Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indulhat úgy a szülés hogy...

Indulhat úgy a szülés hogy nem fájások vannak csak keményedés? Tehát bizonyos időközönként keményedik valaki?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
szerintem nem.A fájások a méh összehúzódásai,minél erősebbek annál jobben készülnek a baba születésére,a has keményedései is az méh összehúzódások,de ezek csak gyengék,persze ha rendszeres az nem jó,mert korai szüléshez vezethet.Indulhat igy a szülés,de elég hamar felerősödik ha tényleg szülés lesz a vége.Tehát ha csak keményedik abból még nem biztos,hogy szülés lesz.Egy bizonyos idő után a has keményedések természetesek,de ha ugyérzed,hogy fájnak,vagy erősödnek,vagy mindig jelen vannak menj el dokihoz.
2009. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. szept. 2. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
DE igen!!! Nekem nem voltak fájások, csak keményedések. aztán egyszercsak elkezdett folyni a magzatvíz, és rá másfél órájára jöttek csak a fájások.
2009. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úgy tartják, hogy ezek a keményedések (Braxton-H) váltanak át később a szülési fájásokká. Szerintem ezek a keményedések edzik a méhet és terelik a babát a helyes irányba, majd a bizonyos komplex hormonhatások következtében a szülés megindulásakor váltanak át erősebb, intenzívebb fájdalmas keményedésekké - fájásokká.

Tehát a keményedés még nem jele a szülés megindulásának, csak ha fájások jelentkeznek (vagy magzatvíz szivárog, elfolyik)

2009. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Hány hetes vagy?Hány percenként keményedsz és meddig tart?Én kedden kezdtem el keményedni szinte egész nap hol kemény lett a pocim,hol elmult.És éjjel elfolyt a magzatvizem.4óra mulva meg lett a kislányom.
2009. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


35 hetes vagyok, tegnap nagyon sokat keményedtem, bár nem tudom milyen időközönként, de 1 órában 4szer biztos. Aztán idővel elmúlt. 1 hete még teljesen zárva volt a méhszáj. Nem szeretném ha idő előtt jönne a babám, jó lenne ha még minimum 3 hétig bent lenne.

Amúgy sok a jóslóm, derékfájás és megjönérzés. Tegnap óta nagyon sokat pisilek, ma elég kedvtelen vagyok, nem köt le semmi. A babám is olyanokat rúg lefelé hogy eléggé fájdalmas.

De ma minden rendben úgy tűnik. Valószínű csak jósló volt.

2009. szept. 2. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Hetek is telhetnek még el így, de ha tudsz, pihenj sokat, két hétig még csak maradjon bent az a baba! Sok a front mostanában, ezek miatt is lehet annyi keményedés. Nem érdemes ilyenkor szerintem méricskélni az időközöket, mert az nagyon frusztráló. Ha átvált "rendes fájásra", azt tutira fel fogod ismerni, ne aggódj emiatt. Egyébként ha most jönne a babád, az sem lenne tragédia, hiszen már teljesen életképes, szóval próbálj nem aggódni, csinálj olyan dolgokat, amik elvonják a figyelmedet és ellazítanak, a keményedéssel csak edz a méhed, erre szükség van. Jó várakozást!
2009. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszodat. Igyekszem sokat pihenni.
2009. szept. 2. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!