Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lelkileg, hogyan dolgoztátok...

Lelkileg, hogyan dolgoztátok fel a szülés után megmaradt kilókat és mi a legjobb módszer az eltüntetésére?

Figyelt kérdés

Én sosem voltam túlsúlyos inkább,majdhogynem vékonykának számítottam mindig,most,hogy megszültem még mindig úgy nézek ki mint aki terhes és ez engem nagyon zavar,ti hogy dolgoztátok fel lelkileg a megmaradt kilókat vagy mit csináltatok,hogy kisebb legyen a poci?

Szoptattok,de semmi sem megy le rólam,pedig nem vagyok hajlamos a hízásra,szülés után 3 héttel azt vágta a szemembe egy utcabeli,hogy milyen nagy hasam maradt,biztos bennem maradt még egy gyerek,kicsit durva volt és nagyon rosszul éreztem magam utána a hasamra mindig allergiás voltam lánykoromban buli előtt 1 nappal már szinte semmit nem ettem,hogy ne legyen pocakom,ez kész őrület valaki írhatna valami tuti tippet!


2009. jún. 19. 20:13
 1/9 anonim válasza:
100%
hú.......!hát teljesen megértelek!már lassan 3 hónapja hogy szűltem és még mindig nagy a poci!4és képzeld nekem is ellötték ezt a "poént" amit neked,söt nekem többen is!!sokan mondták hogy miért nem raktam a szülés után 2 percre vizes pelenkát,talán az összehuzta volna a kinyúlt bört!!én csak az idöben bizok,majd az elmúlassza!!
2009. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
szia.Kilóban nem vagyok sok,mert 66 kg vagyok,de az elosztás bizony nekem se tetszik,és mostmár engem is zavar.6 hónapja szültem és már elkezdtem a hozzátáplálást.elkezdek szépen tornázni,nem vacsizom,és talán változik valamit a helyzet.Amig szoptattam eszembe se jutott,hogy fogyozzak,még akkor se amikor megszoltak,a pocak miat.A babám a lényeg.ő a fontos.kitartást neked is.
2009. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én lelkileg sehogy nem dolgoztam fel, és nem is szeretnék megbékélni az állagommal és a túlsúlyommal :( Gyakran a legkisebb megjegyzésre vagy bármire, amiről eszembe jut, hogy van rajtam plusz 8 kiló elsirom magam, nagyon elveszi az önbizalmam (én sem voltam soha dagi...). Eddig csak egyszer jutottam el kardiózni egy fitnesz terembe, de nagyon jól esett, pedig soha nem voltam egy sport bajnok! Most azt olvastam, hogy a lassú kényelmes kocogás jó lesz a combomnak, azon rágódom, hova tudom beiktatni a napomba (a babát szerencsére van, aki addig felügyelje). De nagyon nehezen szánom rá magam...

Biztos lesz, aki azt irja, hogy a babáért mindent, és szeresd meg a plusz kilókat, az alakod másságát, de nekem sem megy, sosem tartottam egészségesnek, amikor az anyukák olyan másképp néztek ki szülés után, és igenis vannak nagyon csinos fitt mamák is :) Szóval igenis sportolni, fehérjét zöldséggel enni kell.

Ne add fel, szerintem ne nézz egy darabig a tükörbe, hanem kezdd el a mozgást, aztán hátha pozitiv meglepetés ér pár hónap múlva :)

Egy 2.5 hós bébi anyukája

2009. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Én amikor teherbe estem 48 kiló voltam. Most egy éves a kisfiam és 52 kiló vagyok. Semmilyen fogyót nem próbáltam csak szoptatok. Szerintem ez a legjobb fogyasztás!! :D És a kicsinek is jó!! Ez nem csak nekem jött be! :D
2009. jún. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbitól kérdezném, hogy aki ilyen szerencsés, az miért nem gondol arra, hogy ez egyáltalán nem törvényszerű, hogy a szoptatás fogyaszt! Én 2 ilyet ismerek, mindegyik 40 kiló körüli volt mindig is, na ők, tutira fogytak a szoptatástól, már olyanok, mint akik kórházi kezelésre szorulnak. De molettebb ismerőseimnél egyiknél sem jött be ez a szoptatás fogyaszt dolog, úgyhogy ismét meg lehet állapítani, hogy alkat kérdése az egész, mint ahogy valaki többet eszik mint 2 disznó, mégis 40 kiló. A kérdezőnek meg annyi, hogy sajnso csak a türelem segít, várd meg a szoptatás végét, egyik barátnőm is belekezdett a 90 naposba, már csak napi 2-3x szoptat, mégis gond lett belőle, 3 nap után a baba nem fogadta el a cicit, de ordított egész nap, hogy hirtelen nem kaphat tejcit. Szóval abba is hagyta a diétát, mert ilyen drasztikusan ugye nem lehet elválasztani a gyereket. A sport is gondot okozhat sajnos, méreganyagok választódnak ki, ami bejut a tejbe, bár azért tornázni, hasizomgyakorlatokat pl. lehet, meg odafigyelve kell étkezni, szénhidrát, cukros, zsíros kaját délutántól nem enni, és ezzel nem ártasz a babának sem.
2009. jún. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az élő példányok egyike, akiknek a szoptatás alatt nemhogy fogyni, de hízni sikerült... Egy sima 10 kg felesleg van a hasamon, nekem is a héten jegyezték meg, hogy "Na mi van, megint terhes vagy?" Ez marha jól tud esni az egyébként is érzékeny lelkecskémnek:) Már 10 hónapja szoptatok és addig szeretném folytatni, amíg lehetséges, csak ne kellene tükörbe néznem:)

Viccet és nyavalygást félretéve most veszünk egy gyerekülést a bringámra és belevágunk a nagyvilágba 2 keréken, talán ez segít. Nagyon szeretek bringázni, terhesség előtt hetente 3X 20 km simán lefutott és egyébként is bringával jártam mindenhova. Szumma szummarum, én most ebben bízok.

2009. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! hát én is híztam a szoptatás alatt! nem is keveset, pedig rögtön szülés után óvatosan elkezdtem tornázni, sokat sétáltam a manómmal stb.

67-ről indult a terhességem, most -a babám 8 hónapos!- 80 kg vagyok!!! pedig fél éve már aktívan járok sportolni, heti 4 alkalom aerobic. paff...

és most jön a slussz poén: megint terhes vagyok. és rettegek, hogy mennyit fogok hízni...


de hogy válaszoljak valami okosat is, a barátnőmnek sem mentek le a kilók tornázással, de amikor elkezdett kocogni, futni jobb lett a helyzet. most szép fokozatosan fogy. sajna én ezt már nem tudom kipróbálni :)

Kitartást Lányok! mindenkinek sok sikert a visszaalakulásban! én csak jövőre folytatom :)

2009. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam feldolgozni, inkább homokba dugtam a fejemet.

Nekem sajnos nagyon nehezen ment a szoptatás, sohasem volt elég tejem és állandóan apadt, mindig fejnem kellett, bogyókat szedni. Szóval ez eléggé elterelte abban az időszakban a figyelmemet a testemről. És minden másról. Erre az egyre jó volt ez a szoptatási nehézsége, legalább nem volt idő a hájammal foglalkozni. :-(

Amikor viszont teljesen elapadt és ezen túltettem magam, akkor észrevettem, hogy nézek ki. Alig akartam kimozdulni, pontosabban lazább ruhában nagyon szívesen és teljes önbizalommal mentem, viszont ha olyan helyre mentünk, ahova ki kellett öltözni, akkor inkább maradtam volna otthon. Mert baba előtt vékony voltam és kifejezetten csinos. Általában szövetnadrágban, dizájnos blézerekben, blúzokban jártam, mert olyan volt a munkám. Hát, akkor semmi sem jött rám, vagy ha rám is jött valami, akkor abban nem volt köszönet...

Úgyhogy akkor kerültem igazán szembe a problémával és azt az energiát, időt, ami addig az állandó fejésre ment el inkább a tornára és a fiamra fordítottam. Ébredése előtt minden hajnalban egy órát tornáztam, elkezdtem diétázni. Minden egyes nap jobban éreztem magam. Fogalmam sincs hogyan, de úgy belelendültem, hogy három hónap alatt a fent maradt 17 helyett 20 ment le. Abbahagytam a diétát és csak a torna maradt meg, még jobban a terhesség előtti súlyom alatt vagyok.

Ami a legjobb az egészben, hogy sokkal formásabb vagyok, kemény a fenekem, feszes a combom és az összes baba előtti ruhám nagy rám (kivéve a blézereket és egy-két szűkebb blúzt).

Nem azt mondom, hogy nevetségesen egyszerű volt és ment, mint a karikacsapás, mert voltak napok, amikor szívesen ettem volna a a férjemnek főzött pörköltből, vagy gulyásból kétszer is (mert én majdnem mindent megettem diéta alatt is, csak keveset és kenyér nélkül), szívesen felfaltam volna egy fél tortát és még szívesebben feküdtem volna a tv előtt torna helyett. Viszont utólag meg olyan büszke vagyok magamra, hogy ezer adag tortát és pörköltről is lemondanék.

Sajnos amíg szoptatsz, addig tényleg nem tudsz mit tenni. Próbáld meg arra hangolni magad, hogy ez csak egy átmeneti állapot, utána csak rajtad múlik, hogy milyen leszel.

Bár egy barátnőm diétázott és könnyedén sportolt szoptatás alatt. Ő inkább a szénhidrátot, kenyeret, tésztát és zsírt csökkentette minimálisra, egészségesen próbált étkezni és annyit tornázott, amitől még nem volt izomláza. Szépen fogyott is és teje is maradt, a minőségével sem volt gond.

De azt mondják, hogy így sem szabad. Nem tudom.

2009. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Azzal tisztában vagyok,hogy szoptatás alatt nem tudok semmit csinálni magammal,ezért még rosszabb ez a tudat,hogy így nézek ki:-(((

De a gyermekem mindennél fontosabb a számomra ezért kitartok!

2009. jún. 22. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!