Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megteheti ezt a védőnő?

Megteheti ezt a védőnő?

Figyelt kérdés
Január közepére vagyok kiírva a második babámmal, van már egy nagy 2 évesem. Autónk sajnos nincs és csak néha tudna a barátnőm elvinni a védőnőhöz a kicsi ellenőrzése miatt. Ahol lakom még senkitől sem hallottam, hogy a szülés (illetve miután kiengedtek a kórházból) utáni kötelező látogatása után bárkihez is házhoz ment volna. Nem hinném, hogy egy újszülött vagy akár egy 1 hónapos babának jót tenne a tél közepén a legnagyobb hidegbe 1 órán keresztül felsétálni, aztán vissza (tudom fel lehet öltöztetni) + még odahordják a beteg gyerekeket is. Szóval megteheti e, hogy nem jön ki csak berendel minket?
2011. júl. 5. 10:37
1 2
 1/18 DannyZuko ***** válasza:
85%
Jogilag nem tudom, de kötve hiszem, hogy ezt megtehetné, pláne mert kötelessége ellenőrizni a baba lakhelyét, környezetét stb... Na ezt tegye meg íróasztal mögül...
2011. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom mindenképp ki kell mennie!
2011. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én még ilyet nem hallottam.kötelessége kimenni a gyerekorvossal együtt!!
2011. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Niburta ***** válasza:
100%
Szerintem nem teheti meg. A védőnő van az édesanyákért és a babákért, nem fordítva. Légy határozott, állj a sarkadra, ha nem akar kimenni hozzátok. Elég szkeptikus vagyok a védőnőkkel kapcsolatban, mert az első babámnál jól megijesztgetett butaságokkal, de mindig kijött, ha jeleztem, hogy nem tudok bemenni a rendelésre(más kérdés, hogy szerintem annyira ritka a "normális" védőnő, hogy az enyémhez sem fordultam semmivel, inkább a többi babás anyukát kérdeztem, ha problémám volt).Az egészséges és a beteg babákat egyébként nem hívják be egy rendelésre (külön időpontban van a beteg gyermekeknek és az egészségeseknek)Egy szó mint száz: ne hagyd magad! :)
2011. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell mennie. Nem kötelezhet. Nem tudsz menni és kész, oldja meg.

A védőnőhöz miért hordanak beteg gyereket???


Szülés után a házi gyerekorvosnak (ha a településen rendel), és védőnőnek is ki kell menni.

A fiam születése után hetente járt hozzánk.

2011. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! A lányom júliusi így lenyeltem a bejárkálást. Miután hazaértünk a kórházból másnap már itt volt azóta se híre se hamva nem jött ide többet. Mindig nekem kellett vinni a mérésre meg a kontroll vizsgálatokra (tudjátok ül e? áll e? jár e? stb) A doktornő aranyos bár a szülés után hazafelé bementünk megnézni a rendelési idejét mivel pont ott volt bevittem a lányom. Így Ő nem jött ki egyszer sem ebből az okból. Határozott leszek és megmondom, hogy nem áll módomban egy újszülöttel és egy 2 és fél évessel a tél közepén felsétálni. A szomszédnak is most született babája Ő is megmondta, hogy nem fog feljárkálni a kicsivel (itt nincs elkülönítve a beteg nem beteg). Ül a kényelmes meleg irodájában leméri a gyereket megkérdezi, hogy jelent e gondot az ellátása aztán kb. ennyi! Én is itt szoktam érdeklődni, ha valami kérdésem van mert ez a védőnő nem jó semmire. A vicces az, hogy 2 utcányira lakik tőlünk....
2011. júl. 5. 11:00
 7/18 A kérdező kommentje:
Azért viszik a beteg gyereket oda, mert kontrollra kell vinni + még vannak ilyen hátrányos helyzetű koszos, büdös, elhanyagolt, folyós orrú gyerekek (akiről még a védőnő is mondja, hogy tetves, de nem kezelik) akiket rendszeresen oda kell vinni. Azokat az "anyukákat" nem érdekli, hogy behozza e a gyereke a betegséget vagy sem a többire.... Ezért vannak ott a beteg gyerekek.
2011. júl. 5. 11:03
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem vinném beteg gyerekek közé. Ezt meg is mondhatod neki. Egyébként hozzánk folyamatosan jár a védőnő, pedig már 15 hónapos a lányom (persze már jóval ritkábban jön). Méretni és oltani viszont nekünk kell elvinni a tanácsadás időpontjában, nem pedig rendelési időben, és persze másik helyiségbe, nem a beteg gyerekek közé. egy debreceni anyuka
2011. júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én Pest mellet lakom egy kisvárosban, hiába van csilli-villi felújított szoptatás mellett kampányoló poszterekkel kirakott helység a védőnő bele van kényelmesedve az ottani légkörbe. Ha tudnám előre, hogy vannak ott beteg gyerekek tuti nem vinném a lányomat sem... Most úgy felbátorodtam ha itt lenne biztosan a szemébe mondanám mit is gondolok! Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2011. júl. 5. 11:34
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell értenie,h nyomós okod van arra,h ne sétálgass be hozzá.

Az én védőnőm nagyon aranyos volt,amikor az ikreim születtek elfogadta,h nem akarok mérleget,de a saját megnyugtatására hetente a hóna alá csapta a saját mérlegét,és elhozta lemérni a csajokat.:)

2011. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!