Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tervezett/veszélyeztetettség...

Tervezett/veszélyeztetettség miatt/császárnál is van vajjúdás? Mikor visznek be a műtőbe? Konkrétan hogy zajlik a császár előkészülete, a császározás és az utána történő dolgok?

Figyelt kérdés

Első babás vagyok és most már egy kicsit aggódom 35 hetesen!

A II. Női klinikán fogok szülni és ha van olyan anyuka aki ott szül/szült mostanában, megköszönném, ha válaszolna!


2009. márc. 27. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

előtte levő este kapsz 1 szem gyógyszert, ami enyhe hashajtó, másnap reggel szintén, esetleg még 1 kúpot is. aztán felmész a műtőkhöz, ki kell tölteni pár kérdést, katétert raknak fel.(amennyire tudod engedd el magad. ha görcsös vagy, nehezebben megy fel.)aztán vársz. eltolnak a műtőbe, áttisztítanak,előkészítenek a műtétre. vérnyomás mérések, gerinc szuri(nyugi abszolút nem fáj, mert előtte befújnak érzéstelenítővel.)ami a leg viccesebb, érzed, h ide-oda rángatnak, de csak a gyereksírásból véled felfedezni, h jééé itt én szülök... :)

császár után kérheted magad külön, ill babás szobába. bárhogy is döntesz azt kell csak betartani, h rengeteget igyál, h mielőbb kiszedjék a katétert, és mehess zuhizni. az első mozdulatok fájnak, de ne felejtsd el, ha elhagyod magad, akkor sokkal rosszabb lesz. vegyél nagy levegőt és élvezd a babázást.ja és ne félj segítséget kérni.

2009. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igaz, én nem ott szültem, ahol Te fogsz, de tervezett császárral, mert első babám volt és farfekvéses. A műtét napján hajnalban megtörtént az előkészítés (beöntés, borotva). Aztán 8-kor be kellett mennem a szülőszobára, ahol bekötöttek egy oxytocinos infúziót, ami kb fél óráig folyt, és szinte semmi fájdalmat nem éreztem, csak pár erősebb keményedést. Közben berakták a katétert, az is kibírható. Majd, amikor a fél óra letelt, a saját lábamon mentem be a műtőbe. Altattak, mert nem lehetett a gerincérzéstelenítést választanom a gerincproblémáim miatt. A babám 5 perc múlva már videóra van véve :) Utána kicsit kemény volt az első néhány nap, de én a világért sem szülnék máshogy. A kislányomnak és nekem is így volt a legjobb. Minden jót kívánok Neked, és ne idegeskedj, minden rendben lesz! :):):)
2009. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!