Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmeselnetek letszi, hogy...

Elmeselnetek letszi, hogy tortenik az epiduralis beadasa, mi tortenik, mit erezni?

Figyelt kérdés

Hany ujjnyi tagulasnal adhato mar be?Tapasztaltatok valami negativat a babara valo hatasaval kapcsolatban?

Az orvosom EDA parti,de egyeni tapasztalatokra lennek kivancsi.

Koszi elore is a valaszokat!


2009. márc. 24. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia, én úgy álltam neki a szülésnek hogy nem kell semmi érzéstelenítő. aztán nagyon hamar nagyon nagyon erős fájásaim lettek (három óra alatt meglett a baba az első fájástól) így kértem EDA-t. mikor a kórházba értünk két ujjnyira voltam mondta a doki hogy már beadható, és mire átöltöztem és átsétáltam a szülőszobába három ujjnyi lett és mivel nagyon gyorsan tágultam a doki nem nagyon akarta már beadni azt mondta 4ujjnyinál már nem ad mert nem megy ki a hatása mire nyomni kell, d eén erősködtem így beadta de csak keveset. semmit nem éreztem abból hogy beadja, oktatókórház és a férjem mesélte, hogy még mutatta is a tanulóknak én erre nem emlékeztem mert önkívületben voltam akkor még:-) szóval csak az volt a nehéz hogy a másfél perces fájásoknál maradj mozdulatlan és még domboríts is a hátaddal.. hárman fogtak hogy nehogy megmozduljak. de hamar talán 15 perc alatt hatott, nekem megérte, nem voltam rosszul tőle a baba sem, minden ok volt, mire nyomni kellett éreztem mindent. bár ha nem 75-ös fájásokkal kezdtem volna! akkor nem kérek, a szobatársamnak a nyomófájásai voltak 35ösek szóval úgy én is vígan csináltam volna végig simán. összességében örülök hogy kértem, bár csak 45 perc enyhülést hozott, de megérte könnyű szülést kívánok
2009. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A "hány ujjnyit" nem tudom. Én két ujjnyira voltam tág, amikor beadták. Kicsit kellemetlen érzés, meg az is rossz, h görnyedni kell, pedig minden fáj akkor. Nehéz megállni, h ne rezzenj össze, amikor beszúrják.

DE óriási megváltás volt nekem, mert már 13 órája szenvedtem! Tényleg nagyon jó! A babára pedig semmilyen hatása nem volt.

Ha újra szülök, megint kérni fogom! Neked is ajánlom, hallgass az orvosodra! Ha úgy érzed, h szükséged van rá, akkor kérd! Úgyis ott fogod érezni, h kell-e.

A szülés nem egy verseny, akinek a legjobban fáj, az a legjobb anyuka! Ha nem muszáj szenvedni, akkor minek? Nyugodtan kérd, ha úgy gondolod!

Nekem nagyon jó volt, mert 18 órát vajúdtam, előző nap meg csak 2 órát tudtam aludni. Nagyon elfáradtam. EDA mellett tudtam pihenni, fellélegezni kicsit. Éreztem mindent, de sokkal gyengébben, vidáman mosolyogtam, beszélgettem, amíg tartott a hatása.

2009. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem a tágulás mértékétől függ. Nekem azt mondták, hogy 2 flakon sima infúziónak le kell folyni, mielőtt elkezdenék. Technikailag úgy néz ki a dolog, hogy a szülőágyon ülve előrehajolsz, a doki meg lidokainos injekcióval érzésteleníti a gerinc környékét, majd két csigolya közé egy vékony csövet vezet be. Utána ragasztószalaggal rögzíti a válladnál a csövet, és abba szúrja be, maximum óránként a fájdalomcsillapítót. Az én orvosom szerint az egyetlen probléma az EDA-val, hogy nem mindig sikerül. Nekem sem jött össze. Nálam fél óráig próbálkozott a cső bevezetésével. Kb. 15 lidokainos injekciót kaptam a gerincembe és vagy 20-szor próbálta bevezetni a csövet. 3 hely van a gerincoszlopon, ahol próbálkozhat. Végül sikerült megoldania, de nem hatott. Először lezsibbadt a jobb oldalam, aztán ez kb. 15 perc múlva el is múlt. Szóval nekem nem jött be. Ami még a hátránya, hogy nem kelhetsz fel sem amíg be van kötve, sem utána jó darabig. Meg nekem fájt kicsit a hátam még egy pár napig, mondjuk engem extrém sokszor megszúrtak. Nem tudom, normál esetben hogy megy ez. Szóval szülés után az elég necces, hogy a hátad is fáj, meg ülni se tudsz a gátseb miatt. De ennek ellenére én ajánlanám, hátha neked sikerül.

2009. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hany ujjnyinal adjak mar be, de en csak ajanlani tudom. A modszer, amit mar leirtak, en annyi kellemetlenseget ereztem, hogy megugrott a labam reflexesen. De a szurast nem ereztem. Tudtam pihenni a nyomasra. Utana nem fajt semmim, en fel tudtam kelni vajudas kozben, igaz segitseggel, de atultem a vajudo labdara, mert megallt a tagulas. 1O hos kislany anyukaja.
2009. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem nem a szülés miatt adták,de ugyanaz a menet.A lényeg,hogy ülve picit előre kell dőlnöd,nem szabad mozogni,mert lebénulhatsz,majd belédnyomják a tű egy részét és jön a mennyei folyadék.De tényleg,az valami isteni,amikor lezsibbadsz XD,ne ijedj meg a kövitől,ezt amúgy én sem tudtam mert ugye nem éreztem,bnőm most szült csázsárral epivel ő mesélte,hogy a tűt nem tolják az elején teljesen be,hanem amikor visszafektetnek akkor te magad tolod be a súllyal.Elég undin hangzik,de nem fáj mert már nem érzed és az sem amikor belédnyomják a tűt,ugyanolyan mint amikor oltást kapsz csak a hátadon érzed.Az epi hátránya,h másnap nem kellhetsz fel nem mozoghatsz szinte mert bénulás lehet a vége,vmint ez nálam és bnőmnél is kijött,időváltozáskor bedurran a hátunk,de nagyon durván...én éjszakánként nem tudok aludni,bnőm a lányát máig alig tudja az ágyába betenni,igaz 8 hete szült.De ez nem mindenkinél jön ki nyugi:))
2009. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!