Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tér-aránytalanság miatt...

Tér-aránytalanság miatt császár? Akinek ilyen volt, mesélnétek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem nekem hanem barátnőmnek volt! Sima szülésnek indult de végül császár lett téraránytalanság miatt (majdnem 5kilós lett a babája). Második babájánál már programozott császárra volt kiírva,úgy volt ,hogy egy hétig bent kell feküdni a kórházban majd megcsászározzák,de a 3ik nap beindultak éjjel a fájásai,és elkezdett vérezni is így rögtön megműtötték!
2011. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia nekem volt tavaly oktoberben, 40+6 napra, meg nem illeszkedett be a feje sem, 4080 grammal szuletett kisfiu, viszonylag szeles vallal es mellkassal. 2 hete pedig a kislanyom szuletett 40+1 napra, hasonlo miatt.

Mit meseljek, mire vagy kivancsi?

2011. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
UH-on nézik a tér aránytalanságot? Tehát lemérik a medencéd szélességét és a baba mérteit is? Ez engem is érdekelne!
2011. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nalam nem mertek le az elsonel, mert egyertelmu volt, a terhesseg elott 34-es nadragot hordtam, tehat latszott hogy nagyon keskeny a csipom. A masodiknal szinten nem mertek le, mert mar nem szamitott, nem igazan lehetett arra szamitani hogy megindul magatol a szules, es egy csaszar utan nem inditottak volna meg, nem tett volna jot a mehnek.
2011. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az volt, a 40.héten megnézték uh-n, és mivel nagy volt a baba 4kg, én meg viszonylag pici, alulról 160 cm, és 45 kg-ról indultam, a feje sem tudott beilleszkedni...

Nem indították, azonnal császároztak..., akkor nagyon csalódott voltam, de nyilván így jobb volt.

Néhány nap múlva lesz a 2., ez program császár lesz, nem akarják megvárni hogy beinduljon, de szerintem ez dokifüggő.

2011. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Az érdekel, h mekkora baba és milyen testalkat indokolja a császárt, de ezt többen le is írtátok. Meg h mérik-e a medencét vagy csak tippelnek.

Én 16o cm vagyok, 52 kiló eredetileg, a baba 4 kiló fölött van és a dokim meg akar szüleszteni normál úton. A csípőm 9o-es.

2011. júl. 26. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ráírták a zárójelentésemre meg a lázlapomra, de a fő ok amiért császároztak az volt, hogy kitolásnál leesett a lányom szívhangja, így vittek a műtőbe.

Kiderült, hogy a kezére meg a lábára tekeredett a köldökzsinór, amúgy szerintem meg tudtam volna szülni.

3600 grammal született és 53 cm-el.Én 158 cm magas vagyok és 97 cm a csípőm, tehát nem gondolom, hogy keskeny lett volna a medencém.Kimondottan vékony sem vagyok.65 kilóról indultam és 84 kilóval mentem szülni.

7 hónapos lesz a lányom elsején

2011. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Téraránytalanságból is többféle van, valódi (túl nagy fej és/vagy túl kicsi medence), illetve relatív, amit a baba kedvezőtlen elhelyezkedése vagy az anya által felvett kedvezőtlen testhelyzet (háton fekvés). A valódi nem, a relatív korrigálható, de tapasztalat szerint nem szokták (a fekve szülés még mindig túl gyakori, nem biztatják a kismamákat a függőleges kitolási pozícióra)... A baba koponyacsontjainak a helyzete, konfigurációja is befolyásolhatja azt, hogy meg tud-e születni természetes módon a baba. Külföldön erre figyelnek saját tapasztalatom szerint, Magyarországon inkább császároznak.
2011. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A csípőméret semmiféle összefüggésben nincs a medencemérettel. Biztos ti is ismertek nádszálvékony nőket, akik szinte "kipottyantották" 4 kilós babájukat... A volt főnökömnek olyan alkata van, mint egy kőkorszaki termékenység-szobornak, iszonyat széles a csípője, mégis keskeny a medencéje, nagyon nehezen szülte meg átlagos méretű babáját.
2011. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, de ezt ránézésre nem lehet megállapítani gondolom.
2011. júl. 27. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!