Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek van különbség a...

Szerintetek van különbség a has vissza húzódásánál hogy kisfiút vagy kislányt szültél, illetve első vagy 2. baba?

Figyelt kérdés

Érdemes hasleszorítót használni? ez segít?

Milyen volt a hasatok szülés után pár nappal? Nagyon nagy maradt? vagy épp hogy csak látszódott vmi?


2011. jún. 23. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez alkati kérdés.

Vékony vagyok, pici volt a hasam, 100 centissel mentem szülni, de szinte ugyan olyan maradt szülés után is.

Kb. fél év múlva ment vissza olyanra, mintha 5 hónapos terhes lettem volna, most is még kb 4 hónapos terhesnek nézek ki, pedig már 8 hónapja szültem (mondjuk ez már tűrhető, más, nem szült nőnek is van ekkora pocija).

5 hónapig a terhes nadrágjaimat hordtam.

A haskötő jó, de én közvetlen szülés után nem tudtam felvenni, mert nem tudtam elviselni, ha valami hozzáér a hasamhoz, pedig sima szülésem volt. Kb. 1 hét után kezdtem hordani úgy a 7. hétig, de nem sokat segített (gondolom azért, mert nem az elejétől hordtam, bár lehet, hogy akkor sem segített volna).

Ja igen, biztos jót tenne a hasizom gyakorlat is, de nem sűrűn szánom rá magam sajnos...

2011. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem fiú és mindkét terhességem alatt 15 kg-ot szedtem fel. Nem volt egyszer sem nagy hasam (szerencsére) mert így nem repedtem és 2 héttel a szülés után már a régi farmeromat hordtam. A hasam nagyon gyorsan visszament, nem használtam hasleszorítót, kb. 2 hónappal szülés után már ugyanolyan lapos volt a hasam mint előtte. Annyi kis szépséghibája azért van a történetnek, hogy a második szülésem után a hasamon a bőr már nem annyira feszes, de ennyit megér a két fiam:))
2011. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: azt nem írtam, hogy fiút szültem és a terhességem alatt 6 kilót híztam csak. Nem repedt különösebben a hasam sem, csak a köldökömnél felül-alul van egy 1-1 cm-es stria. Ja és persze első baba.
2011. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mind az 5nél visszament, a 2 fiamnál egyből, a lányaimnál szoptatás után csak, de se csík, sem nyúlás nem volt :) Most nagyon nagy hasam van, és félek, hogy a korom is közbeszól majd, nem lesz egyszerű, hogy újra szép hasam legyen.
2011. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én éjjel fél 11-kor szültem, másnap reggel már nem volt hasam. Viszont nagyon kicsi volt a babám (1850 gramm a 39. héten), és a méhem csak akkora volt, hogy épp elfért benne a kislányom.
2011. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként vékony alkat vagyok. 164 cm és 49 kg. A terhesség alatt pedig 9 kg-t híztam.
2011. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!