Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg nem szülhet csak...

Tényleg nem szülhet csak császárral akinek -7,5 dioptriás a szeme?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint valóban így van. Engem is foglalkoztat a kérdés. Sok mindent nem értek vele kapcsolatban. és minden orvosnak más a véleménye.
2011. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem az ultrahangon azt mondták, hogy szültek itt már 10-es dioptriával is természetes úton, a szemész meg azt, hogy nem ajánlja, mert retinaleválás meg egyebek történhetnek és nem hiányzik egy műtét feleslegesen. Nekem -6,5-ös a szemem, császároztak, nem bánom.
2011. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Bizonyos szembetegség esetén számít a dioptria. A természetes szülésnél való erőlködés miatt romolhat a látás. Ahhoz, hogy emiatt császárra kerüljön sor, szemész szakorvos szakvéleményére van szükség.
2011. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Menj el szemészhez, majd az megmondja, neked mit javasol.
2011. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szemész mondja meg, milyen állapotban van a szemed, nem dioptria függő. Én is -7.5 vagyok egyik szemen, de szerencsére egészséges a szemem, nem volt gond belőle.
2011. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
barátnőmnek úgy volt, hogy ha kéri, császározzák, de tulajdonképpen nincs akadálya. plusz egy szemészeti vizsgálat van azért, de ha minden jól megy, szülhetsz természetesen
2011. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szia. nekem -8,5-es mindkét szemem és a doki élből a császár mellett döntött. Úgy tudom, hogy retina leválás történhet az erőlködéstől, ezért szemész szakorvosi vélemény ajánlott. Ő biztos kitér arra is, hogy "csak" a dioptria mennyiben befolyásoló tényező.
2011. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

első vagyok


Bocs, hogy kérdezek a kérdésben. A -2,5 és a -7,5 dioptria között megértem hogy lehet dönteni a kockázat tekintetében. Élesen elválik a két érték. De mi van a -7 és a -7,5 között? Vagy a -6,5 és a -7,5 között? Ha értitek mire gondolnék. Nekem volt olyan orvos aki azt mondta, hogy csupán dioptria függő. Hát nem megnyugtató számomra.

2011. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

sziasztok!

nekem mondjuk csak -2,5 a szemem, többnyire kontaklencsézek, de volt már, hogy szemüvegben mentem vizsgálatra, amikor szóba került a szülés, szó nem volt róla, hogy ilyesmi miatt császár lenne belőle...

amúgy is 2 éve nem voltam szemészeten - bár erre nem vagyok büszke :P

2011. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

szia

nem teljesen így van.

szülésnél fennáll a retinaleválás veszélye, amire hajlamosabbak azok, akik rosszul látnak. de nem törvényszerű. van egy speciális vizsgálat, amivel megállapítják, hogy van-e hajlamod erre vagy sem. ha ott azt mondják, hogy szülhetsz, akkor a rosszullátásod miatt nincs komolyabb kockázat.

magyarán van összefüggés, de nem ennyire direkt.

2011. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!