Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki Tatabányán szült, megvolt...

Aki Tatabányán szült, megvolt elégedve a kórházzal és az ellátással?

Figyelt kérdés
Milyen volt a szülés?Hogy foglalkoznak veled szülés közben?Számít-e hogy van orvosod vagy nincs?
2011. júl. 1. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

2008 nyarán szültem ott, nagyon tapló volt az ügyeletes doki, így hálát adtam, hogy volt fogadott orvosom. Vizsgálgattak, mivel nem tágultam olyan gyorsan, mint szerettem volna, így a dokimnak sem szóltak, csak amikor két ujjnyi volt már. Beöntés volt, borotválás nem, én pár nappal előtte leszedtem. A dokim sokszor megnézett. A szülésznő nagyon aranyos volt, őt nem fogadtam, az ügyeletes volt bent. Sokszor volt velem, pedig egyszerre hárman szültünk akkor éjjel. Labdát kínált nekem, elsőre elleneztem, de ha kínálják, fogadd el! Nagyon jó volt!

Kitolásnál mindenki ott volt végig, gátvédelmet próbálta a szülésznő, de az a bevett szokás, hogy első szülőknél vágnak. Én is túl estem rajta. Közben láttam, hogy egy védőnő és egy csecsemős már haptákban, jó hogy, mert hamar megszültem. Kicsit megtörölték az arcát meg leszippantották a cuccot az orrából, elvágták a köldökzsinórt és pár percre odaadták nekem. Aztán elvitték fürdetni, törölgetni, felöltöztetni, méricskélni stb. Addig engem összevartak. Itt adnak lidokainos szurit, az rosszabb volt, mint a művelet. Aztán visszahozták a babát még egy kicsit, aztán engem kivittek, kicsit pihentettek, akkor már bejöhetett apuka is (egyszerre csak egy valaki lehet bent velem szülésnél és ez anyukám volt). Aztán elvittek egy vizsgálóba, kaptam egy méhösszehúzó szurit, meg pisilnem kellett volna, mivel nem ment: katéter. Aztán beraktak szobába. Ez olyan hajnali 3 körül volt, reggel 10 felé hozták a kisfiamat, védőnő jött vele, elmagyarázott mindent.

4 napot kell bent tölteni, engem kicsit megviselt ez az idő, szívem szerint már másnap hazavittem volna a porontyomat. :)

2011. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha van konkrét kérdésed, jöhet!

Mikor fogsz szülni? Én december 10-re vagyok kiírva a másodikkal.

Első voltam...

2011. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én decemberben szültem.Nekem volt fogadott orvosom így nem tudok mit mondani az ottani dokikról.Sokat volt bent amíg vajúdtam de nagyrészt a szülésznő csinált mindent.Őt nem fogadtuk meg de le a kalappal elötte mert nagyon rendes volt.Nekem a labda nem jött be,és abban is igaza van az elöttem írónak hogy adnak lidocainos injekciót varrásnál.És az tényleg nem kellemes.De ha van konkrét kérdésed írj!
2011. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Februárban szültem, és meg voltam elégedve. Nekem volt fogadott orvosom, és szülésznőm is. Ha épp ügyeletesnél szültem volna, akkor a dokival jól jártam volna, de a szülésznővel nagyon nem.

A csecsemős nővérekkel nem voltam megelégedve, szó szerint lesz@rtak. Első nap egyedül voltam a szobában a babával, nem is jött be senki elmondani, mit hogy kell. 2 nappal később akkor hallgattam meg, mikor a szobatársaimnak magyarázták.

A szülés durva volt, de a dokim nagyon sokat segített, és a szülésznőm is. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

2011. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok,köszönöm,nagyon aranyosak vagytok!

Hónap végére vagyok kiírva,első szülésem lesz.Sajnos sok rosszat hallottam a kórházról,ismerősöm ezért nem szült ott.Van dokim,szülésznőm nincsen.Vajúdás közben sokat hagynak magadra?Illetve,ha megindul a szülés és a dokim nem elérhető pl,akkor mi a helyzet?Vagy ha a kiírt napon nem történik semmi,akkor mikor utalnak be a kórházba?És a kórházba hány napra rá indítják meg a szülést?Nem akarom

nagyon túlhordani.Mit kell és mit lehet vinni a babának?Szülésznőt névvel tudtok ajánlani?Remélem nem késő már nekem felkérni!?Tényleg,hogy kell felkérni egy szülésznőt?:O

2011. júl. 1. 12:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Én az első gyermekemet is ott szültem és most lassan a másodikat is fogom,igaz mi császárosok voltunk, leszünk.

Nekem volt fogadott dokim is és szülésznőm is. Mos is van mindkettő.

ÉN Teljes mértékben meg voltam velük elégedve, semmi rosszat nem tudok mondani rájuk. Volt ott olyan nő, aki állandóan akadékoskodott, persze őt nem szerették, de ha azt csinálod amit mondanak-és hidd el ők tudják tapasztalatból, hogy miért úgy kell csinálni, ahogy...- akkor nagyon segítőkészek és aranyosak.

A babának törölközőt, popsikenőcsöt, törlőt, cumisüveget vigyél. Ruhát adnak, de ha akarod a sajátodba is lehet. Pelenkát adnak, de nálam az is volt plusz.

Ha kell a szülésznőm neve, tel.száma szólj, megadom.

Az ismerőseim közül ketten szültek már nála term.úton, és mindketten azt mondták h le a kalappal előtte. Igaz h kemény, tehát nem az az anyámasszonykatonája típus, de úgy gondolom h ilyenkor határozottnak kell lenni, és iszonyat nagy tudása van, én sokkal hamarabb tőle kérdezek meg dolgokat, mint a dokimtól, mert ő kifejti rendesen és lelkileg is felkészít az esetleges dolgokra (a pocaklakómnak vesetágulata van, ezért írtam)

2011. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Februári anyuka vagyok.

Törölközőt mindenképp vigyél, az nincs, nem adnak. Én vittem pelenkát, popsitörlőt, de inkább a bentit használtam. Ruhát is vittem, de végül maradt az angol pólya, hozzá saját bodyk. A kórházi ingek rémesek, azt inkább nem adtam rá.

Mivel fogadott szülésznőm volt, így csak arról tudok nyilatkozni, hogy ő nem nagyon hagyott magamra. Eleinte még igen, de akkor még épphogy bekötötte az oxitocint, akkor még nem volt durva. De a vége felé pl. már ki sem ment, csak amikor szóltam, hogy nyomnom kell. Akkor elszaladt a dokiért.

A fogadott doki dönti el, mikor kell befeküdni. Ha nincs dokid, akkor a kiírás másnapján már be kell. Én vasárnapra voltam kiírva, szerdán fektetett be. Hogy meddig várt volna, azt nem tudom, mert még aznap éjjel be is indult a szülés.

Ha írsz privit, én is megadom a szülésznőm számát. Hát, lehet, hogy késő. Attól függ, hányan akarnak mostanában nála szülni. De ha szerencséd van, akkor még van hely neked is. :)

2011. júl. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Írtam privit:).Babának mit kell és mit lehet vinni?
2011. júl. 1. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Már írtam, de még egyszer. :)

A babának: törölközőt mindenképp vigyél, az nincs, nem adnak. Én vittem pelenkát, popsitörlőt, de inkább a bentit használtam. Ruhát is vittem, de végül maradt az angol pólya, hozzá saját bodyk. A kórházi ingek rémesek, azt inkább nem adtam rá.

Vittem cumisüveget is, én nem pohárból itattam. Mondjuk az én lányom rendszeresen megitta azt a kamillás vizet. Mellszívó is jól jöhet, ha esetleg beindul a tejed.

Én egy kicsi plédet is vittem, nagyon szerette akkor még a babám, ha jó vastagon be volt bugyolálva.

Kesztyűt utólag hozattam be, mert hatalmas körmei voltak.

2011. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

En aprilisban szultem tbanyan. Jo volt!! A csecsemosok jo fejek voltak (a teszetoszakat tenyleg nem birjak!) en meg pluszban vinnem a lazmerot is a babanak, digitalisat! Ott higanyos volt, az nem olyan jo. Pelenkat en is ottanit hasznaltam, bar neha kellett potolni sajatbol. (5-7et adnak egy napra) sajat cumisuveg meg mellszivo tenyleg jol jon!

En a kajaval nem voltam megelegedve! Volt olyan reggeli hogy 1 szelet kenyer meg egy tejfol. Hat kossz... :) es ettol legyen tejed :)

Na mind1. De osszessegeben nem volt rossz!

2011. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!