ilyen.elég kellemetlen és kicsit fájdalmas is
2011. jún. 19. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Hááát... lehet:) Akár ma, akár holnap, de már közel az idő...:)

Nekem is nyílalgatással kezdődött. Ha netalán a magzatvized folyna el előbb, mindenképp pelenka vagy törölköző alád, és nyugodtan feküdj az ágyon, nem kell sietni sehova.Dokit felhívni, lassan készülődni. ( Ha gyorsan felpattansz ilyenkor előresodródhat a köldökzsinőr, ami akadályozza a babát a kitolásánál)

Ha fájásaid lesznek, akkor pedig már lehet szedelődzködni!

Gyors szülést kívánok és egészséges babát!

2011. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Az indulás attól függ, milyen messze van a kórház, milyen könnyen elérhető, esetleg várható-e forgalmi dugó. Normál esetben, első babánál 5 perces, rendszeres fájásokkal elég indulni.

Mondjuk, a babád is érezheti a frontot, rád is kihathat. Ilyenkor már kicsi a helye, a mozgásával képes fájdalmat okozni. Az igazi fájások az egész méhedre kiterjednek, bekeményedik az egész és görcsösen fáj, majd, ahogy jött, hirtelen el is múlik... Minden jót!

2011. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
M mindenhol más a "szabály" hogy mit kell vinni, ált. a szülészeten megmondják. De jó, ha viszel inkontinenciabetétet, egy kis nasit, innivalót (ha engedik 2-3 hálóing, papucs.
2011. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy ilyen hamar válaszoltatok.a kórház kocsival 20 percre van tőlünk.remélem hogy már hamarosan tényleg itt az idő.:)majd írok ha van valami:)
2011. jún. 19. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Szülőszobába a kísérőnek is csomagoljatok váltóruhát, papucsot, szendvicset, könyvet/újságot. Magadnak csokit, szőlőcukrot, innivalót. Két hálóing jó, hátha nem marad tiszta és esetleg zavarna. Annak a ruhának amit beviszel szintén táskát és zacsit, amibe az utcai cipődet teszed. Eldobható bugyi már most is praktikus. Zsepit és ruhazsepit is, fényképezőgépet, elemet. A többi cucc mehet másik bőröndbe, amiket szülés után használsz a következő napokban.
2011. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha első gyerek, én nem sietném el. Ha rendszeres fájásaid vannak, akkor menjetek be. Nagyon erős front van, én spec mozdulni nem bírok, nem csak hogy nyilallgat, hanem sírni tudnék, úgy fáj mindenem. Ízületeim, a baba mozgása. Bármikor be is indulhat, álljatok készen. Sok sikert, könnyű, mosolygós szülést, gyönyörű szép egészséges babát :)
2011. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilallásokkal, méhszáj körüli késszúrással, helyezkedéssel "mindjárt kijön a feje" nyomásérzéssel, lábzsibbadással, járni sem tudással, néha 5 percenkénti pisiléssel szépen eltelhet még 3 hét is, egyszerűen ilyen ez az utolsó hónap. Nálam pl. az első babánál is így volt, most is 2 hete tart, 39 vége felé. Szerintem max a beilleszkedés kezdődött el nálad, de persze azért pakolj össze ahogy azt ilyenkor már illik. De én nem jönnék nagyon izgalomba a helyedben.

Szülőszobai hirtelen pakk: kiskönyv, leletek, hálóing, eldobható vagy egyéb kényelmes nagy bugyi, törülközők (egy a magzatvíznek) mega-betét, papucs, zokni, hajgumi. A többit utánad viheti a párod, csak vészcsomagot írtam, találsz a neten rengeteg listát.

2011. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mikor szültél végül? :)
2011. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!